Samoobslužná chata Gaston Lippitt Hütte je v rakouském Štýrsku v horské skupině Randgebirge. Chata je vzdušnou čarou asi 8,5 km přibližně východním směrem od Pernegg an der Mur. Chata Gaston Lippitt Hütte je v nadmořské výšce 1.200 m a má kapacitu 16 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Gaston Lippitt Hütte

Randgebirge

Obrázek nemáme k dispozici
Gaston Lippitt Hütte - fotografie bohužel není k dispozici
Gaston Lippitt Hütte - poloha na mapě
Zobrazení polohy Gaston Lippitt Hütte na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Gaston Lippitt Hütte v oblasti Randgebirge:
   Samoobslužná chata Gaston Lippitt Hütte je v oblasti Randgebirge v nadmořské výšce 1.200 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Mixnitz. Chata je k dispozici celoročně, ale je zamčená a návštěva je možná jen po předchozí domluvě se správcem chaty a po vyzvednutí klíčů. Správcem chaty je Gerhard Jantscher.

Telefon na správce je +43 3867 5292, +43 664 1009408

   Na chatě Gaston Lippitt Hütte je celkem 16 lůžek ve společných noclehárnách (Matratzenlager). Zimní místnost (Winterraum) na chatě není. Jedná se o samoobslužnou chatu, na které není trvale přítomen ani chatař ani žádný personál.

Přístupové cesty na chatu Gaston Lippitt Hütte:
K chatě je možné dojet autem z Teichalmu, ale parkování je zde pouze pro 2 auta. V nedalekém Teichalmu je míst k parkování dostatek.
Breitenau (600 m) - 4:15 hod
Mixnitz-Bärenschützklamm (450 m) - 3:15 hod
St. Jakob (600 m) - 4:15 hod

Horské vrcholy a turistické cíle v okolí:
Plankogel (1.531 m) - 3:00 hod
Osser (1.548 m) - 2:00 hod
Hochlantsch (1.723 m) - 1:30 hod
Rote Wand (1.500 m) - 2:00 hod
Heulantsch (1.500 m) - 0:45 hod
Gaston Lippitt Hütte náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Gaston Lippitt Hütte na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Gaston Lippitt Hütte - další informace na internetu:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Jízda na motorce přes Pyhrnpass (video)
Na videu je jízda na motorce přes sedlo Pyhrnpass ve směru od Liezen přes Pyhrnpass na sever k Spital am Pyhrn po jedné z důležitých rakouských silnic B138.

Image
Jezera Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee (video)
Dvojice jezer Vorderer Langbathsee a Hinterer Langbathsee, která jsou vzdušnou čarou asi 8 km severozápadně od Ebensee na jižním konci jezera Traunsee je dosažitelná i autem. Přesněji větší z obou jezer. Ke druhému už musíte pěšky.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Výlet Schladming: vodopády Riesachwasserfall a jezero Riesachsee (video)
Riesach Falls jsou vodopády ve Schladminger Tauern, asi 10 km jihovýchodně od Schladmingu. Dva nejpůsobivější vodopády jsou známé jako Kleiner a Großer Riesachfall, druhý z nich má spád kolem 70 metrů.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Inteligentní stromy - německý dokumentární film (Letem světem)
Experimenty prokázaly, že jsou stromy důmyslně a komplikovaně propojené, sdílejí živiny, informace, přeposílají si varovné signály a předávají zkušenosti.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 2.12.2023 05:48
Mapa stránek ...