Chata Linzer Haus (Wurzeralm) je v Horním Rakousku v horské skupině Totes Gebirge. Chata je vzdušnou čarou asi 4,4 km přibližně jihozápadním směrem od Spital am Pyhrn. Chata Linzer Haus je u horní stanice lanovky Hinterstoder Wurzeralm Bergbahn v nadmořské výšce 1.371 m a má kapacitu 74 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Linzer Haus (Wurzeralm)

Totes Gebirge

Obrázek nemáme k dispozici
Linzer Haus (Wurzeralm) - fotografie bohužel není k dispozici
Linzer Haus (Wurzeralm) - poloha na mapě
Zobrazení polohy Linzer Haus (Wurzeralm) na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Linzer Haus (Wurzeralm) v oblasti Totes Gebirge:
   Chata Linzer Haus (Wurzeralm) je v oblasti Totes Gebirge v nadmořské výšce 1.371 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Linz. V létě bývá chata v provozu od začátku června do konce října. V zimní sezóně bývá otevřená od prosince do dubna (podle stavu sněhové pokrývky a pokud je v provozu lanovka Standseilbahn Wurzeralm). Chatařkou je Brigitte Skreinig.

Telefon na chatu je +43 7563 237, +43 664 9172965
E-mail: linzerhaus@gmx.at

Na chatě Linzer Haus je celkem 74 lůžek. V pokojích je celkem 52 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 22 lůžek. Zimní místnost (Winterraum) na chatě není - chata je v lyžařské oblasti nedaleko lanovky Standseilbahn Wurzeralm.

Přístupové cesty na chatu Linzer Haus:
od nádraží Spital am Pyhrn (640 m) - 3:00 hod
od horní stanice lanovky Standseilbahn Wurzeralm - 5 minut
od Gasthofu Kalkofen (910 m) - 1:45 hod

Horské vrcholy a turistické cíle v okolí:
Warscheneck (2.389 m) - 3:30 hod
Stubwieswipfel (1.786 m) - 1:30 hod
Ramesch (2.119 m) - 3:00 hod
Toter Mann (2.133 m)
Linzer Haus (Wurzeralm) náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Linzer Haus (Wurzeralm) na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Linzer Haus (Wurzeralm) - další informace na internetu:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 15.4.2021 18:21
Mapa stránek ...