Popis úseku cesty, která vede od koruny hráze Limbergsperre přehrady Wasserfallboden po úbočí Kitzsteinhornu, tunelem a to celé nad hladinou přehrady Wasserfallboden. Jsme na turistické cestě, která je zde podrobně popsaná a nafocená. Cesta vede od Kesselfall Alpenhaus k přehradám Mooserboden. Všechny podrobně popsané a nafocené cesty najdete v sekci Virtuální průvodce.
Zvětšit
Po silnici jsme došli od hráze Wasserfallboden až k prvnímu tunelu a popět jsme odbočili vlevo na pěšinu, která tento úsek silnice obchází. Cíl cesty přehrada Mooserboden je odtud vidět již docela dobře.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Další část cesty k Fürthermoaralm a přehradě Mooserboden vede po poměrně strmém úbočí Kitzsteinhornu nad přehradou Wasserfallboden. Nejhůře schůdný úsek cesty vede kousek i tunelem. Poloha tohoto krátkého úseku v tunelu je vyznačena na tomto obrázku.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Toto je vstup do tunelu. Je to jen krátká spojovací štola vedoucí do hlavního silničního tunelu. Naše cesta vede právě tudy dovnitř. V době, kdy jsou tunely v normálním provozu jsou štola i tunel osvětleny.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Další úsek naší cesty vede hlavním silničním tunelem, kudy projíždějí autobusy. Nemusíte mít z průchodu strach, protože je zde chodník se zábradlím a řidiči autobusů zde projíždějí, na rozdíl od ostatních tunelů, opatrně s vědomím, že se v tunelu mohou pohybovat i turisti.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Portál druhé spojovací štoly, kterou hlavní tunel opustíme a dostaneme se opět na denní světlo.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Bezprostředně po výstupu z tunelu nás čeká krátký strmý úsek klesání zajištěný fixními ocelovými lany a kramlemi. Je zde téměř vždy mokro, protoře po skalách stéká potůček.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled ze stejného místa zpět na hráz Limbergsperre přehrady Wasserfallboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Po krátkém sestupu následuje ještě kratší strmý výstup, který je opět zajištěn fixním ocelovým lanem.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Oba strmé úseky máme za sebou. Vzhledem ke strmosti srázu, po kterém pěšina dále vede, je ještě kousek natažené fixní lano, kterého se můžete přidržet. Další cesta už bude snadná. To nejhorší je už za námi. Před sebou vidíme Gross Wiesbachhorn, Hinterer Bratschenkopf, Klockerin a pod námi hladinu přehrady Wasserfallboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Další úseky vedou částečně po staré již nepoužívané silnici ...
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
... i po nové používané silnici, kudy projíždějí autobusy ...
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
... většinou ale vede naše cesta po pěšině a obchází tak tunely. Zde překonáme snadný brod přes potok.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cesta je zde snadná a sklon svahu již zdaleka není takový jako v předchozím úseku. Pomalu se již blížíme k usedlosti Fürthermoaralm. Když jsem fotil tuto cestu, bylo před tímto úsekem cesty umístěno varování, že další cesta je uzavřena kvůli spadlé lavině. Varování bylo v místě, kde pěšina opět odbočovala vlevo, aby obešla poslední tunel. Stál jsem tedy před rozhodnutím, zda se vydám po uzavřené cestě, nebo projdu tunelem. Zdravý rozum zvítězil a do tunelu jsem samozřejmě nevstoupil.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Jak 'neprůchodná' lavina vypadala, vidíte na tomto a dalším obrázku. V každém případě, i kdyby to nevypadalo takto, bylo by asi lepší projít přes spadlou lavinu, než se nechat zabít v tunelu. (Varování bylo z obou stran tohoto úseku cesty, ale ani u Kesselfall Alpenhaus, ani u Mooserboden o tom nebyla nikde ani zmínka.)
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Zbytky sněhu, které zde zůstaly po spadlé lavině.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Sníh na tomto místě vytvořil krásnou klenbu nad potokem.
Ukaž obrázek ...

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 1.10.2022 22:31
Mapa stránek ...