Lanovka Dachsteinsüdwandbahn (Dachstein-Gletscherbahn) je nad Ramsau am Dachstein na konci vysokohorské placené silnice Dachsteinstrasse. Tato kabinová lanovka vede do nadmořské výšky 2 678 m n.m. k ledovcům pod Hoher Dachsteinem.

Dachsteinsüdwandbahn

lanovka

Dachsteinsüdwandbahn
© derdachstein.at
Dachsteinsüdwandbahn - od května 2013 jsou v provozu nové kabiny
Lanovka Dachsteinsüdwandbahn (Dachstein-Gletscherbahn) vedoucí od Türlwandhütte na Bergstation Hunerkogel. Lanovka má dvě nové panoramatické kabiny. Přepravní kapacita je 550 osob za hodinu. Kabiny se pohybují rychlostí 12 m/s. Výškový rozdíl je skoro 1000m. Spodní stanice je ve výšce 1680m. Horní stanice je ve výšce 2678m. Maximální výška kabiny nad terénem je cca 210m.
Od května 2013 jsou v provozu nové panoramatické kabiny. Kabiny mají na střeše vyhlídkovou plošinu, ze které je možné jěště mnohem lépe vychutnat nádherné výhledy do okolí i pohledy do dvousetmetrové hlubky pod kabinou než z vnitřku prosklené kabiny.
Lanovka je na horním konci vysokohorské placené silnice Dachsteinstrasse. Pokud vyjedete lanovkou do horní stanice, budete mít cestu po placené silnici zdarma. Mýto se platí až při výjezdu a pokud při výjezdu předložíte platnou jízdenku z lanovky Dachsteinsüdwandbahn, tak nic platit nemusíte. Jízdenka z lanovky ale musí být v hrní stanici lanovky validována v automatu, aby byl průjezd po Dachsteinstrasse zdarma. Tak si jízdenku v horní stanici lanovky nezapomeňte označit.
Psi jsou přepravováni za poplatek a pouze na vodítku a s náhubkem.
Dachsteinsüdwandbahn
Původní kabina, která zde jezdila do roku 2013
Sponzorované odkazy:
V hlavní letní sezóně si můžete jízdenku na lanovku Dachsteinsüdwandbahn rezervovat dopředu. Jízdenku si tím nekupujete, pouze si rezervujete čas nástupu do lanovky. Po bezplatné rezervaci dostanete číslo, které předložíte u pokladny lanovky při nákupu jízdenky. Tím budete mít zaručeno, že se do lanovky dostanet a nebudete muset čekat frontu, které může být někdy velmi dlouhá. U horní stanice lanovky je pro turisty otevřený nejvyšší most v Rakousku Dachstein - Hängebrücke s adrenalinovou plošinou Treppe ins Nichts ('Schody do prázdna') a také zde můžete lyžovat nebo běžkovat.
Informace pro lyžaře:
V okolí najdete:
Provozní doba a ceny:
Technické parametry nové lanovky:
Doba jízdy: 5 a půl minuty
Kapacita: 550 osob za hodinu
Rychlost kabiny: 12m/s což je 43 km/h (původní labiny jezdily rychlostí 36 km/h)
Hmotnost kabiny: 5,200 kg (to je o 2200kg více než původní)
Rozměry kabiny: 6,57m x 3,03m a výška je 3,19 m
Kontakty a informace:
Adresa: DACHSTEIN GLETSCHERBAHN RAMSAU, Schildlehen 79, 8972 Ramsau am Dachstein
Telefon: +43 3687 22042 810
E-Mail: dachstein@planai.at
Dachsteinsüdwandbahn - poloha na mapě:
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Panoramatický pohled od horní stanice lanovky Dachsteinsüdwandbahn
Panoramatický pohled od spodní stanice lanovky Dachsteinsüdwandbahn
Lanovka Dachsteinsüdwandbahn - video
Dachsteinsüdwandbahn
Spodní stanice lanovky Dachsteinsüdwandbahn

Další obrázky:

Poznámky návštěvníků:

2017:
Červenec 2017: Při odjezdu jsme museli zaplatit i mýto. Obsluha na mýtnici nebyla a automat pro placení mýta nám nedal jinou možnost než zaplatit celé mýto i přes to, že jsme měli připravené jízdenky z lanovky :(
Lukáš
Přidáno 31.7.2017

2005:
Při výjezdu stačí u mýtnice předložit jednu jízdenku z lanovky na auto. Byli jsme dva, lístek z lanovky měli jen jeden a žádné mýto jsme neplatili.
  Vleky na ledovci Schladminger Gletscher nejsou od 20.7. v provozu. Jezdí pouze malý vlek podél snowboardparku a jsou otevřeny běžecké tratě.
David
Přidáno 1.8.2005

2003:
  16.8.2003
Cesta nahoru nebo dolů € 15. Nedali ale slevu na platný AV (prý "nicht gultig", na vyvěšeném ceníku taky nebyla). Jezdí od 7:50.
Silnice se platí při odjezdu (€ 7) ale je v ceně lístku na lanovku. Nevím jestli jim stačí jeden lístek na auto nebo každý musí mít lístek. Já jsem podal 2 lístky (pouze nahoru) a mýtná je procvakla kleštičkama.
Přidáno 25.8.2003 Tomas Mandys
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Booking.com Booking.com
Nepřehlédněte:
Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Zajištěná cesta Priel Klettersteig (video)
Dlouhá zajištěná cesta Priel Kletterteig (obtížnost D) měří 2.130 metrů a až k vrcholovému kříži na nejvyšším vrcholu Totes Gebirge Grosser Priel ve výšce 2.515 m n.m. překonává převýšení 900 metrů.

Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 8.12.2022 01:33
Mapa stránek ...