Společná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatě v Alpách může vypadat nějak takto. Na fotografiích jsou ukázky společných nocleháren, ve kterých se můžete ubytovat na většině vysokohorských chat.

Společná noclehárna v horské chatě

(lager, matrazenlager)

Společná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatěTakto nějak může vypadat společná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatě
Na horské chatě v Alpách se většinou můžete ubytovat v pokoji nebo ve společné noclehárně. Ubytování ve společné noclehárně je levnější než ubytování v pokoji. Společné noclehárny (lagery) bývají pro více osob a pro každého nocležníka je k dispozici jen postel s dvěma dekami a polštářek. Většinou je v lageru místo pro batoh, nějaká polička a pár háčků na zdi na pověšení oblečení. Místnost slouží jen k přespání, na nic jiného zde místo není. Umývárny a záchody jsou společné. Zpravidla bývá v lageru dostatek dalších dek na přikrytí. Deky nejsou určené přímo na přikrytí. Musíte mít s sebou vlastní spacák, nebo alespoň obal na spacák (povlak). Takový obal si můžete na chatách i koupit. Nejlepší je brát si s sebou do hor pytel ušitý z lehké tenké látky, do kterého si vlezete a pak už se přikryjete dekami. Deky mají na jednom svém konci označení 'FUSSENDE' - to je spodní konec deky, který slouží pro přikrytí nohou.
fussende
Více informací o způsobu ubytování na horských chatách naleznete v článku
Sponzorované odkazy:
Společná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatěSpolečná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatě
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Lyžařské zájezdy
V lyžařských zájezdech jsou zpravidla zahrnuty služby ubytování (v některých případech se stravováním), skipas, záruka sněhu, Best-Price-záruka, potvrzení o pojištění CK proti úpadku. Dále se můžete pojistit proti stornu a v nabídce je i komplexní cestovní pojištění.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Sopka Stromboli nedaleko Sicílie vybuchla
Sopka Stromboli na stejnojmenném italském ostrově nedaleko Sicílie dnes vybuchla, exploze byla podle agentury ANSA silnější než ta ze začátku července.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 26.5.2022 23:05
Mapa stránek ...