Virtuální průvodce
ALPY.NET PRŮVODCE VIRTUÁLNÍ PRŮVODCE POČASÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
Průvodce Virtuální průvodce Grossglockner
Popis cesty Glocknerhaus - Spielmann | Fotky z cesty | Mapa stránek
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

Chata Glocknerhaus [2132m] - Spielmann [3027m]

Virtuální průvodce - podrobně popsaná a nafocená cesta


Glocknerhaus, Untere Pfandlscharte, Spielmann, Racherin
    Tato středně obtížná vysokohorská cesta vede od chaty Glocknerhaus, která je přímo u vysokohorské placené silnice GlocknerHochalpenstraße na 3.027 m vysoký vrchol Spielmann a nachází se v oblasti horské skupiny Grossglockneru. Jedná se velmi hezký výstup na vrchol s nádherným rozhledem.
Můžete se podívat na panoramatický 360° snímek pořízený z tohoto vrcholu.
    Výstupová cesta sice vede přes ledovec Ukaž obrázek Südliches Pfandlschartenkees, ten je již ale v současné době téměř roztátý a cesta nevede po žádném ledu, ale pouze po sněhových polích. Z pohledu bezpečnosti přechodu přes tento ledovec je cesta dobře schůdná i bez jakéhokoli ledovcového vybavení a jištění a můžeme ji považovat za relativně celkem bezpečnou (vždy ovšem záleží na ročním období, aktuálních podmínkách a počasí). Cesta od chaty Glocknerhaus až k ledovci je snadná a nejsou na ní žádné obtížnější úseky. Překonání sněhových polí v okolí ledovce a mezi ledovcem a sedlem Untere Pfandlscharte [2665m] není obtížné. Se sněhem se zde setkáte celoročně. Od sedla začíná strmější hřebenový výstup přímo k vrcholu Spielmann. Začátkem léta bývá hřeben ještě zasněžený. V takovém případě může být výstup dosti obtížný a doporučil bych zde jištění. Hřeben je místy strmý a nebezpečí uklouznutí na zledovatělém sněhu je značné. Zpravidla bývá hřebenová cesta v srpnu již bez sněhu. Pokud zde sníh již není, je výstup celkem bezpečný a až na několik o něco obtížnějších míst a závěrečný krátký skalní výstup celkem bezproblémový. Detailně se na hřebenovou cestu můžete podívat dále v podrobném popisu cesty. Za dobrého počasí a pokud na hřebeni neleží sníh, zvládne cestu každý vysokohorský turista bez speciálního vybavení. Odměnou za necelé 3 hodiny výstupu a překonání 900 výškových metrů bude skutečné nádherný výhled.
    Parkování je bez problémů možné u chaty Glocknerhaus, nebo u sousedních chat Karl-Volkert-Haus a Pasterzenhaus. Příjezd je po vysokohorské placené silnici GlocknerHochalpenstraße.
    Vzhledem k tomu, že se tato výstupová cesta nachází poměrně blízko cíle většiny návštěvníků, vyhlídky Kaiser Franz Josefs Höhe, je poměrně málo frekventovaná a velké množství turistů zde s největší pravděpodobností nepotkáte.

Cesta má číslo 702.

Obrázky byly pořízeny v první polovině srpna.
Sponzorované odkazy:
Seznam všech obrázků v popisu cesty GlocknerhausSpielmann ...
  Ukaž chatu Glocknerhaus na náhledu mapy a na mapě 1:50 000
  Ukaž sedlo Untere Pfandlscharte na náhledu mapy a na mapě 1:50 000
  Ukaž Spielmann na náhledu mapy a na mapě 1:50 000


            Údaje pro popisovaný směr:
Stoupání:965 m
Klesání:70 m
Čas:2:45 hod
Obtížnost:(středně obtížné, ledovec)
            Údaje pro opačný směr:
Stoupání:70 m
Klesání:965 m
Čas:2:10 hod
Obtížnost:(středně obtížné, ledovec)
Podrobný popis cesty GlocknerhausSpielmann ...


Web kamery v okolí: (řazeno podle vzdálenosti)
WEB kamera Grossglockner a Johannisberg ...
WEB kamera Grossglockner - pohled na vrchol z Adlersruhe ... (5 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Wallackhaus (směr Hochtor) ... (5 km)
WEB kamera Heiligenblut - Fallbichl ... (5 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Wallackhaus ... (5 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Hochtor ... (6 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Fuscher Lacke ... (7 km)
WEB kamera Fuschertörl - panorama 360° ... (7 km)
WEB kamera Lucknerhütte - pohled na chatu a Grossglockner ... (7 km)
WEB kamera Heiligenblut - Schareck ... (7 km)
Ubytování v okolí:
Ubytování Heiligenblut ...
Hotely a penziony Heiligenblut ...
Ubytování v Rakousku ...
Mapa ubytování v Rakousku (Apartmány) ...
Mapa ubytování v Rakousku (Hotely a penziony) ...
 Vyberte si ubytování v Rakousku:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Přidejte se k přátelům webu Alpy.net na Facebooku:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam aktuální informace, diskutujte, ptejte se a prohlížejte fotky ostatních přátel a milovníků Alp.

Poznámky návštěvníků:

2010:
  Ahoj. Trasu jsme absolvovali 23.8.2009. Měli jsme nádherné počasí, opravdu krásné místo s výhledem po okolí. Uvedené časy souhlasí, obtížnost lehká až střední, cesta je dobře značená. Doporučejeme pro vht začátečníky. Na počátku cesty je opravdu k vidění mnoho svišťů. Děkujeme za typ na www.alpy.net.
Roman + Hanka + Sunny a další
Přidáno 23.2.2010

2009:
  Trasu na Spielmann z Glocknerhausu jsem prošli v úterý 25.8.2009. Počasí perfektní a na celé trase v podstatě ani památky po sněhu. Kromě několika kroků vyžadujících pozornost na hřebeni ze sedla na vrchol naprosto pohodová tůra. Pokud jde o faunu je fakt, že jsem potkali více ovcí než svišťů :) I z hlediska rozhledu je vhodné tůru absolvovat. Pro přesné počtáře výškových metrů - převýšení není 900 m jak říká průvodce, ale cca o 200 m více - přechod dolíky se setupem a znuvu výstupem. Jinak cesta je naprosto dokonale vyznačena i vyšlapána, tedy průvodce v podstatě ani není potřeba.
Standa + Vanda
Přidáno 31.8.2009
  Spielmanna jsme zdolali 20.8.2009 - krásný den - azzuro, horko. Nedoporučuji těm, kteří trpí závratěmi jako já, v posledním úseku je stezička snad jen půl metru široká s padákama na obě strany - přesvědčovala jsem manžela, ať mi zavolá horskou službu a vrtulník, že nejdu nahoru ani dolů :-). Dolů to nakonec tak hrozné nebylo. Ale v dešti bych to raději nezkoušela, je to po volných kamenech a suťovisku. Hodí se rukavice, protože skály, kterých se chtě nechtě musíte držet jsou pěkně ostré. Výhled je opravdu nádherný a na zpáteční cestě jsme potkali sviští rodinku, která nás nechala přiblížit snad na dva metry - nádhera.
autor se nepodepsal
Přidáno 31.8.2009

2008:
  Trasu na Spielmanna jsme prošli 1.7. 2008 za polojasné oblohy a mírného větru. Cesta do sedla Untere Pfandlscharte byla pokryta z velké části sněhovými poli, které byli ovšem poměrně snadno překonatelné. Bylo třeba si však dávat pozor na možnost propadnutí se do hlubšího sněhu u vyčnívajících kamenů a volit cestu s přihlédnutím ke sněhovým podmínkám. Orientace však i přesto nebyla problém. Historky o svištích můžeme bez váhání potvrdit, protože jsme jednu sviští rodinku potkali přibližně 10 m od cesty a dalšího jednoho při výjezdu po silnici. V průběhu celé túry jsme jinak nepotkali ani živáčka. Na Grossglockner hochalpenstrasse je opravdu dobré vydat se nedlouho po jejím otevření, jelikož vychutnat si tuhle silnici v klidu bez otravného posouvání se v koloně je nezapomenutelný zážitek.
Bača a Láňas
Přidáno 17.7.2008

2005:
  Trasa je naozaj vyborna, presli sme ju v auguste 2005 so stastim na pekne pocasie. Turistov bolo len zopar, co bolo fajn. Poznamka sa tyka Hochalpenstrasse, odporucam vyrazit na cestu cim skor, cesta je v lete velmi frekventovana (pocas nasho pobytu uz po 10:00 sa stavalo ze auta nepustali na nu). Navyse v skorych hodinach si ju mozte omnoho viac vychutnat, neskor je to uz len stres z neustaleho kontrolovania aut pred a za. O 7:00 je uplne super, dokonca mozete stretnut pri ceste aj sviste, ktore este nie su rusene hlukom.
Vdaka autorovi stranky za tip, odporucam.
Lucia
Přidáno 21.8.2005
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Čtěte na ALPY.NET:
Ke Stüdlhütte 2.801m méně známou cestou
Ke Stüdlhütte 2.801m
méně známou cestou
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Traunsee klettersteig
  © 1996 - 2023, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 23.2.2010 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 27.09.2023 v 16:30