Skiareál Mayrhofen má dvě městečkem Mayrhofen a údolím oddělené části. Západní Penken, kam vede kabinková lanovka přímo z centra Mayrhofenu, je hodně navštěvovaný. Najdete zde jak svahy pro náročné lyžaře vedoucí do kotliny mezi Penkenem a Horbergem, tak i mírnější a dostatečně široké sjezdovky vedoucí k východu směrem k Mayrhofenu. Na Penken se dá dostat i kabinovými lanovkami z vesniček Hippach a Finkenberg. Na jih od Mayrhofenu leží druhá část skiareálu Mayrhofen - Ahorn. Ten je ve srovnání se skiareálem Penken je o hodně klidnější. V oblasti okolo horní stanice kabinové lanovky Ahornbahn je slunečná a prostorná náhorní plošina, na níž jsou převážně lehké a středně těžké sjezdovky. Tato oblast je vhodná spíše pro rodiny s dětmi a méně zkušné lyžaře a snowboardisty. Obtížný je zde jen poměrně náročný sjezd dolů do údolí k Mayrhofenu, ale můžete bez problémů použít lanovku Ahornbahn i pro cestu dolů. Nejtěžší sjezdovkou v Mayrhofenu je Harakiri s délkou asi 1 km a převýšením 375 m. Nejdelší sjezd zde má celkovou délku asi 10 km s převýšením 1450 m. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. K dispozii jsou aktuální ceny skipasů pro sezónu 2019/2020. Pokud hledáte ubytování v okolí Mayrhofen, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Skiareál Mayrhofen (Zillertal)

Nadmořská výška: 630 - 2.500 m n. m.

Mayrhofen
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné40
Středně obtížné66
Obtížné30
136
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky19
Sedačkové lanovky17
Kabinové a pozemní lanovky10
46
Z toho v provozu: (14.3.2020)0
Celková kapacita je asi 79.110 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Mayrhofen:
 na vrcholech 90 cm
Stav sněhu 14.3.2020
 v údolí 0 cm
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 7.12.2019 do 15.3.2020
Provozní doba:
8:30 - 17:00
E-Mail: info@mayrhofner-bergbahnen.com
Telefon: +43 5285 62277
Internet: www.mayrhofner-bergbahnen.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Skipas Mayrhofen - ceny skipasu pro sezónu 2019/2020:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Mayrhofen skipas 2020 - aktuální ceny pro letošní zimní sezónu (2019/2020):
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:00) 2 dny 5 dnů
Dospělí 55,50 39,50 109,50 229,50
Děti 25 17,50 49 103,50
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Mayrhofen – to je lyžování Made in Austria!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Mayrhofen:
    V Mayrhofenu trvale žije skoro 4000 obyvatel. V letní a hlavně pak v zimní sezóně se počet obyvatel pravidelně rozrůstá o veliké množství turistů a lyžařů. Název Mayrhofenu pochází od slova Meierhof, což znamená statek, původně (někdy okolo roku 1200) zde byl biskupský dvůr.
    Mayrhofen je pro nás jedna z nejlépe a nejrychleji dosažitelných lyžařských oblastí rakouského Tyrolska. Ze středních a západních Čech je vhodné zvolit trasu přes Mnichov, z Moravy pak asi raději přes Salzburg. Do oblasti Mayrhofenu zavítá ročně celkem okolo 1,3 milionů návštěvníků z celé Evropy - jedná se jednu z nejnavštěvovanějších oblastí Rakouska. V okolí Mayrhofenu se nachází zimní lyžařské středisko Ski Zillertal 3000, které je dále spojeno s dalšími lyžařskými oblastmi Finkenberg, Lanersbach a Vorderlanersbach. Nachází se zde jedna z nejstrmějších sjezdovek v Rakousku - sjezdovka Harakiri má v některých úsecích klesání až 78 procent.


Sáňkařské dráhy:
V Mayrhofenu jsou 3 sáňkařské dráhy o celkové délce asi 8 km, některé jsou osvětlené a sáňky je možné si zde i půjčit.

Lyžařská škola Skischule SMT Mayrhofen
Haupstrasse 456, 6290 Mayrhofen
provozují dětskou lyžařská školičku, lyžařskou školu i školu snowboardingu
v provozu je od prosince do dubna

Lyžařská škola Ski & Snowboardschule Fankhauser- Hippach:
Augasse 6, 6283 Hippach

Camping Mayrhofen (provoz i v zimě)
Familie Hermann Kröll
Laubichl 125, 6290 Mayrhofen
Tel.: +43 5285 62580
E-Mail: camping@alpenparadies.com
Internet: www.alpenparadies.com

Turistické informační centrum Tourismusverband Mayrhofen
Durster Straße 225, A-6290 Mayrhofen
Tel.: +43 5285 676 124
Otevárací doba: Po - Pá: 8 - 18 hod, So: 9 - 18 hod, Ne a svátky: 9 - 13 hod
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Mayrhofen:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Mayrhofen odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Ski Mayrhofen 2016 - video
Ski GoPro HD Hero2 Mayrhofen 2012/2013 - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Ski Mayrhofen 2015 - video
Wintersport 2013 Mayrhofen - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Image
Lyžařské středisko Sölden
Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. S nedostatkem sněhu zde v celé dlouhé zimní sezóně nebývá žádný problém, v každém případě spodní část lyžařského areálu může být i uměle zasněžována.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
3K K-ONNECTION Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn (video)
Z centra Kaprunu šesti lanovkami až na Kitzsteinhorn do výšky 3 029 metrů. Tento řetězec lanovek má celkem 12 km. Překonané převýšení 2 261 metrů je největší ve Východních Alpách.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 3.4.2020 22:20
Mapa stránek ...