Za sedlem Nördliche Kammerscharte začne cesta klesat a postupně sestoupíme až k jedinému trochu obtížnějšímu úseku této cesty. Bude to ale až skoro nad usedlostí Fürthermoaralm a čekají nás tam i pomocná ocelová lana. I tento úsek se ale dá zvládnout poměrně snadno.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny
Zvětšit
Jeden z posledních pohledů na Kitzsteinhorn, který bude teď vpravo nad námi a během sestupu ho už neuvidíme.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cesta dále klesá serpentinama po travnatých svazích, místy dosti strmě. Za mokra je třeba dávat pozor na uklouznutí po trávě. Za hezkého počasí je z cesty skutečně nádherný výhled.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Nyní jsme jen asi 700m za sedlem Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 585 m. Jsme na rozcestí, na kterém odbočuje neznačená cesta směrem k ledovci Kammerkees a k vrcholu Kitzsteinhornu. Touto cestou se dá bez potíží vystoupat k ledovci Kammerkees, s ledovcovým vybavením se pak dá ledovec přejít (je na svém spodním okraji poměrně strmý a nahoře je poměrně velká okrajová trhlina). Dále se pak dá vylézt na severní hřeben a po hřebeni pak až na vrchol Kitzsteinhornu. Tato cesta je ale pouze pro zkušené vysokohorské turisty s patřičným vybavením. K ledovci Kammerkees vede ještě jedna a možná i kratší cesta přímo ze sedla Nördliche Kammerscharte. Tato druhá cesta je také neznačená a při výstupu na vrchol Kitzsteinhornu je také nutné přejít ledovec Kammerkees, tak že je také vhodná jen pro zkušené turisty s příslušným vybavením a zkušenostmi.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled zpět na cestu, po které jsme k tomuto rozcestí přišli od sedla Nördliche Kammerscharte.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Pohled přes Kaprunské údolí na protější vrcholy Bauernbrachkopf a Hoher Tenn. Je to pohled přibližně východním směrem.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Poslední pohled z rozcestí, tentokrát na cestu, která nás teprve čeká. Cesta nejprve opět strmě klesá, o kousek dál vede chvíli dolů jen mírně, i když na obrázku to vypadá jako by spíše stoupala.
Ukaž obrázek ...
Na dalších obrázcích je vidět charakter následujícího úseku cesty. Na cestě se střídají úseky strmého klesání s úseky mnohem mírnějšího klesání. Cesta vede stále dolů. V některých místech jsou zde i fixní ocelová lana, která však plní svoji funkci především za vlhka nebo námrazy. Vyjímkou je jistící lano v úseku cesty, který je vidět na posledním obrázku této série. Zde vede cesta po úzké pěšině mezi skálou a příkrým srázem. Tady se asi většina turistů ráda přidrží.

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 18.8.2022 01:49
Mapa stránek ...