Společná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatě v Alpách může vypadat nějak takto. Na fotografiích jsou ukázky společných nocleháren, ve kterých se můžete ubytovat na většině vysokohorských chat.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Společná noclehárna v horské chatě

(lager, matrazenlager)

Společná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatěTakto nějak může vypadat společná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatě
Na horské chatě v Alpách se většinou můžete ubytovat v pokoji nebo ve společné noclehárně. Ubytování ve společné noclehárně je levnější než ubytování v pokoji. Společné noclehárny (lagery) bývají pro více osob a pro každého nocležníka je k dispozici jen postel s dvěma dekami a polštářek. Většinou je v lageru místo pro batoh, nějaká polička a pár háčků na zdi na pověšení oblečení. Místnost slouží jen k přespání, na nic jiného zde místo není. Umývárny a záchody jsou společné. Zpravidla bývá v lageru dostatek dalších dek na přikrytí. Deky nejsou určené přímo na přikrytí. Musíte mít s sebou vlastní spacák, nebo alespoň obal na spacák (povlak). Takový obal si můžete na chatách i koupit. Nejlepší je brát si s sebou do hor pytel ušitý z lehké tenké látky, do kterého si vlezete a pak už se přikryjete dekami. Deky mají na jednom svém konci označení 'FUSSENDE' - to je spodní konec deky, který slouží pro přikrytí nohou.
fussende
Více informací o způsobu ubytování na horských chatách naleznete v článku
Sponzorované odkazy:
Společná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatěSpolečná noclehárna (lager, matrazenlager) na horské chatě
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 2.8.2021 01:38
Mapa stránek ...