Chata Polinikhütte je v rakouských Korutanech v horské skupině Kreuzeckgruppe. Chata je vzdušnou čarou necelé 3 km přibližně jihozápadním směrem od Obervellachu. Chata Polinikhütte je v nadmořské výšce 1.884 m a má kapacitu 35 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.

Polinikhütte

Kreuzeckgruppe

Obrázek nemáme k dispozici
Polinikhütte - fotografie bohužel není k dispozici
Polinikhütte - poloha na mapě
Zobrazení polohy Polinikhütte na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Polinikhütte v oblasti Kreuzeckgruppe:
   Chata Polinikhütte je v oblasti Kreuzeckgruppe v nadmořské výšce 1.884 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Mölltal. V létě bývá chata v provozu od začátku června do začátku října. V zimní sezóně bývá chata zavřená. Chatařkou je Marianne Gussnig.

Telefon na chatu je +43 664 2105612
E-mail: arnold.bucher@rkm.at

Na chatě Polinikhütte je celkem 35 lůžek. V pokojích je celkem 15 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 20 lůžek.

Přístupové cesty na chatu Polinikhütte:
z Flattachu (2.784 m) - 7:00 hod
od Jägerhütte - 1:30 hod
z Napplach-Teuchl (2.784 m) - 7:00 hod
z Obervellachu - 3:00 hod
z Wunzenalmu (1.100 m) - 1:30 hod

Horské vrcholy a turistické cíle v okolí:
Polinik (2.784 m) - 3:00 hod
Ebeneck (2.122 m) - 1:30 hod
Rauchkopf (2.176 m) - 2:00 hod
Gamskar (2.580 m) - 2:30 hod
chata Feldnerhütte (2.182 m) přes Polinik (2.784 m) - 11:00 hod
Polinikhütte náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Polinikhütte na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Polinikhütte - další informace na internetu:
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Placené úseky rakouských silnic
Na této stránce najdete ceny za průjezd vysokohorskými silnicemi, ceny za použití vybraných tunelů, dálničních tunelů i některých zvlášť placených úseků dálnic.

Image
Výstup na Spitzmauer po Stodertaler Steig (video)
Spitzmauer je zajímavý vrchol v pohoří Totes Gebirge, který má tvar pyramidy a na který cestu vyrazně zkrátila zajištěná cesta Stodertaler Steig obtížnosti B. Cenou za nádherné výhledy je poměrně značné převýšení od parkoviště.

Image
Cumberland Wildpark Grünau (video)
Cumberland Wildpark Grünau je Zoopark o rozloze 60 hektarů s tradičními venkovskými restauracemi uprostřed hor a lesů. Všechny cesty jsou schůdné i s kočárkem či na invalidním vozíku.

Image
Bad Ischl - prohlídka města (video)
Bad Ischl je známé rakouské lázeňské město. Město má dlouhou historii a je charakteristické jako letní sídlo císařského dvora. Leží v jižní části Horního Rakouska u řeky Traun v centru oblasti Solné komory.

Image
Záhadná hora Kailas (Letem světem)
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Image
Bad Mitterndorf (video)
Bad Mitterndorf vás nezklame v žádném případě. Do Bad Mitterndorfu se vyplatí vyrazit na prodloužený víkend, ale klidně i na dva týdny. Nudit se tu určitě nebudete.

Image
Jezero Offensee (video)
Trochu zastrčené jezero Offensee najdete na západním konci pohoří Totes Gebirge v nadmořské výšce 649 m. Jezero je snadno dostupné i autem, je vhodné ke koupání i k procházkám.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 28.9.2022 09:16
Mapa stránek ...