Za sedlem Nördliche Kammerscharte začne cesta klesat a postupně sestoupíme až k jedinému trochu obtížnějšímu úseku této cesty. Bude to ale až skoro nad usedlostí Fürthermoaralm a čekají nás tam i pomocná ocelová lana. I tento úsek se ale dá zvládnout poměrně snadno.
Zvětšit
Jeden z posledních pohledů na Kitzsteinhorn, který bude teď vpravo nad námi a během sestupu ho už neuvidíme.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Cesta dále klesá serpentinama po travnatých svazích, místy dosti strmě. Za mokra je třeba dávat pozor na uklouznutí po trávě. Za hezkého počasí je z cesty skutečně nádherný výhled.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Nyní jsme jen asi 700m za sedlem Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 585 m. Jsme na rozcestí, na kterém odbočuje neznačená cesta směrem k ledovci Kammerkees a k vrcholu Kitzsteinhornu. Touto cestou se dá bez potíží vystoupat k ledovci Kammerkees, s ledovcovým vybavením se pak dá ledovec přejít (je na svém spodním okraji poměrně strmý a nahoře je poměrně velká okrajová trhlina). Dále se pak dá vylézt na severní hřeben a po hřebeni pak až na vrchol Kitzsteinhornu. Tato cesta je ale pouze pro zkušené vysokohorské turisty s patřičným vybavením. K ledovci Kammerkees vede ještě jedna a možná i kratší cesta přímo ze sedla Nördliche Kammerscharte. Tato druhá cesta je také neznačená a při výstupu na vrchol Kitzsteinhornu je také nutné přejít ledovec Kammerkees, tak že je také vhodná jen pro zkušené turisty s příslušným vybavením a zkušenostmi.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Pohled zpět na cestu, po které jsme k tomuto rozcestí přišli od sedla Nördliche Kammerscharte.
Ukaž obrázek ...
Sponzorované odkazy:
Zvětšit
Pohled přes Kaprunské údolí na protější vrcholy Bauernbrachkopf a Hoher Tenn. Je to pohled přibližně východním směrem.
Ukaž obrázek ...
Zvětšit
Poslední pohled z rozcestí, tentokrát na cestu, která nás teprve čeká. Cesta nejprve opět strmě klesá, o kousek dál vede chvíli dolů jen mírně, i když na obrázku to vypadá jako by spíše stoupala.
Ukaž obrázek ...
Na dalších obrázcích je vidět charakter následujícího úseku cesty. Na cestě se střídají úseky strmého klesání s úseky mnohem mírnějšího klesání. Cesta vede stále dolů. V některých místech jsou zde i fixní ocelová lana, která však plní svoji funkci především za vlhka nebo námrazy. Vyjímkou je jistící lano v úseku cesty, který je vidět na posledním obrázku této série. Zde vede cesta po úzké pěšině mezi skálou a příkrým srázem. Tady se asi většina turistů ráda přidrží.

<<< Předchozí obrázek Následující obrázek >>>

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Nepřehlédněte:
Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Podrobný popis cesty Kitzsteinhorn - Alpincenter ⇒ Mooserboden
Tato nádherná vysokohorská cesta je v oblasti Glockneru blízko známých turistických středisek Kaprun a Zell am See. Vede od spodní stanice vrcholové lanovky na Kitzsteinhorn (Gipfelbahn) přes sedlo Nördliche Kammerscharte ve výšce 2 636 m n.m., kolem usedlosti Fürthermoaralm až k přehradní nádrži Mooserboden (2 036 m n.m.).

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Traunstein po cestě Naturfreundesteig a Mairalmsteig (video)
Na východní straně jezera Traunsee vede hezká panoramatická cesta na vrchol Traunstein a k chatám Gmundner Hütte a Traunsteinhaus. Trasa má převýšení 1300 m.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 9.2.2023 04:56
Mapa stránek ...