Informace pro řidiče o možných problematických místech v dopravě na cestě přes Rakousko a dále k moři. Začínají prázdniny a první týden se dvěma státními svátky mnoho rodičů využije k tomu, že naplánují letní dovolenou. Pokud se chystáte i vy autem po Evropě, je dobré být na pozoru a myslet na fakt, že vás na mnoha silnicích mohou čekat zácpy.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Kde budou kolony v Rakousku a na cestě k moři

začátek prázdnin 2018

Kolony v Rakousku

Rakousko

Pokud míříte na jih Evropy, do již klasických destinací, počítejte s tím, že se cestě Rakouskem nevyhnete. Při průjezdu Rakouskem budete muset počítat i s tím, že pokud jde o jeho průběh, nemusí vše jít zrovna podle vašich představ. V Rakousku je několik klíčových úseků, na kterých se můžete při cestě na jih zdržet. Na kterých dálnicích se dají čekat problémy:
A1 West
A10 Tauern
A12 Inntal
A13 Brenner
A14 Rheintal
A11 Karawankenautobahn
Jde o místa, která jsou svými častými kolonami během dovolenkových špiček dobře známá. Nejde ale o jediné cestovní trasy, kde je můžete počítat s dopravními komplikacemi. Pozor si dejte i při plánování cestu po těchto silnicích:
S16 Arlbergschnellstraße
B179 Fernpass-Rout
Sponzorované odkazy:

Slovinsko

Pokud pojedete ve Slovinsku po dálnici, tak zde hrozí za jízdu bez dálniční známky nebo se špatně umístěnou dálniční známkou pokuta až 800 eur. Mnoho lidí se Slovinsku vyhýbá, protože se jim zdá neekonomické platit za místní dálniční známku – tedy v podstatě za 2 dálniční známky. Pokud se přes Slovinsko přece jen vydáte, tak místa s očekávanými kolonami jsou zde:
A2 Karawankentunnel – Ljubljana – Záhřeb
A1 Ljubljana – Koper
Spielfeld – Maribor – Ptuj do Macelj

Chorvatsko

Chorvatsko loni navštívilo přes 17 milionu turistů, tři čtvrtě milionu bylo z Česka. Cesta na jih Chorvatska až do Dubrovníku je náročnější a doporučujeme ji rozdělit do dvou dnů. Cestou si můžete odpočinout třeba u Plitvických jezer. Místa a úseky, kde můžete v Chorvatsku čekat dopravní problémy jsou např.:
A1 Záhřeb – Zadar – Split
Triest – Pula
Triest – Rijeka

Itálie

Při cestě do Itálie budete muset překonat několik problémových úseků v Rakousku, které jsou popsány výše. Pokud se vám je podaří úspěšně překonat, připravte se na několik italských míst, které jsou známá tím, že zde při cestách na dovolenou můžete nějaký ten čas také čekat. Jde například o tato místa:
A22 Brenner
A23 Villach – Udine
A4 Verona – Benátky – Triest – Dragonja
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Zajištěná cesta Priel Klettersteig (video)
Dlouhá zajištěná cesta Priel Kletterteig (obtížnost D) měří 2.130 metrů a až k vrcholovému kříži na nejvyšším vrcholu Totes Gebirge Grosser Priel ve výšce 2.515 m n.m. překonává převýšení 900 metrů.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 18.7.2024 01:38
Mapa stránek ...