Brenta - Via delle Bocchette - informace a odkazy. Na našich stránkách o Alpách se podrobně zabýváme popisem jen omezeného okruhu oblastí. Achychom Vám usnadnili hledání na internetu, uvádíme zde zajímavé odkazy na další internetové zdroje informací na téma Brenta - Via delle Bocchette. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Většinou neodkazujeme na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.

Brenta - Via delle Bocchette

Odkazy na zdroje informací

    Pro usnadnění hledání informací zde uvádíme několik zajímavých odkazů na internetové zdroje informací na téma Brenta - Via delle Bocchette. Uvedeny jsou zde pouze citace z nalezených článků, aby jste si mohli udělat představu jakých témat se odkazované články dotýkají. Neodkazujeme zde na fotogalerie, kde jsou pouze fotky s minimálním nebo žádným popisem.
Via delle Bocchette - Brenta, 5.-9. 8. 2011: (www.horokurzy.cz)
   Ve stejném složení jako v loňském roce jsem letos vyrazili opět na ferraty. Letos na přání Pepy jsme šli legendární přechod pohoří Brenta přes 'via delle Bocchette'. Ta se skládá z několika částí, které je možné různě kombinovat a pro přespání využít několik horských chat. Délku jednotlivých etap lze přizpůsobyt počasí a zdatnosti. My jsme zde strávili 4 dny a podařilo se nám projít celou centrální část. Kromě blesků a sněžení jsme zažili snad vše - mlhu, déšť, slunečnou oblohu, zimu a vítr. Start i cíl jsme měli na horní stanici lanovky vedoucí do sedla Grosté. Postupně jsme šli přes Sentiero Beniny na chatu Tuckett, dále přes ledovec na Bocchette Alte. Sestup na chatu Alimonta pres žebříkovou ferratu Oliva Detassis. Z chaty Alimonta jsme vystoupali na Bocchette Centrali a ze sedla di Brenta jsme sestoupili na chatu Brentei. Zde jsme strávili poslední noc a na závěr jsme přes lehčí ferratu Sosat došli zpět k horní stanici lanovky. Pak už jen sjezd do Madonny di Campiglio...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Ferraty a klettersteigy | Brenta - Via delle Bocchette: (www.adrex.cz)
   Jedinečným světem skalních věží a cimbuří skupiny Brenta probíhá zajištěná vysokohorská cesta Via delle Bocchette. Je vedena v kolmých skalních stěnách a překonává mnoho vysoko položených horských sedel. Sentiero Bocchette Centrali Je to nejznámější a nejvyhledávanější část celé velkolepé cesty Via delle Bocchette. Tento úsek je veden centrální částí skupiny Brenta velmi často ve velké expozici po vzdušných skalních římsách pod nejznámějšími věžemi Campanile Basso, Campanile Alto, Sfulmini a Torre di Brenta. Východiskem bývá obvykle chata Rifugio Pedrotti. Následuje krátký a strmý firnový úsek (zajištění ocelovým lanem), který vede na sedlo Bocchette del Campanile Basso. Odtud jsou jedinečné výhledy východním směrem do hluboko ležící kotliny jezera Molveno. Dále následuje nejprve přechod strmého, většinou firnem vyplněného žlabu. Po jeho překonání pokračuje cesta výstupem dalšími několika žlaby a po římsách na vyhlídkové sedlo na úpatí vrcholu Sentinella Úsek Sentiero Bocchette alte Je to nejobtížnější úsek celé Via delle Bocchette, který překonává značný výškový rozdíl a který je především v prvé části veden po mnoha svislých a v jednom úseku i převislých ocelových žebřících.Od chaty Rifugio Alimonta začíná nejprve pozvolný výstup po ledovci směrem pod jihozápadní stěny vrcholu Cima Molveno. V blízkosti stěn pokračuje strmý výstup po firnovisku vlevo až pod široký žlab, kde začíná vlastní zajištěná cesta...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Sponzorované odkazy:
BRENTA - Via delle Bocchette: (www.ck-trip.cz)
   Via delle Bocchette Brenta má magický vliv na turisty i na fotografy . Její chladivé stěny, náladově měnící se barvy, její křehké tvary, vyvolávající neuvěřitelnou hru světel a stínů, vtahují omámeného objevovatele neuvěřitelných tvarů do víru svých fantastických forem.Jedna z nejkrásnějších zajištěných 'železných' cest v celých Alpách se nazývá 'Via delle Bochette' a vede po divoce rozeklaném hřebenu Brenty . Vysokohorského turistu přivádí do míst, která byla dříve jen výsadou horolezců. Zájezd Val di Sole - Údolí slunce ZDE Brenta patří k nejznámějším horským skupinám jižních Alp . Představuje 25 km dlouhý , skalnatý hřbet, vypínající se západně od řeky Adiže v severoitalské provincii Trentino. Přesnější vymezení Brenty na východě tvoří romantické údolí Val di Non , kterým protéká říčka Noce. Ta se sem stáčí ze severu, z údolí Val di Sole, kde Brentu také ohraničuje. Západní hranice skupiny sleduje silnice, vedoucí přes 'Královnu zimních sportů', Madonnu di Campiglio, a dále přes Pinzolo, vesničku s nejhezčím kostelem v Trentinu, a pokračuje údolím Val Rendena podél řeky Sarca...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Brenta - královna Dolomit: (www.v-tour.cz)
   Nocleh na Rifugio Graffer (2 261 m). 3. den: Zajištěné cesty Sentiero Benini a Via delle Bocchette Alte Přesvědčíme se, že přezdívka „dokonalé Dolomity“ nepatří Brentě jen náhodou. Nádherná zajištěná cesta Sentiero Benini nás dovede do sedla Bocca del Tucket (2 649 m), kde navážeme na Via delle Bocchette Alte. Po mnoha vzdušných žebřících, skalních římsách a exponovaných policích vystoupáme až do výšky 3 000 m a následně sestoupíme na nocleh k Rifugio Alimonta (2 580 m).   4. den: Zajištěné cesty Sentiero Delle Bocchette Centrale a Sentiero Detassis Královský úsek – zajištěná cesta Sentiero delle Bochcette Centrale rozhodně není nic pro ty, kteří trpí závratí. Kolmou stěnu prostupuje jen vodorovná lávka místy široká jen několik desítek centimetrů, po které budeme traverzovat pod proslulou věž „Guglia“. Kdo by měl pocit, že je den málo náročný, může si navíc přidat ještě stovky výškových metrů žebříků na zajištěné cestě Sentiero Detassis...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Nej, nej, nej... via delle Bocchette - Horydoly.cz: (www.horydoly.cz)
   Trasa zajištěná ocelovými lany, kovovými žebříky a kramlemi zatlučenými do skal, nás protahuje nejdivočejšími scenériemi Dolomit v masívu zvaném Brenta. Via delle Bocchette vede podél centrální části hlavního hřebene Brenty. Na ni navazují další kratší, ale stejně závratné feráty. Umožňují detailně prozkoumat celé pohoří, nebo trasy různě kombinovat. Díky nim můžeme sejít z hřebene, přespat na některé horské chatě a zase se na hřeben pohodlně vrátit. Nedávno odtud ustoupil ledovec, a tak se můžeme dát bez obav doprava dolů po hustých značkách. Kde se údolí prudce sklání, tam je pár ocelových lan. Ondru bolí hlava z výšky, opouštíme tedy hlavní hřeben a sestupujeme ke dvěma malým chatám Tuckett a Sella. Mlha opravdu přišla, pohledy do skalních srázů jsou o to působivější. Ve výšce míjíme chatu Dei Brentei a u chaty Alimonta se napojujeme na hřebenovou túru. Po malém ledovci zasypaném kamením vystoupáme na sedélko Degli Armi (2749). Bocchette Centrali Úzkým hřebínkem rychle stoupáme pomocí žebříků a kramlí. Za čtvrt hodiny stojíme zadýchaní na začátku lávky Figari. Není těžká. Je úžasná! Kolmou stěnu narušuje jen vodorovná lávka široká několik desítek centimetrů. Jištění je nataženým ocelovým lanem...
(Zobrazena je pouze nesouvislá citace z odkazované stránky)
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Sölden ski resort review
Sölden je jednou z nejoblíbenějších lyžařských destinací v Alpách, kterou si oblíbili zejména nizozemští a němečtí lyžaři.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Zajištěná cesta Priel Klettersteig (video)
Dlouhá zajištěná cesta Priel Kletterteig (obtížnost D) měří 2.130 metrů a až k vrcholovému kříži na nejvyšším vrcholu Totes Gebirge Grosser Priel ve výšce 2.515 m n.m. překonává převýšení 900 metrů.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 10.6.2023 12:22
Mapa stránek ...