Ubytování
Dnes je 25. 9. 2017 Celkem zobrazeno 42 629 342 stran Tato strana zobrazena 27 622 krát
ALPY.NET UBYTOVÁNÍ PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
Ubytování Slovinsko Apartmány Triglav
O apartmánech | Příjezd | Obsazenost | Léto | Zima | Fotoalbum | Kontakt a rezervace

Apartmány Triglav

možnosti v létě
Popis objektu ...       Obsazenost ...       Možnosti v zimě ...
Příjezd ... Kontakt a rezervace ... Možnosti v létě ...
Fotoalbum ...
Triglav
Triglavský národní park
    Triglavský národní park byla první chráněnná oblast ve Slovinsku, vyhlášena roku 1924 v oblasti doliny 7 Triglavských jezer. Dnešní park, který se rozkládá na větším dílu východních Julských Alp, byl určen zákonem o Triglavském národním parku (TNP) v roce 1981. Jeho rozloha je 84.805 ha, nejvyšší bod parku je vrchol Triglavu (2864m), nejnižší je pak v Tolminských korytech (180m).
    Důvodem ustanovení národního parku bylo chránit vyjímečnou přírodu a kulturní dědictví také pro příští generace, a proto v parku platí zvláštní pravidla chování:
vyhazování smetí a odpadků je zakázáno, je nutné je odnést do tomu určených kontejnerů a popelnic
zapalování ohně a příprava žhavého uhlí je dovoleno jen v prostorech vyhrazených pro tyto účely
parkování automobilů je dovoleno jen na vyhrazených parkovištích
stanování je dovoleno jen ve vyhrazených campech, s vyjímkou v horských a podobných táborů a to jen s písemným dovolením TNP
horské květy jsou určeny k obdivování a ne k trhání
z parku se nesmí nic odnášet a nic se v něm nesmí nechávat
Turistika
    Možností je spousta pro všechny věkové skupiny od nejlehčích až po náročné cesty. Všechny ve vyjímečném přírodním prostředí. Turistické cesty jsou vhodné pro děti, rodiny, i návštěvníky, kteří si bez velikého snažení přejí vidět krásné věci. Jsou zde možné i náročné horské tůry, které vyžadují zkušenosti, přiměřenou výbavu a horského průvodce.
Můžeme si vybírat mezi lehce dostupnými nádhernými místy, jako jsou např. Zelenci - pramen Sávy, vodopády (Peričnik, vodopády Gozd Martuljek), alpské doliny (Tamar, Kot, Vrata, Krma). Jsou zde i lehčí výstupy na překrásné panoramatické body horského světa (špica Sleme, Mojstrovka) a naleznete zde i skryté kouty vysoko v horách, které jsou většinou dostupné jen místním znalcům.

Dopručujeme mimo jiné navštívit také:
BABA - vrchol Karavank (1891m) - hranice : Slovinsko, Rakousko, nádherný výhled na Julské Alpy, Dolomity v Itálii, Alpy v Rakousku (od domu 3 hodiny pěšky)
KEPA - vrchol Karavank (2139m), vrchol vedle Baby (od domu 5 hodin pěšky)
VINTGAR - soutěska, kde protéká řeka Radovna mezi skalami
POKLJUŠKA SOTESKA - soutěska
JEZERO BLED - turistické středisko, nádherné jezero mezi skalami s malým ostrůvkem uprosřed, nad jezerem na skále se pak tyčí nádherný hrad, možnost koupání
GOGALOVA LÍPA - Zgornja Radovna, přes 500 let stará lípa
JEZERO KREDA - malé jezírko, kde se někteří rádi koupají
ZELENCI - přírodní rezervace, pramen Sávy
PLANICA - dolina pod Poncami, kolébka sportu - skoky na lyžích
TAMAR - dolina, chata odkud je východiště na horské tůry, pramen Sávy
VRŠIČ - nejvyšší horské sedlo s krásným rozhledem
DOMAČIJA RAZINGER - Podkoren, jezdecká škola
RUSKA KAPELICA - památka ruským vojákům v 1.světové válce, kteří byli zasypáni
LIZNJEKOVA HIŠA - muzeum, starý dům
VRATA - dolina, severní Triglavská stěna, vodopád Peričnik
GOZD MARTULJEK - vodopády
KRNICA - chata, památník tragicky zesnulým v horách
DOVJE - PR´KATR - kovačnica, prodej místních domácích dobrot

Alpinismus (horolezecké výstupy)
    Triglavská severní stěna je třetí největší skalní stěna v Evropě. Z každé alpské doliny v oblasti Julských Alp vystupují od 500 m do 1000 m vysoké stěny z bílého vápence. Špik, Debela Peč, Rakova Špica, Travnik a Šite jsou stěny, které zdolali všichni slovinští horolezci, známí horskými výstupy v Himalájích a jiných světových horách. Doporučujeme průvodce.

Horské průvodcovství
    Před mnohými lety bylo v kraji pod Julskými Alpami silně rozvinuté průvodcovství. Nyní si můžete znova najmout průvodce, který Vás bude, jako před mnohými lety Dr.J.Kugya, vodit po krásných výstupních a neznačených cestách. Pokud umíte šplhat po skalách, můžete zkusit troufalé výstupy v Severní triglavské stěně (německý směr), Jalovci (Hornova), Špiku (Dibonova) a ještě mnohých jiných.
Ale také ti, kteří nejste horolezci nepřijdete zkrátka. Zkušení průvodci Vás provedou místy, kde nejsou cesty a kam zřídkakdy vkročí lidská noha. Na těchto cestách si užijete neporušenou přírodu, krásné stěny a ticho, které Vás bude provázet na každém kroku.
Termíny: celé léto

Organizované výlety
    Chcete si prohlédnout skryté koutky přírody, které nejsou dosažitelné osobními automobily a na procházku jsou příliš vzdálené? Můžete se vydat na nezapomenutelný výlet teréními vozidly. Můžete se rozhodnout pro odpolední výlety: - Tromeja, Karavanke, kaňon Belce.....
nebo i pro celodenní výlety: - sedlo Mangart, planina Pecol....
Termíny: od května do října
Cyklistika, VTT
    Na cyklistické mapě okolí najdeme přes 150 km značených cyklistických cest. Můžeme se rozhodnout pro lenivé toulání po dolině do Ratečí, Jesenice nebo pro náročnější výlety do srdce alpských dolin (Vrata, Kot, Krma, Tamar, Radovna). Můžeme si také vybrat strmá a slunečná úbočí Karavank. Velmi zajímavá je cyklistická cesta Tří států od styku 3 hranic s Rakouskem a Itálií do vesnice Gozd Martuljek. Žádný pravý cyklista asi nodjede bez vrcholu cyklistických zážitků, stoupání na kole na nejvyšší slovinské sedlo - 1.611m vysoký Vršič.
Samozřejmě se můžete vydat i mimo označené cesty, ale dodržujte pravidlo, že zůstanete na lesních cestách a cyklistických stezkách a cesty pro pěší necháte turistům a místa mimo cesty pak jen pěším obyvatelům přírody.

Horská cyklistika
    Pokud chcete objevovat místní krásy na kole, můžete si ho i vypůjčit. Můžete se zůčastnit i cyklistického výletu s průvodcem. Pro děti do 3 let si můžete bezplatně vypůjčit dětskou sedačku na kolo. Pro snadnější výběr trasy a lepší orientaci dostanete při vypůjčení kola také zdarma mapu cyklistických cest.
Termíny: od dubna do října
Vodní sporty
    V Zelencích pramení Sáva, nejdelší slovinská řeka, v sousední dolině Trenta pak Soča, modrozelená kráska, jeden z nejvyhledávanějších cílů kajakářů a raftařů. Sjezd v peřejích a prohlubních křišťálově čistých řek je zdravým náporem na tělo a odpočinkem pro duši.
Raftingové programy jsou organizovány každý den od dubna do října.

Canyoning - spouštění, skákání, plavání a výstupy v příkopech, roklích a potocích aplských dolin je moderním programem, který každému návštěvníkovi pod vedením zkušených průvodců umožní poznávání nejskrytějších a těžko dostupných koutů přírody. Nejen na vrcholech, ale také v hlubokých soutěskách a kaňonech můžete objevovat poklady Zlatoroga, kozla se zlatými rohy, který ochraňuje okolí Julských Alp.

Canyoning
Adrenalinové sporty s agenturou
Rafting
    sjezd řeky Sávy Bohinjky s Avanturou. To je raft pro dvě osoby. Překonávání peřejí ve stabilních Avanturach (raftech) nadchne snad každého.
Možné jsou dvě lokace:
  Bohinjské jezero - kamp Danica u Bohinjské Bistrice
    (stupeň obtížnosti řeky: 1 - 2)
  Soteska - Bohinjska Bela
    (stupeň obtížnosti řeky: 1 - 2)
osobní výbava: plavky, tričko, ručník

Canyoning
    řeka po staletí hloubila velmi úzké a hluboké kaňony a zanechala zde krásné přírodní výtvory. Při canyoningu převládá plavání, skákání v tůně a spouštění v korytech.
osobní výbava: plavky, tričko, ručník

Kajak a kanoe
    udělejte si výlet na kajaku nebo kanoí po Bohinjském jezeře. Vychutnejte si Bohinjské jezero a Sávu Bohinjku tím nejbezprostřednějším a nejpřitažlivějším způsobem. Můžete se zúčastnit také kurzu, kde se naučíte základy veslování.
osobní výbava: plavky, tričko, ručník

Hydrospeed
    s malými plováky, které držíte rukama a ploutvemi na nohách se spustíte peřejemi řeky Sávy Bohinjky. Délka cesty je 5 km, stupeň obtížnosti řeky je 2 - 4.
osobní výbava: plavky, tričko, ručník

Paragliding
    seskoky v tandemu: přejete-li si poznat novou dimenzi a obohatit se tak nezapomenutelnými zážitky, pak zde určitě nevynechejte let padákem. Poletíte pod vedením instruktora v tandemu.
Místa seskoku: Vogel, Vogar, Studor.
Kurz paraglidingu - určen je všem, kteří si přejí seznámit se s paraglidingem. Kurz, na kterém Vás připraví pro samostatné létání trvá 5 dní (25 hodin).
osobní výbava: pohorky, sportovní výbava

Spouštění v jeskyních
    adrenalinový zážitek při odhalování bohinjského podzemního světa Vám nabízí jeskyně Govic. V letním období zde můžete absolvovat adrenalínový sestup až do překrásného malého podzemního jezera.
osobní výbava: pohorky, sportovní výbava

Adrenalínový park
    v adrenalinovém parku jsou různé překážky ve výškách od 8 do 14m. Stoprocentně bezpečně můžete sami nebo ve skupině vítězit sami nad sebou a dokazovat svoji odvahu. Na konci Vás pak bude čekat ještě ohromná houpačka a zkouška na sloupu odvahy.
Podmínka: tělesná výška minimálně 150cm.
osobní výbava: sportovní obuv, sportovní oblečení
Jízda na koních
    Po turistice a cyklistice může být právě jízda na koních nejlepším způsobem, jak poznávat a vychutnávat krásy okolí a jak blíže poznat místní obyvatele. Brzy poznáte, že jízda na koních na určeném okruhu je pro Vás málo. S radostí se pak odáte objevování přírody se zkušeným průvodcem a poznáte jaký je pohled na svět z koňského hřbetu. Doporučujeme navštívit domácí biofarmu Psnak, kde si můžete půjčit koně na projížďku a při tom si prohlédnout krásy doliny Radovna.
Rybolov
    Pstruzi jsou chytré ryby a jsou výzvou pro rybáře, kteří je znají. Řeky Sáva, Pišnica a Bistrica nejsou veliké řeky, jsou ale krásné, tajemné a přitahují milovníky neporušené přírody. Jediný dovoleným způsobem rybolovu je zde muškaření.
    Nezapomeňme, že také může být velikým zážitekem, když rybu, kterou jsme s velikým úsilím přemohli, pustíme zpátky do vody.
Fotolov
    V Triglavském národním parku se střílí zvířata jen s fotoaparátem. Pomalu, opatrně, s uctivým přístupem ke všem živým bytostem, Vám zkušení průvodci umožní vidět zvířata tam, kde jim je nejlépe - v jejich přirozeném prostředí. Ranní zpěv divokého kohouta může být tou nejkrásnější odměnou za brzské vstávání. Zachyťte navždy fotoaparátem zajímavé okamžiky v životě zvířat a takové fotografie Vám budou ještě dlouho připomínat svět rostlin a zvířat v horách. Potřebujete jen fotoaparát a budík, dopravu a odborného průvodce budete mít zajištěny.
Termíny: celé léto
Tenis a ping pong
    Hrajete-li rádi tenis nebo ping pong, budete také spokojeni. V Mojstraně jsou velké tenisové kurty, kde si můžete zahrát, nebo přímo v Dovje v místním kempu si můžete zahrát tenis i ping pong.
Více informací o ubytování v apartmánech Triglav
Popis objektu Apartmány Triglav ...
Příjezd k objektu ...
Aktuální volná kapacita jednotlivých apartmánů ...
Možnosti v zimě ...
Fotoalbum ...
Kontakt a rezervace ubytování ...
Další informace na ALPY.NET:
Ubytování:
Ubytování ve Slovinsku ...
Celá naše nabídka ubytování ...
Ostatní:
Úvodní stránka Průvodce po Alpách ...
Průvodce po některých oblastech rakouských Alp ...
Virtuální průvodce ...
Informace o počasí ...
WEB kamery ...
Lyžování v Alpách ...
Telefonická ALPY-INFO linka ...
Užitečné informace ...
Diskuzní fórum ...
 Vylezte s námi:
Grossvenediger
na Velkého Benátčana
Hotel Alpenblick: Hotel Alpenblick je jedním z nejlepších hotelů s panoramatickým výhledem ve městě Bad Gastein, jedná se o příjemný hotel s fantastickým výhledem do údolí a na Alpy. V blízkosti hotelu je vlek Graukogel pro lyžaře v zimě nebo pěší turisty v létě.
 Nové na ALPY.NET:
Similaun - Ötztalské Alpy
Similaun
Ötztalské Alpy
Pension Frohsinn: Pension Frohsinn, který byl postavený na počátku 20. století a v roce 2007 kompletně zrenovovaný, je rodinný hotýlek v krásné kopcovité části Bad Gasteinu. Pension Frohsinn nabízí útulné pokoje a nově zařízené apartmány s balkonem, všechny s krásným výhledem do údolí Gasteinu.
 Nové na ALPY.NET:
Dopravní informace
Dopravní info ...
Hotel Mercure Secession Wien: Náš útulný čtyřhvězdičkový hotel, jenž u příležitosti svého 100. výročí prošel kompletní rekonstrukcí, pro vás bude domovem daleko od domova, a to přímo v centru Vídně.
 Prohlédněte si:
Cesta na chatu Oberwalderhütte
Cesta na chatu
Oberwalderhütte
 Čtěte na ALPY.NET:
od Kitzsteinhornu k přehradě Mooserboden nad Kaprunem
Od Kitsteinhornu
k přehradě Mooserboden
 Nové na ALPY.NET:
Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
výstup na
Grossglockner
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Königsjodler Klettersteig - obtížná, ale nádherná zajištěná cesta
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 18.8.2005 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 25.09.2017 v 22:43