Chata Linzer Haus (Wurzeralm) je v Horním Rakousku v horské skupině Totes Gebirge. Chata je vzdušnou čarou asi 4,4 km přibližně jihozápadním směrem od Spital am Pyhrn. Chata Linzer Haus je u horní stanice lanovky Hinterstoder Wurzeralm Bergbahn v nadmořské výšce 1.371 m a má kapacitu 74 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.

Linzer Haus (Wurzeralm)

Totes Gebirge

Obrázek nemáme k dispozici
Linzer Haus (Wurzeralm) - fotografie bohužel není k dispozici
Linzer Haus (Wurzeralm) - poloha na mapě
Zobrazení polohy Linzer Haus (Wurzeralm) na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Linzer Haus (Wurzeralm) v oblasti Totes Gebirge:
   Chata Linzer Haus (Wurzeralm) je v oblasti Totes Gebirge v nadmořské výšce 1.371 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Linz. V létě bývá chata v provozu od začátku června do konce října. V zimní sezóně bývá otevřená od prosince do dubna (podle stavu sněhové pokrývky a pokud je v provozu lanovka Standseilbahn Wurzeralm). Chatařkou je Brigitte Skreinig.

Telefon na chatu je +43 7563 237, +43 664 9172965
E-mail: linzerhaus@gmx.at

Na chatě Linzer Haus je celkem 74 lůžek. V pokojích je celkem 52 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 22 lůžek. Zimní místnost (Winterraum) na chatě není - chata je v lyžařské oblasti nedaleko lanovky Standseilbahn Wurzeralm.

Přístupové cesty na chatu Linzer Haus:
od nádraží Spital am Pyhrn (640 m) - 3:00 hod
od horní stanice lanovky Standseilbahn Wurzeralm - 5 minut
od Gasthofu Kalkofen (910 m) - 1:45 hod

Horské vrcholy a turistické cíle v okolí:
Warscheneck (2.389 m) - 3:30 hod
Stubwieswipfel (1.786 m) - 1:30 hod
Ramesch (2.119 m) - 3:00 hod
Toter Mann (2.133 m)
Linzer Haus (Wurzeralm) náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Linzer Haus (Wurzeralm) na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Linzer Haus (Wurzeralm) - další informace na internetu:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 4.12.2020 08:25
Mapa stránek ...