Chata Wetterkoglerhaus je v Dolním Rakousku v horské skupině Randgebirge. Chata je vzdušnou čarou asi 13 km přibližně jihovýchodním směrem od Semmering. Chata Wetterkoglerhaus je v nadmořské výšce 1.743 m a má kapacitu 45 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.

Wetterkoglerhaus

Randgebirge

Wetterkoglerhaus
Wetterkoglerhaus“ von Michael Kranewitter, Vienna - Eigenes Werk. Lizenziert unter CC BY 2.5 über Wikimedia Commons.
Wetterkoglerhaus (Randgebirge)
Wetterkoglerhaus - poloha na mapě
Zobrazení polohy Wetterkoglerhaus na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Wetterkoglerhaus v oblasti Randgebirge:
   Chata Wetterkoglerhaus je v oblasti Randgebirge v nadmořské výšce 1.743 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Gebirgsverein. V létě bývá chata v provozu od poloviny května do poloviny listopadu. V zimní sezóně bývá chata zavřená. Chatařkou je Veronika Marx.

Telefon na chatu je +43 3336 4224 (v letní sezóně) a +43 680 2257555 (v zimní sezóně)
E-mail: wetterkoglerhaus@gebirgsverein.at

Na chatě Wetterkoglerhaus je celkem 45 lůžek. V pokojích je celkem 9 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 36 lůžek. Zimní místnost (Winterraum) je v zimě otevřená.

Přístupové cesty na chatu Wetterkoglerhaus:
po silnici z Mönichwald (574 m)
po silnice z Waldbach (626 m)
z Mariensee (815 m) - 2:30 hod
z Mönichkirchen-centrum (967 m) - 3:30 hod
z Mönichkirchner-Schwaig (lanovka) (1.183 m) - 2:30 hod
ze Steyersberger Schwaig (1.367 m) - 1:30 hod

Horské vrcholy a turistické cíle v okolí:
Hochwechsel (1.743 m)
Niederwechsel (1.669 m) - 1:00 hod
Arabichl (1.595 m) - 1:00 hod
chata Alois Günther Haus (1.782 m) - 5:30 hod
chata Hallerhaus (1.350 m) - 2:30 hod
Wetterkoglerhaus náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Wetterkoglerhaus na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Wetterkoglerhaus - další informace na internetu:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Jezero Almsee (video)
Na severním okraji pohoří Totes Gebirge je krásné jezero Almsee, které je snadno dostupné autem a kolem kterého vede hezká procházková trasa. Zároveň je zdejší parkovište i vhodným nástupním místem pro náročnější tůry.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Image
Jezero Laudachsee (video)
Jen kousek východně od jezera Traunsee je uprostřed hor jezero Laudachsee, které je v létě na horské jezero poměrně teplé. V zimě si na něm můžete ale bez problémů zabruslit.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 6.12.2023 18:21
Mapa stránek ...