V této části je popis úseku cesty mezi horní stanicí lanovky Lärchwandschrägaufzug, kolem koruny hráze Limbergsperre přehrady Wasserfallboden až na svah mezi tunely a přehradou Wasserfallboden. Jsme na turistické cestě, která je zde podrobně popsaná a nafocená. Cesta vede od Kesselfall Alpenhaus k přehradám Mooserboden. Všechny podrobně popsané a nafocené cesty najdete v sekci Virtuální průvodce.
Zvětšit
Jsme téměř u hlavní silnice, kudy projíždějí autobusy s návštěvníky od horní stanice lanovky Lärchwandschrägaufzug k přehradě Mooserboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled z křižovatky zpět na horní stanici lanovky Lärchwandschrägaufzug. Na toto místo trvá cesta od svého začátku u Kesselfall Alpenhaus asi 1 hodinu a 40 minut. Horní stanice lanovky je v nadmořské výšce 1 640 m. Do cíle naší cesty zbývá tedy necelých 400 výškových metrů a pokud jde o čas tak necelé 2 hodiny. Nejvíce však bude cesta stoupat až ve svém závěru mezi Fürthermoaralm a Mooserboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Návštěvníci na horní stanici lanovky přestupují na další autobusy, které je již dovezou kolem přehrady Wasserfallboden a usedlosti Fürthermoaralm přímo k přehradě Mooserboden. Na cestě je čekají další tunely. Jedním z nich povede o něco dále i krátký úsek naší cesty. Těšte se.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cesta od křižovatky vede po silnici, po které projíždějí autobusy. Takto vede až k prvnímu z tunelů.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Před tunelem odbočíme vlevo na pěšinu vedoucí po úbočí ke koruně hráze Limbergsperre přehrady Wasserfallboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pěšina prochází po můstku okolo vodopádů. Vrcholy před námi jsou již krásně vidět. Autobusy tento úsek projíždějí v tunelu, takže cestující moc zajímavý výhled nemají. To ostatně platí pro dost velkou část jejich zbývající cesty.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pěšina končí několika schůdky a dovedla nás přímo ke koruně hráze Limbergsperre přehrady nádrže Wasserfallboden. Ve stejném místě končí i tunel, kterým projíždějí autobusy. Z hráze je nádherný výhled na Gross Wiesbachhorn, Hinterer Bratschenkopf, Klockerin, a Mitterer Bärenkopf. Vidět je již také cíl naší cesty - přehrada Mooserboden. Na tomto místě je i zastávka autobusu, pokud ovšem chcete, aby autobus zastavil, musíte zamávat.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled více doleva na Gross Wiesbachhorn, který se do předchozího obrázku už nevešel.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Detailní pohled ze stejného místa na chatu Heinrich Schwaiger Haus a vrchol Klockerin.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cesta od hráze Wasserfallboden vede ještě kousek po silnici. Opět pouze k prvnímu z tunelů.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Zde je názorně vidět jak málo zbývá v tunelu místa při průjezdu autobusů a jak nebezpečné by tedy bylo tunelem procházet. V žádném případě to nedělejte. Autobusy projíždějí tunely velmi rychle a téměř ve všech tunelech jsou zatáčky.
Ukaž obrázek ...

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Nepřehlédněte:
Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Lyžařské oblasti v rakouských Alpách, přehled skiareálů, informace pro lyžaře
V popisu rakouských lyžařských středisek naleznete sněhové zpravodajství, aktuální počet vleků a lanovek v provozu, mapku lyžařského areálu, stručný popis ski areálu, kontakty na lyžařské školy, předpověď počasí, videa z oblasti, ceny skipasů, informace o ubytování v okolí a další informace.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 9.6.2023 15:53
Mapa stránek ...