Průvodce po Goldberggruppe
ALPY.NET PRŮVODCE GOLDBERG POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE
Průvodce Goldberg
Průvodce po Goldberggruppe | Rejstřík | Mapa | Fotoalbum | Video
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

Bad Gastein

1002 m
Badgastein
Bad Gastein
Lázeňské město s cca 5800 obyvateli.

  Ve středu Badgasteinu vyvěrá 17 pramenů obsahujících radon, jejichž teplota se pohybuje mezi 40-50 stupni Celsia. Veřejnosti se nabízejí plavecké bazény s termální vodou 35 stupňů teplou, které jsou přístupné po celý den.

  Název Gastein pochází z časů Keltů, kteřý přivandrovali ze západu před 400 lety před n.l. První křesba Gasteinerského džbánu pochází z roku 1327 a je symbolem města Bad Gastein. Hosty v Bad Gasteinu byli mezi jinými i císař Franz Joseph a cisárovna Alžběta Rakouská, císař Wilhelm a kníže Bismark z Německa. Velkým impulzem pro rovoj moderního alpinismu byla stavba první alpské chaty na vrchu Gamskarkogel. Impulz ke stavbě dal arcivojvoda Johann.
V současnosti je Bad Gastein světoznámým lyžařským a turistickým místem.

  Lyžařská oblasti v okolí sahají do výšky 2.700 metrů n.m. V okolí je cca 201 km upravovaných sjezdovek s různými stupni obtížnosti: 60 km lehké, 117 km středně těžké a 24 km těžké. Optimální výšková poloha zabezpečuje sněhové podmínky a jistotu sněhu od konce listopadu do konce dubna.
Na své si zde přijdou i běžkaři. Bad Gastein je skutečným rájem pro běžce na běžkách. V Bocksteinu je osvětlená běžecká stopa, která je v provozu do 21:30.

  Pro horské cyklisty i cyklisty jsou v Gasteinu výborné podmínky. Půjčovna kol je k dispozici ve sportovním obchodě. V okolí jsou i okružní cyklistické trasy s délkou 30 až 60 km. Výškový rozdíl je 370 metrů. Start je v Bocksteinu (1.100m), trasa vede přes údolí Gasteinu do Klammsteinu (730m), kde je možné se napojit na trasu Tauern v údolí Salzachu.
Sponzorované odkazy:
  Asi před 50ti lety byly při hledání zlata objeveny léčivé účinky důlních štol v okolí. Pozitivní výsledky jsou zde dosahovány při prevenci i léčbě chorob a to díky zvýšenému obsahu radonu (4,5 nano Curie na litr vzduchu ve štolách), vlhkému teplu (teplota od 37 °C do 41,5 °C, relativní vlhkost vzduchu od 70% téměř do 100%) a speleoterapijním podmínkám (čisté, bezprašné, antialergické bezbakterijní ovzduší s negatívními ionty). Léčí se zde onemoznění zápalová a revmatická např. Motbus Bechterew, chornická Polyarthritis, degenerativní kloubová onemocnění (arthróza, spondylóza, Osteochonddróza), chronické bolestivé stavy, následky traumatických zranění pohybového aparátu, onemocnění dýchacích cest. Pozitivní výsledky jsou i v léčbě nemocí jako je astma, bronchitýda, chronická bronchitýda, zápaly nosních dutin a alergická onemocnění jako třeba senná rýma.

Badgastein
foto: Gasteinertal Tourismus
Oblast Bad Hofgastein v zimě (informace pro lyžaře) ...
Mapa   Ukaž Badgastein na náhledu turistické mapy a na turistické mapě 1:50 000
  Autobusové spojení s Böksteinem a Sportgasteinem
  Železniční spojení. Badgastein leží na hlavní železniční trati, která prochází pod hlavním alpským hřebenem. Železniční spojení s Badgasteinem můžete nalézt zde.
Telefon na nádraží v Badgasteinu je ++43/6434/243639.
Turistické informace:
Adresa   Kur- und Tourismusbüro Bad Gastein, Kaiser-Franz-Josef-Straße 27, 5640 Bad Gastein
Telefon  +43 (6432) 3393 560
Fax: +43 (6432) 3393 537
E-mailinfo@badgastein.at
Web kamery v okolí: (řazeno podle vzdálenosti)
WEB kamera Bad Gastein - panorama ...
WEB kamera Bad Gastein - Golfplatz Gastein ...
WEB kamera Bad Gastein - Snowpark Stubnerkogel ...
WEB kamera Bad Hofgastein - Skizentrum Angertal ... (5 km)
WEB kamera Bad Hofgastein panorama 360° ... (7 km)
WEB kamera Bad Hofgastein - Schloßalm, Weitmoser ... (7 km)
WEB kamera Sportgastein - Kreuzkogel ... (7 km)
WEB kamera Bad Hofgastein - Schloßalm ... (7 km)
WEB kamera Bad Hofgastein - Haitzingalm ... (8 km)
WEB kamera Bad Hofgastein - Haitzingalm, pohled k Bad Gasteinu ... (8 km)
Cesty:
Bad Gasteinprostřední stanice lanovky Stubnerkogel-Seilbahn [1800m], čas 2:30, nahoru/dolů=800/0, (snadné)
Bad Gasteinhorní stanice lanovky Stubnerkogel-Seilbahn [2240m], čas 4:00, nahoru/dolů=1240/0, (snadné)
Bad GasteinProssau [1279m] (Ankogelgruppe), čas 2:00, nahoru/dolů=277/0, (snadné)
Bad GasteinAli-lanti-Biwak [2663m], čas 6:00, nahoru/dolů=1660/0, 15 km, (pouze pro zkušené!)
Badgastein
foto: Gasteinertal Tourismus
 Vyberte si ubytování v Rakousku:
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Přidejte se k přátelům webu Alpy.net na Facebooku:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam aktuální informace, diskutujte, ptejte se a prohlížejte fotky ostatních přátel a milovníků Alp.
Poznámky návštěvníků:

2014:
25.7.2014: Jezdime sem dvanáct let a stále nacházíme něco nového prostě bomba navštivte nebudete sklamáni. Je to tu skvělé v každém ročním období. Josef s rodinou.
Josef Havlik
Přidáno 25.7.2014

2011:
Bad Gastein navštěvujeme a stále se naše skupina rozšiřuje již šest let a přesto objevujeme stále něco nej... je to díky mnohotvárné fantastické přírodě (jak se říká Himaláje Evropy, termální prameny - lázně), začali jsme lyžováním, pak podzimním vandrováním a poznáváním širšího okolí, další rok jsme k lyžování přidali pobyt na jaře (všechny svahy kvetou a ta vůně skalniček!) v roce 2008, 2009 jsme k lyžím zařadili letní pobyty s koly a vždy jsme tak nadšeni, že hned plánujeme další pobyt. Navíc příznivé klima je dopřáno v každém ročním období. Možnosti ubytování jsou značné pro všechny kategorie jak finanční tak věkové, včetně zvířecích mazlíčků od kempů po vícehvězdičkové hotely, ale je nutná včasná rezervace, např. v srpnu je zima již vyprodaná. Každý rok nacházíme nové nabídky, atrakce. Doporučuji se seznámit s kulturními a sportovními kalendáři akcí a podřídit tomu i termín pobytu. Opravdu to stojí za to! Akce jsou perfektně organizovány a na úrovni.
V minulém létě (srpen) jsme navštěvovali Salsburgský hudební festival a již si ho nenecháme nikdy ujít. Nyní se chystáme na lyže a těšíme se JAZZsnou a REDbul párty závod. Na místě samém naleznete přívětivé lidi, výbornou kuchyň - naší nejoblíbenější je rybárna ne v centru města, ale ve vilové čtvrti směrem k Boksteinu po levé straně promenády. Je to třeba zažít, zkuste prodloužený víkend.
Jana
Přidáno 7.2.2011

2010:
Dobrý den, vřele doporučuji. Je tam sice draho, ale stojí to za to. Skvělé lyžování i pro rekrenty. Večer relax v lázních. Zítra ráno tam jedu potřetí a už se nemůžu dočkat.
Ivva
Přidáno 16.2.2010

2007:
Super místo letos tam jedu už šestou sezónu a nemůžu si to vynachválit, bydlím na chatě u mittelstatione na Stubnerkogel, což je asi 1800m, takže jsem si město jen prošel. Ale zase jsem mezi prvníma na sjezdovce což je velký plus :-)
autor se nepodepsal
Přidáno 6.2.2007

2006:
Nic proti Badgasteinu, ale líp si zalyžujete v Saalbach-Hinterglemmu (asi 40 km odtamtud) - širší a delší sjezdovky, modernější sedačky. A máte-li hlouběji do kapsy, pak určitě pořídíte levněji ubytování v Maishofenu před Saalbachem (€ 18/noc) - určitě o dost levněji než v Badgasteinu. Ale nejsou tam lázně...
autor se nepodepsal
Přidáno 20.4.2006
od Marti: Badgastein je jedno z nejlepších míst, na kterém jsme zatím s rodinou byli. Navštívili jsme ho už potřetí, vždy jsme byli ubytováni v Kurhausu St. Leonard (doporučuju!!) Zvláště jejich snídaně jsou úžasné, je tam také sauna a masáže, na pokoji televize, krásný výhled, penzion je pár metrů od termálu a dalších pár metrů od lanovky...). Badgastein jsme si zamilovali a i když jsme mezitím lyžovali na jiných místech (Bulharsko, Itálie...), vždy se do něj vracíme (co dva roky). Sjezdovky jsou skvělé, je na nich hodně barů a příjemných lidí, občas najedete na některou, kterou sjíždíte tak hodinu, dojedete do úplně jiného údolí, ale zpátky se hned vrátíte zubačkou a různými kabinkovými lanovkami všech typů... Taky termály stojí za to, loni (nebo předloni) je zrekonstruovali, takže teď jsou vážně velké a dobré (i když předtím byly takové.. útulnější, a když ležíte venku, v horké vodě a díváte se, jak lidi lyžují na protější hoře... Město je naprosto úžasné, je tam hodně velký výškový rozdíl a působí to celkem kouzelně, jak stoupáte úzkou uličkou a tak... Hlavní třída s obchody a kavárnami stojí za to, taky ten splav, o kterém mluvil Tom... Je tam i kasino, ale nám se nejvíc líbilo v jedné hospůdce - Eden´s pub. Jestli budete v Badgasteinu, určitě tam skočte. No a na večeři jsme chodili do nádražní restaurace... Jídlo nemá chybu... Prostě tohle místo vám určitě doporučuju, kdo nenavštívil, nepochopí... Kdo by se chtěl na něco zeptat, nebo ze mě dostat ještě nějaké informace, pište na moji adresu

Přidáno 6.2.2006

2005:
Je to kouzelné místo, uprostřed města velký splav, lázně s radonovou vodou teplou 48 stupňů - koupání venku. Dlouhé sjezdovky ...
Tom
Přidáno 29.12.2005
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
ALPY.NET-WEB kamery:
Podívejte se na aktuální obrázky z téměř 200 WEB kamer rozmístěných po celém Rakousku
WEB kamery - téměř 200 kamer v Rakousku
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Meteorologické varování pro rakouské Alpy
  © 1996 - 2023, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 25.7.2014 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
> > > Mapa stránek < < <
Stránka byla vygenerována 04.12.2023 v 05:01