Skiareál Nassfeld - Hermagor je největším lyžařským střediskem Korutan. Nachází se poměrně daleko, až u rakousko-italských hranic v údolí Gailtal. Při cestě z Moravy je však Nassfeld jedním z nejlépe dostupných větších alpských středisek. Díky své poloze v se tento lyžařský areál pyšní nadprůměrným počtem slunečných dnů. Výkonný zasněžovací systém je schopný zasněžit všechny zdejší tratě i když v posledních letech zde bývá přírodního sněhu opravdu hodně. Lyžuje se převážně na řídce zalesněných svazích a výhledy na okolní hory jsou nádherné. Skiareál Nassfeld se nachází v Jižních vápencových Alpách a vychutnat si tak můžete pohled na zubatou pyramida štítu Gartnerkofel (2 195 m) nebo na jih na mohutný Monte Canin (2 587 m), který je přímo na italsko-slovinské hranici. Nejdelší zdejší sjezdovka Carnia je dlouhá 7,5 kilometrů. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2023/2024. Pokud hledáte ubytování v okolí Nassfeld, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.

Skiareál Nassfeld - Hermagor

Nadmořská výška: 1.300 - 2.000 m n. m.

Nassfeld - Hermagor
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné30
Středně obtížné69
Obtížné11
110
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky16
Sedačkové lanovky9
Kabinové a pozemní lanovky5
30
Z toho v provozu: (3.12.2023)0
Sněhové zpravodajství pro oblast
Nassfeld:
 na vrcholech 15 cm
Stav sněhu 3.12.2023
 v údolí 5 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 7.12.2023 do 7.4.2024
Provozní doba:
9:00 - 16:15
E-Mail: info@nassfeld.at
Telefon: +43 4285 8241
Internet: www.nassfeld.at
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Nassfeld - ceny skipasu pro sezónu 2023/2024:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Nassfeld skipas 2024 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2023/2024):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 62 52,50 122 285
Děti 31 26,50 61 143
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Nassfeld - Hermagor:
    Téměř všechny sjezdovky jsou Nassfeldu obsluhované pomocí expresních kabinkových nebo sedačkových lanovek. Do centrální části skiareálu se dotanete například z vesnice Tröpolach kabinkovou lanovkou Millenium Express. Je to jedna z nejdelších lanovek na světě a překonává vrcholek Gmanberg, údolí Rudniggraben a nakonec vyjede na skoro dvoutisícový vrcholek Madritsche. Ke každé ze spodních stanic lanovek se sbíhá několik variant sjezdovek, které se mezi sebou různě křižují. Zalyžovat si tedy můžete na bezpočtu různých tras. Výborně zde mají zvládnuté zázemí pro lyžaře. Přímo na sjezdovce najdete levný expresní servis lyží nebo půjovny vybavení. V dolní stanici kabinky je velká úschovna. Přímo ve skiareálu Nassfeld - Hermagor je množství barů a restaurací. Pro snowboardisty je k dispozici Hhalfpipe na Gartnerkofelu (200 m délka, 15 šířka, výška 3,3m), Snow-Cross-Park na Tressdorfer Alm a Snowboardarea Garnitzen. Nedaleko Nassfeldu je jezero Weissensee, které v zimě zamrzá. Na jeho hladině se upravuje až 25 km bruslařských drah. Jedná se o nějvětší přírodní bruslařskou oblast v Evropě. Holanďané zde každoročně pořádají své mistrovství na 200 km dlouhé trati.

Shrnutí:
Bezpečné a udržované sjezdové tratě všech úrovní náročnosti (nejdelší z nich je Carnia 7,6 km dlouhá, z toho 2,2 km úsek je osvětlen pro noční lyžování)
300 km běžkařských stop v okolí
Perfektní zasněženost po celou dlouhou zimní sezónu
Převážně (až 90% dní) slunečné počasí
30 nejmodernějších výtahů, vleků a lanovek (mezi naprostou světovou špičku patří lanovka Millenium Express, která překoná více než 6 km dlouhou trať s převýšením 1309 metrů za 17 minut )
Případná přeprava skibusem je zdarma
Trendové zimní aktivity : bruslení na 7km2 40 cm silné ledové ploše jezera, tube, snowcycle, snowboard, snowscooter, carver, aiboard, skifox, snowblades


Upravované běžkařské tratě:
3 klasické běžecké stopy: 5,1 km
3 bruslařské tratě: 5,1 km

Turistické informační centrum Tourismusinformation Hermagor:
Gösseringlände 7
9620 Hermagor, Österreich
Tel.: +43 4282 20430
E-Mail: info@hermagor.at
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Nassfeld:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Nassfeld odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:

2016:
Dobrý den.
Chtěl bych tímto upozornit na cestovní pojištění dle mé vlastní zkušenosti. Pojištovna Allianz špatně proplácí úhrady za ošetření, neplatit hotově a vždy volat na uvedenou kontaktní linku a žádat potvrzení platby pojištovnou.
   Dále pak upozorňuji na ubytování v Apartmány-Pernull, Tropolach 117, účtují poplatky za odpad (cca 5,-eur/osoba) což se nehodí, který spadá do úklidu za který požadují 50,- eur a není pořádně uklizeno a neposkytují ručníky, které nejsou zapsány v ubytovacím poukaze.
Závěrem bych chtěl pochválit středisko Nasfeld. Zde jsou výborné podmínky pro rodinné lyžování.
Jsem profes. učitel lyžování s dlouhou dobou činnosti a cestování po různých střediscích. To co jsem nyní v textu napsal je víkendová zkušenost.
S pozdravem Petr
Přidáno 22.3.2016

Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Nassfeld 2016 - video
NASSFELD SKI 2022 - video
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Freeski Nassfeld 2016 - video
Skiing in Nassfeld - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 4.12.2023 05:20
Mapa stránek ...