Průvodce po Alpách
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
 !  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Kitzsteinhorn - lyžování na ledovci (několik postřehů pro případné návštěvníky)

J.K.

    Letos jsme navštívili lyžařskou oblast Zell am See - Kaprun. Pro případné návštěvníky zde mám několik postřehů, které by se mohly hodit:

    Ubytováni jsme byli na břehu Zeller See na okraji Zell am See. Jelikož na Schmittenhöhe nad městem nebyl téměř žádný sníh, dojížděli jsme na Kaprunský ledovec (cca 10 km), kam cesta trvá přibližně 20-25 minut (dle hustoty provozu). Cestou narazíte na lanovku, kterou si (jako my) nespleťte - nevede na ledovec ale na jiné sjezdovky. Naštěstí jsme si toho všimli včas a nenastoupili. (Pozn. Jirky Hrbáčka: Jedná se pravděpodobně o lanovku Maiskogelbahn.) Pokračujte tedy ještě o pár kilometrů dál, dojedete k velikým parkovištím, kde vás navedou až na vaše parkovací místo. V pokladně si můžete koupit pernamentku na den či delší období, placení kartou bylo bez problému. A pak už vzhůru na Kitzsteinhorn.

    Pernamentky se vkládají do elektronických snímačů a jsou vyžadovány při cestě v kabinkových lanovkách (Glestcherjet 1,2 a Gipfelbahn). Pozor! Nezapomeňte si vzít vše potřebné z auta, nahoru i dolů z ledovce se dostanete pouze lanovkou a směrem nahoru od parkoviště vás pustí jen jednou denně!!! Doporučuji vyjet až téměř na vrchol ledovce (Gipfelbahn), výhled při pěkném počasí na areál ledovce, na údolí a na okolní velikány stojí za to. Později jsme zjistili, že kromě výstupu na vrchol se dá jakýmsi tunelem projít na druhou stranu vrcholu a odtud sledovat Alpy i z druhé strany.

    Z této stanice (3029 m.n.m.) vedou dolů pouze dvě cesty - pro lepší lyžaře jediná černá sjezdovka na ledovci, pro méně zkušené pak asi 200 metrů dlouhá kolejová lanovka, která klesá dolů podél černé sjezdovky až na její konec - odtud se pak můžete rozjet po celém ledovci. Pernamentka platí na všechny vleky, u kterých už nejste kontrolováni - pokud tedy nejedete "kabinkou", můžete jí pečlivě uschovat. Vleků jsou tu desítky - kotvy, sedačkové, pár talířů. Doporučuji si vzít u pokladen letáky s mapou sjezdovek nebo si mapky stáhnout z tohoto webu. Lyžování je krásné hlavně dopoledne díky upraveným sjezdovkám, odpolední lyžování bude spíše vyhovovat lyžařům, kteří mají raději tzv. "muldy". I na nich je to však skvělé.

    Občerstvit se je možné v restauracích na konci Gletscherjet 1 a také Gl. 2. Zde je veliký komplex "Big Apple", kde jsou obchody, půjčovny a také veliká jídelna, kde si na tác vyberete vše co vypijete a sníte, platí se pak u pokladny. Jídlo a pití jsme měli vlastní, ale žízeň je věčná a tak jsme za půllitr nealka dali asi 3 eura. S sebou si na ledovci můžete koupit pouze malé půllitrové nápoje v plastu za podobnou cenu. Větší či levnější jsme zde bohužel nesehnali.

    Ubytování se dá sehnat do 20 eur os/noc. Skibus staví téměř všude a je zdarma, v Kaprunu i Zell am See je několik supermarketů (Billa, Meinl). Benzín je v Rakousku levnější než v Německu, nejlevnější byl za cca 0,94 eura (Německo 1,10).

    Jelikož jsme zde byli jen na dvoudenní zkoušku, napsal jsem jen pár zkušeností. Doufám, že se alespoň někomu budou hodit.

Hezké zážitky z Alp přeje
Jirka
Chomutov
9.5.2003

Lyžařská oblast Kitzsteinhorn - Kaprun ...

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Přidejte se k přátelům webu Alpy.net na Facebooku:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam aktuální informace, diskutujte, ptejte se a prohlížejte fotky ostatních přátel a milovníků Alp.
Další související informace na ALPY.NET:
Pro oblast Großglockneru:
Velká zimní panoramatická mapa ...
Velká letní panoramatická mapa ...
Kaprun ...
Lanovky Kaprun Gletscherbahn ...
Průvodce po oblasti Grossglockneru ...
Grossglockner - rejstřík ...
Mapa oblasti ...
Fotoalbum ...
Všeobecné:
Virtuální průvodce ...
Průvodce po dalších oblastech ...
Počasí ...
WEB kamery ...
ALPY-INFO linka ...
Ubytování ...
Diskuzní fórum ...
Úvodní strana ...
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Nové na ALPY.NET:
Similaun - Ötztalské Alpy
Similaun
Ötztalské Alpy
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Klettersteig Ilmspitze
  © 1996 - 2023, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 16.11.2004 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
> > > Mapa stránek < < <
Stránka byla vygenerována 02.12.2023 v 06:45