Vysvětlení použitých symbolů a pojmů:

 
Samostatné lůžko v pokoji
(více informací...)
 
Matrace ve společné noclehárně (Lager)
(více informací...)
 
Nouzové přespání
(více informací...)
 
Zimní přístřešek (Winterraum)
(více informací...)
 
Zimní přístřešek je uzamčen - přístup pouze s klíčem AV
(více informací...)
 
Zimní přístřešek není uzamčen
 
Telefon na chatu
(více informací...)
 
Telefon na správce chaty v době, kdy není chata obsluhována
(více informací...)


Schlafsackpflichtig - pro přespání je nutný spacák nebo obal na deky
(více informací...)

bergsteigeressen - horolezecké jídlo pro členy AV. Velká hromada něčeho, po čem vám po celodenním výkonu nebude zle. Každý den to bývá jiné jídlo. Jedna porce by měla mít okolo 500g. Výhoda oproti ostatním nabízeným jídlům je v dobrém poměru množství/cena.
(více informací...)

bergsteigergetrenk - horolezecké pití pro členy AV. Nealkoholický nápoj (většinou 1/2 litru vody se šťávou). Tento nápoj by měl být levnější oproti stejnému množství ostatních nealkoholických nápojů.
(více informací...)

teewasser - voda na čaj. Členové AV mají možnost si na chatách objednat tzv. teewasser, což je vařící voda ve džbánu a dva hrnečky. Vařící vodu je možné použít k přípravě čaje nebo jiného horkého nápoje (čaj, kávu nebo jiné suroviny pro přípravu nápoje musíte mít vlastní). V ceně je pouze horká voda. Výhoda teewasseru je hlavně v ceně. Pokud si koupíte 1/4 litru hotového čaje, zaplatíte něco kolem 23 ATS. 1/2 litru teewaseru ale stijí jen okolo 20 ATS.
Na některých chatách si teewasser mohou koupit i nečlenové AV. Teewasser je k dostání i na většině soukromých chat, kde si ho mohou samozřejmě zakoupit všichni návštěvníci.
(více informací...)

svatodušní svátky
Svatodušní svátky (letnice) se slaví 50 dnů po Velikonocích. Mezi Velikonocemi a Božím hodem svatodušním bylo šest nedělí: 1) Průvodní - Quasimodogeniti, 2) Misericordi, 3) Jubilate, 4) Cantate, 5) Křížová - Rogate, 6) Exaudi. Boží hod svatodušní, zvaný také svátek Seslání Ducha svatého (na památku ohnivých jazyků, v jejichž podobě sestoupil sv. Duch na apoštoly), může připadnout na dny od 10. května do 13. června. Pro srovnání se ve Starém zákoně padesátý den po Velikonocích připomínal jako den, kdy Mojžíš na hoře Sinaj obdržel Desatero.
(více informací...)