Virtuální průvodce
ALPY.NET PRŮVODCE VIRTUÁLNÍ PRŮVODCE POČASÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
Průvodce Virtuální průvodce Grossglockner
Popis cesty Glocknerhaus - Spielmann | Fotky z cesty | Mapa stránek
 !  Last minute ubytování ve Francii - sleva až třetina z nájemní ceny

Chata Glocknerhaus [2132m] - Spielmann [3027m]

Virtuální průvodce - podrobně popsaná a nafocená cesta


Glocknerhaus, Untere Pfandlscharte, Spielmann, Racherin
    Tato středně obtížná vysokohorská cesta vede od chaty Glocknerhaus, která je přímo u vysokohorské placené silnice GlocknerHochalpenstraße na 3.027 m vysoký vrchol Spielmann a nachází se v oblasti horské skupiny Grossglockneru. Jedná se velmi hezký výstup na vrchol s nádherným rozhledem.
Můžete se podívat na panoramatický 360° snímek pořízený z tohoto vrcholu.
    Výstupová cesta sice vede přes ledovec Ukaž obrázek Südliches Pfandlschartenkees, ten je již ale v současné době téměř roztátý a cesta nevede po žádném ledu, ale pouze po sněhových polích. Z pohledu bezpečnosti přechodu přes tento ledovec je cesta dobře schůdná i bez jakéhokoli ledovcového vybavení a jištění a můžeme ji považovat za relativně celkem bezpečnou (vždy ovšem záleží na ročním období, aktuálních podmínkách a počasí). Cesta od chaty Glocknerhaus až k ledovci je snadná a nejsou na ní žádné obtížnější úseky. Překonání sněhových polí v okolí ledovce a mezi ledovcem a sedlem Untere Pfandlscharte [2665m] není obtížné. Se sněhem se zde setkáte celoročně. Od sedla začíná strmější hřebenový výstup přímo k vrcholu Spielmann. Začátkem léta bývá hřeben ještě zasněžený. V takovém případě může být výstup dosti obtížný a doporučil bych zde jištění. Hřeben je místy strmý a nebezpečí uklouznutí na zledovatělém sněhu je značné. Zpravidla bývá hřebenová cesta v srpnu již bez sněhu. Pokud zde sníh již není, je výstup celkem bezpečný a až na několik o něco obtížnějších míst a závěrečný krátký skalní výstup celkem bezproblémový. Detailně se na hřebenovou cestu můžete podívat dále v podrobném popisu cesty. Za dobrého počasí a pokud na hřebeni neleží sníh, zvládne cestu každý vysokohorský turista bez speciálního vybavení. Odměnou za necelé 3 hodiny výstupu a překonání 900 výškových metrů bude skutečné nádherný výhled.
    Parkování je bez problémů možné u chaty Glocknerhaus, nebo u sousedních chat Karl-Volkert-Haus a Pasterzenhaus. Příjezd je po vysokohorské placené silnici GlocknerHochalpenstraße.
    Vzhledem k tomu, že se tato výstupová cesta nachází poměrně blízko cíle většiny návštěvníků, vyhlídky Kaiser Franz Josefs Höhe, je poměrně málo frekventovaná a velké množství turistů zde s největší pravděpodobností nepotkáte.

Cesta má číslo 702.

Obrázky byly pořízeny v první polovině srpna.
Sponzorované odkazy:
Seznam všech obrázků v popisu cesty GlocknerhausSpielmann ...
  Ukaž chatu Glocknerhaus na náhledu mapy a na mapě 1:50 000
  Ukaž sedlo Untere Pfandlscharte na náhledu mapy a na mapě 1:50 000
  Ukaž Spielmann na náhledu mapy a na mapě 1:50 000


            Údaje pro popisovaný směr:
Stoupání:965 m
Klesání:70 m
Čas:2:45 hod
Obtížnost:(středně obtížné, ledovec)
            Údaje pro opačný směr:
Stoupání:70 m
Klesání:965 m
Čas:2:10 hod
Obtížnost:(středně obtížné, ledovec)
Podrobný popis cesty GlocknerhausSpielmann ...


Web kamery v okolí: (řazeno podle vzdálenosti)
WEB kamera Grossglockner a Johannisberg ...
WEB kamera Grossglockner - pohled na vrchol z Adlersruhe ... (5 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Wallackhaus (směr Hochtor) ... (5 km)
WEB kamera Heiligenblut - Fallbichl ... (5 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Wallackhaus ... (5 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Hochtor ... (6 km)
WEB kamera Grossglockner Hochalpenstrasse - Fuscher Lacke ... (7 km)
WEB kamera Fuschertörl - panorama 360° ... (7 km)
WEB kamera Lucknerhütte - pohled na chatu a Grossglockner ... (7 km)
WEB kamera Heiligenblut - Schareck ... (7 km)
Ubytování v okolí:
Ubytování Heiligenblut ...
Hotely a penziony Heiligenblut ...
Ubytování v Rakousku ...
Mapa ubytování v Rakousku (Apartmány) ...
Mapa ubytování v Rakousku (Hotely a penziony) ...
 Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Přidejte se k přátelům webu Alpy.net na Facebooku:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam aktuální informace, diskutujte, ptejte se a prohlížejte fotky ostatních přátel a milovníků Alp.

Poznámky návštěvníků:

2010:
  Ahoj. Trasu jsme absolvovali 23.8.2009. Měli jsme nádherné počasí, opravdu krásné místo s výhledem po okolí. Uvedené časy souhlasí, obtížnost lehká až střední, cesta je dobře značená. Doporučejeme pro vht začátečníky. Na počátku cesty je opravdu k vidění mnoho svišťů. Děkujeme za typ na www.alpy.net.
Roman + Hanka + Sunny a další
Přidáno 23.2.2010

2009:
  Trasu na Spielmann z Glocknerhausu jsem prošli v úterý 25.8.2009. Počasí perfektní a na celé trase v podstatě ani památky po sněhu. Kromě několika kroků vyžadujících pozornost na hřebeni ze sedla na vrchol naprosto pohodová tůra. Pokud jde o faunu je fakt, že jsem potkali více ovcí než svišťů :) I z hlediska rozhledu je vhodné tůru absolvovat. Pro přesné počtáře výškových metrů - převýšení není 900 m jak říká průvodce, ale cca o 200 m více - přechod dolíky se setupem a znuvu výstupem. Jinak cesta je naprosto dokonale vyznačena i vyšlapána, tedy průvodce v podstatě ani není potřeba.
Standa + Vanda
Přidáno 31.8.2009
  Spielmanna jsme zdolali 20.8.2009 - krásný den - azzuro, horko. Nedoporučuji těm, kteří trpí závratěmi jako já, v posledním úseku je stezička snad jen půl metru široká s padákama na obě strany - přesvědčovala jsem manžela, ať mi zavolá horskou službu a vrtulník, že nejdu nahoru ani dolů :-). Dolů to nakonec tak hrozné nebylo. Ale v dešti bych to raději nezkoušela, je to po volných kamenech a suťovisku. Hodí se rukavice, protože skály, kterých se chtě nechtě musíte držet jsou pěkně ostré. Výhled je opravdu nádherný a na zpáteční cestě jsme potkali sviští rodinku, která nás nechala přiblížit snad na dva metry - nádhera.
autor se nepodepsal
Přidáno 31.8.2009

2008:
  Trasu na Spielmanna jsme prošli 1.7. 2008 za polojasné oblohy a mírného větru. Cesta do sedla Untere Pfandlscharte byla pokryta z velké části sněhovými poli, které byli ovšem poměrně snadno překonatelné. Bylo třeba si však dávat pozor na možnost propadnutí se do hlubšího sněhu u vyčnívajících kamenů a volit cestu s přihlédnutím ke sněhovým podmínkám. Orientace však i přesto nebyla problém. Historky o svištích můžeme bez váhání potvrdit, protože jsme jednu sviští rodinku potkali přibližně 10 m od cesty a dalšího jednoho při výjezdu po silnici. V průběhu celé túry jsme jinak nepotkali ani živáčka. Na Grossglockner hochalpenstrasse je opravdu dobré vydat se nedlouho po jejím otevření, jelikož vychutnat si tuhle silnici v klidu bez otravného posouvání se v koloně je nezapomenutelný zážitek.
Bača a Láňas
Přidáno 17.7.2008

2005:
  Trasa je naozaj vyborna, presli sme ju v auguste 2005 so stastim na pekne pocasie. Turistov bolo len zopar, co bolo fajn. Poznamka sa tyka Hochalpenstrasse, odporucam vyrazit na cestu cim skor, cesta je v lete velmi frekventovana (pocas nasho pobytu uz po 10:00 sa stavalo ze auta nepustali na nu). Navyse v skorych hodinach si ju mozte omnoho viac vychutnat, neskor je to uz len stres z neustaleho kontrolovania aut pred a za. O 7:00 je uplne super, dokonca mozete stretnut pri ceste aj sviste, ktore este nie su rusene hlukom.
Vdaka autorovi stranky za tip, odporucam.
Lucia
Přidáno 21.8.2005
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Prohlédněte si:
Cesta na chatu Oberwalderhütte
Cesta na chatu
Oberwalderhütte
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Ochrana osobních údajů
  © 1996 - 2023, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 23.2.2010 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 06.02.2023 v 13:01