Lanovkou Lärchwandschrägaufzug necháme jet zlenivělé návštěvníky a vydáme se pěšky nahoru lesem a po loukách okolo lanovky. Tato část cesty je opět snadná. Jsme na turistické cestě, která je zde podrobně popsaná a nafocená. Cesta vede od Kesselfall Alpenhaus k přehradám Mooserboden. Všechny podrobně popsané a nafocené cesty najdete v sekci Virtuální průvodce.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny
Zvětšit
Pohled od spodní stanice nákladní lanovky Lärchwandschrägaufzug zpět na začátek cesty u Kesselfall Alpenhaus. Vzadu je vidět i spodní stanice lanovek na Kitsteinhorn (Kaprun Gletscherbahn).
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Naše další cesta povede vpravo od lanovky nad tunelem a bude stoupat po pěšině klikatě vzhůru lesem.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Díváme se na první z celkem tří tunelů pro pěší, kterými prochází cesta pod tratí lanovky.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cesta stoupá po celkem pohodlné pěšině klikatě vzhůru lesem.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
V některých místech se cesta přibližuje až tesně ke dráze lanovky. Můžeme tak pozorovat platící návštěvníky, kteří se pohodlně vezou vzhůru nebo dolů.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cesta se klikatí vzhůru nejen lesem, ale i po loukách. Nyní se nacházíme severně od tratě pozemní lanovky Lärchwandschrägaufzug.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cestou míjíme pomníček Klause Bassnera.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Jak postupně nabíráme výšku, začínají se už tu a tam mezi stromy objevovat zasněžené vrcholky alpských velikánů.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cesta je zde snadná a kromě stálého stoupání nečiní žádné obtíže.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Opět jsme se přiblížili k dráze lanovky. Jsme už poměrně blízko horní stanice. Nyní naposledy projdeme tunelem pod lanovkou na druhou stranu. Zanedlouho se před námi objeví přehradní hráz přehrady Wasserfallboden.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled ze stejného místa na vzhůru jedoucí plošinu lanovky Lärchwandschrägaufzug.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Kousek za posledním tunelem pod lanovkou přicházíme na asfaltovou silničku, která vede od paty přehradní nádrže Wasserfallboden k mezistanici nákladní lanovky a také k silnici vedoucí od horní stanice k Mooserboden. Tudy také povede naše další cesta. Zde je vidět přehradní hráz Wasserfallboden a nad ní vrchol Klockerin.
Ukaž obrázek ...

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 28.5.2022 16:50
Mapa stránek ...