Skiareál Hochficht je na rakouské straně Šumavy v oblasti Trojmezí jen kousek od Lipenského jezera. Je od nás snadno dostupný bez nutnosti placení rakouských dálničních poplatků. Lyžařský areál Hochficht je od nás nejbližší rakouské lyžařské středisko. Každý si tu může vybrat pro sebe nejvhodnější obtížnost sjezdovky: od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár. Pokud toužíte po adrenalinu a vzrušení, můžete vyzkoušet dráhu Fichtl Adventure Slope, kterou najdete na vrcholu Hochfichtu vedle výstupu ze 4sedačkové lanovky Hochfichtbahn. Tato trať je vhodná jak pro lyžaře tak i pro snowboardisty. Je to atraktivní boarder&ski-crossová dráha, která umožní akční ježdění freestylerům na prkně i na lyžích. Boarder&ski-crossová dráha nabízí rychlé klopené zatáčky a několik skoků. Trať je vyznačená brankami a je vhodná jak pro běžný provoz, tak pro závody. Silniční vzdálenost z Prahy do skiareálu Hochficht je asi 210 km a za normálního provozu tam můžete být asi za 3 hodiny. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Hochficht, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Hochficht

Nadmořská výška: 933 - 1.337 m n. m.

Hochficht
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné9
Středně obtížné10
Obtížné1
20
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky4
Sedačkové lanovky3
Kabinové a pozemní lanovky2
9
Z toho v provozu: (10.12.2023)7
Celková kapacita je asi 14.000 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Hochficht:
 na vrcholech 115 cm
Stav sněhu 10.12.2023
 v údolí 100 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 8.12.2023 do 24.3.2024
Provozní doba:
8:30 - 16:00
E-Mail: info@hochficht.at
Telefon: +43 7281 6361
Internet: skisport.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Hochficht - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Hochficht skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (3 hodiny) 2 dny 5 dnů
Dospělí 55 48 100,50 211
Děti 26 22,50 50,50 105,50
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Hochficht - Böhmerwald:
    Lyžařský areál Hochficht je na severu Horního Rakouska na rakouské straně Šumavy v oblasti Trojmezí. Je to vzdušnou čarou jen kousek od Lipenského jezera. Nespornou výhodou ski areálu Hochficht je jeho snadná dosažitelnost z České republiky bez nutnosti placení rakouských dálničních poplatků - rakouskou dálniční známku při cestě sem nebudete potřebovat. Vhodné lyžařské terény zde nalezne opravdu každý. Jsou tu pohodlné široké rodinné sjezdovky i závodní trať FIS (jel se zde i závod Evropského poháru). Tento ski areál se sice svojí nadmořskou výškou 1.337 m nemůže srovnávat s Alpskými středisky, ale v oblasti Šumavy je to slušná nadmořská výška a hlavně všechny sjezdovky jsou zde v případě potřeby uměle zasněžovány. Naleznete zde i sjezdovky s umělým osvětlením pro večerní lyžování, které je zde 2x týdně (ve středu a v pátek). Poblíž hlavního parkoviště je dětský park s pojízdným kobercem pro děti a spoustou zábavných atrakcí. O kousek výše na cvičném svahu Rehberg je pro pokročilejší malé lyřaře o něco náročnější sjezdovka vedoucí podél 185 m dlouhého zastřešeného pojízdného pásu. Nejdelší sjezdovka je zde 3,4 km dlouhá modrá sjezdovka Stierwiese. Pro zkušené je zde 2 km dlouhá Standardabfahrt s převýšením 404 m a 1,5 km dlouhá Zwieselbergabfahrt homologovaná FIS pro obří slalom a slalom.

Novinky v sezóně 2017/18:
Nová desetimístná kabinková lanovka zpočátku kopíruje trasu, kudy vedly dva kotvové vleky. Tam, kde končily, je mezistanice. Pak se lanovka stáčí směrem k vrcholu Hraničníku. Horní stanice je téměř na česko-rakouské hranici o pár desítek metrů výš, než končil starý vlek. Výškový rozdíl mezi dolní a vrcholovou stanicí je 344 metrů, lanovka má 56 desetimístných kabinek, cesta na vrchol Hraničníku do nadmořské výšky 1 280 metrů trvá přesně pět minut a 31 vteřin.

Upravované běžkařské tratě v oblasti Hochficht:
23 klasických běžeckých stop: 103 km
15 bruslařských tratí: 87 km

Sáňkařské dráhy:
V lyžařském areálu Hochficht je jen jedna poměrně krátká sáňkařská dráha s délkou asi 0,5 km.

Hochficht nabízí atraktivní lyžování srovnatelné s některými alpskými středisky:
ideální poloha hned u hranic s výhodnou nadmořskou výškou až 1.338 metrů
nepotřebujete rakouskou dálniční známku a vyhnete se kolonám
celkem atraktivních 20,8 km sjezdovek od lehkých po náročné
100% sjezdovek se technicky zasněžuje
10 přepravních zařízení, z toho 3 komfortní čtyřsedačky, 5 kotev, 1 pojízdný pás v Sunny Kids parku a nejdelší zastřešený pojízdný pás v Horním Rakousku
večerní lyžování na osvětleném svahu
lyžařská škola, půjčovna lyží v místě
cenově výhodná gastronomická nabídka
výborný poměr kvality a ceny: děti do 10 let v doprovodu rodičů lyžují za symbolické 2 €/den a mládež do 19 let za dětské ceny


Lyžařská škola Schischule & Schiverleih Lemberger
Holzschlag 1, 4163 Klaffer
Tel.: +43 7288 65 05 20, +43 664 37 39 197 nebo +43 664 93 59 018
E-Mail: office@schischule-hochficht.at
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
výuka je možná v němčině nebo angličtině
lyžařská škola funguje v období provozu ski areálu
Internet: www.schischule-hochficht.at

Turistické informační centrum Tourismusverein Klaffer am Hochficht
Dorfplatz 1
4163 Klaffer am Hochficht
Tel.: +43 7288 702613
E-Mail: info@klaffer.ooe.gv.at
Internet: www.klaffer.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Hochficht:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Hochficht odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Hochficht Ski - video
Jänner 2016 Skigebiet Hochficht - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Hochficht 2015 - Snowboard & Ski Riding - video
GoPro Hochficht 2016 - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Jezero Traunsee (video)
Nejhlubší rakouské jezero Traunsee je v Horním Rakousku. V létě se jeho až 20 stupňů teplá voda hodí ke koupání. V okolí je mnoho turistických zajímavostí a na jezeře funguje lodní doprava.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Voda: Velká záhada (Letem světem)
Dva dokumenty, které představují úchvatné objevy, se kterými přišli vědci z celého světa, například z Ruska, Kazachstánu, Švýcarska, Izraele, Spojených států, Velké Británie, Rakouska, Japonska, Argentiny, Číny a Tibetu.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Katrin Klettersteig Bad Ischl (video)
Na videu je Katrin Klettersteig - poměrně snadná a příjemná ferrata, jsou zde ale také místa dost exponovaná. Tato zajištěná cesta je poblíž městečka Bad Ischl.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 11.12.2023 00:21
Mapa stránek ...