Výškově jsme skoro na úrovni mezistanice lanovky Lärchwandschrägaufzug. Pokračovat budeme k její horní stanici. Cesta teď povede kousek po asfaltové silnici. Jsme na turistické cestě, která je zde podrobně popsaná a nafocená. Cesta vede od Kesselfall Alpenhaus k přehradám Mooserboden. Všechny podrobně popsané a nafocené cesty najdete v sekci Virtuální průvodce.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny
Zvětšit
Naše další cesta povede po asfaltové silničce vzhůru k hlavní silnici spojující horní stanici lanovky s přehradou Mooserboden. Vpravo vede asfaltová silnice k mezistanici nákladní lanovky Lärchwandschrägaufzug a vlevo k patě hráze Limbergsperre přehrady Wasserfallboden a případně dále do tunelu, který vede až ke Kesselfall Alpenhaus.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Horní stanice lanovky Lärchwandschrägaufzug je již nedaleko před námi. Naše cesta se ale stočí vlevo a přímo kolem horní stanice lanovky procházet nebudeme.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled zpět dolů na mezistanici nákladní lanovky Lärchwandschrägaufzug. Vzadu v údolí je vidět Kaprun.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Jsme jen o kousek výše a při pohledu zpět dolů do údolí Kapruner Tal můžeme vidět Kaprun, soutěsku Sigmund Thun Klamm a jezero (vlastně přehradu) Klammsee. O kousek blíže gasthof Wüstelau a od něj vedoucí cestu k chatě Salzburger Hütte. Nejblíže k nám dole v údolí Kapruner Tal jsou vidět parkoviště a spodní stanice lanovky na Kitsteinhorn (Kaprun Gletscherbahn).
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 5.2.2023 02:39
Mapa stránek ...