Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapě. Parkoviště je na konci zpevněné cesty vedoucí údolím Vrata k chatě Aljažev dom. Za parkování zde musíte zaplatit. Dále se autem už dojet nedá - parkoviště je už jen asi 450 m od chaty. Parkuje se v nadmořské výšce asi 1000 m. Pro nejbližší okolí jsou zobrazeny webové kamery, místa kde byla natočena zajímavá videa, lyžařské oblasti, místa s předpovědí počasí a také místa, kde naleznete ubytování. Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps

Kde je parkoviště Aljažev dom na mapě

placené parkoviště v údolí Vrata

Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps
Sponzorované odkazy:

Kde se nachází parkoviště Aljažev dom

Parkoviště Aljažev dom je v údolí Vrata jen asi 450 m od chaty Aljažev dom. Z Mojstrany sem vede asi 10 km dlouhá zpevněná cesta. V Mojstraně sledujte směrovky s nápisem Vrata. Poplatek za parkoviště je 2,5 Euro (poplatek se vybírá od 15. června do 15. září, od 5:00 do 17:00 - i mimo tyto hodiny je parkoviště normálně přístupné a bez závory). Toto info je z roku 2017.
Aljažev dom je nejen jedním z výchozích bodů na Triglav, nejvyšší horu Julských Alp i Slovinska, ale i na řadu dalších vrcholů v širším okolí.Aljažev dom se jmenuje podle Jakoba Aljaze (1845 - 1927), slovinského kněze, skladatele a spisovatele, ale i vůdčí osobnosti rozvoje turistiky v oblasti Triglavu. Původně zde stála od roku 1896 dřevěná bouda, za jejíž výstavbou stál právě Aljaz. V roce 1904 tady byla postavena nová chata, tu ale v roce 1909 smetla lavina. Chata byla obnovena na bezpečnějším místě během následujících několika let. Dnešní podobu získala chata během rekonstrukce v letech 1976 - 1978.
Chata Aljažev dom je otevřena sezónně, většinou od dubna do října. Během zimních měsíců je k dispozici zimní místnost se čtyřmi lůžky. Chata má celkem 67 lůžek ve 29 pokojích. V přízemí chaty je restaurace s 90 místy k sezení. Toalety a sprchy jsou v prvním patře.

Aljažev dom
Aljažev dom
Na mapě je zobrazená poloha parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a pro nejbližší okolí jsou vyznačeny webové kamery, místa kde byla natočena zajímavá videa, lyžařské oblasti, místa s předpovědí počasí a také místa, kde naleznete ubytování. Pokud se vám zdá mapa příliš nepřehledná, můžete skrýt nebo naopak zobrazit ikony na mapě pomocí tlačítka v levé spodní části mapy.

Pokud chcete zobrazit parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata na mapě Google Maps v novém okně prohlížeče se všemi podporovanými mapovými funkcemi, například s plánovačem automobilových tras, klikněte na tento odkaz. Trasu příjezdu si pak můžete odeslat i přímo do vašeho mobilního telefonu.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Výlet okolo 6 jezer na Tauplitzalm (video)
Pohodová túra kolem šestice horských jezer a jezírek v oblasti Tauplitzalm na jižním cípu Totes gebirge v rakouských Alpách je vhodná i pro rodiny s dětmi a projedete ji v kratší verzi i s kočárkem. Smaragdová jezera obklopují skalnaté vrcholy i krásná horská panoramata.

Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Stránka byla vygenerována 28.3.2023 21:22
Mapa stránek ...