Začátek cesty je Kesselfall Alpenhaus a vede lesem po turistické cestě. Vyhýbá se tunelům a stoupá ke spodní stanici nákladní lanovky Lärchwandschrägaufzug. Tato část cesty je snadná. Jsme na turistické cestě, která je zde podrobně popsaná a nafocená. Cesta vede od Kesselfall Alpenhaus k přehradám Mooserboden. Všechny podrobně popsané a nafocené cesty najdete v sekci Virtuální průvodce.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny
Zvětšit
Cesta začíná u Kesselfall Alpenhaus, kde končí silnice vedoucí Kaprunským údolím z Kaprunu. Auto se dá zdarma zaparkovat na parkovišti jen o pár desítek metrů níže.
Ukaž Kesselfall Alpenhaus na mapě ...
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled od Kesselfall Alpenhaus směrem ke spodní stanici nákladní lanovky Lärchwandschrägaufzug, kolem které vede tato cesta.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Začátek cesty vede kousek po silnici, po které jezdí i autobusy speciální autobusové dopravy Tauernkraft Kaprun. Budova úplně vpravo před mostem je pokladna. Nástupní stanice je vlevo mimo obrázek.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Jen o několik desítek metrů dále odbočuje cesta ze silnice doleva. Dále na silnici jsou tunely, do kterých je vstup zakázán. Odbočíme tedy vlevo vzhůru do lesa.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Cesta se místy přibližuje k silnici. V tomto míste vede silnice nahoře po mostě. My zde překonáme jeden z několika snadných brodů přes potok.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled z cesty zpět směrem k Kesselfall Alpenhaus.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled na jeden z mnoha vodopádů, které jsou vidět po obou stranách údolí. Tento je už poměrně blízko spodní stanice nákladní lanovky Lärchwandschrägaufzug.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Těsně před spodní stanicí nákladní lanovky Lärchwandschrägaufzug vede cesta kousek po zbytcích staré již nepoužívané silnice. Při cestě opačným směrem nepřehlédněte odbočku z této staré silnice vpravo dolů, jinak se dostanete k nové silnici a k tunelům, kterými se nesmí procházet a zkomplikujete si tak cestu dolů.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Nyní jsme dorazili ke spodní stanici nákladní lanovky. Cesta sem trvá cca 20 minut a jsme v nadmořské výšce 1 209 m. Zatím jsme tedy vystoupali asi 150 výškových metrů. Lanovka se jmenuje Lärchwandschrägaufzug.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Autobusy, které už mají za sebou průjezd několika tunely, zde většinou vysadí své cestující. Jen zřídka pokračuje autobus v jízdě dále. Většinou pendluje jen mezi lanovkou a Kesselfall Alpenhaus.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cestující, které sem přivezou autobusy, pokračují přes turnikety na plošinu nákladní lanovky. Toto je první místo kontroly jízdenek. Při nástupu do autobusu u Kesselfall Alpenhaus se jízdenky nekontrolují. Pokud je lanovka mimo provoz a cestující jedou autobusem až k Mooserboden, tak se samozřejmě jízdenky kontrolují už při nástupu do autobusu, ale to se stává jen zřídka.
Ukaž obrázek ...

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Nepřehlédněte:
Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 1.12.2023 02:07
Mapa stránek ...