Skiareál Galtür je nad klidným a pohodovým Galtürem na svazích 2671m vysoké hory Ballunspitze. Z lyžařského areálu jsou nádherné výhledy na okolní třítisícovky Küchelspitze a Küchenspitze. Naleznete zde upravované a neupravované sjezdovky, které vedou hned vedle sebe a mají podobný profil. To je zdejší specialita. Galtür je ve srovnání s okolními středisky spíše rodinný areál a je vhodný i pro výuku lyžování pro děti. Páteřní lanovky jsou expresní a pohodlné. Na okrajích areálu jsou vleky a 2sedačka. Níže najdete také odkaz na interaktivní panoramatickou mapu, na které se zobrazuje aktuální stav provozu vleků a lanovek i aktuálně otevřené sjezdovky, restaurace a další užitečné informace. Pokud hledáte ubytování v okolí Galtür, tak na mapce níže rovnou uvidíte, kde a za jakou cenu se můžete ubytovat.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Skiareál Galtür (Paznauntal)

Nadmořská výška: 1.635 - 2.297 m n. m.

Galtür
Sjezdové tratě: [km]Celkem:
Snadné5
Středně obtížné26
Obtížné12
43
Vleky a lanovky: [počet]Celkem:
Lyžařské vleky6
Sedačkové lanovky2
Kabinové a pozemní lanovky2
10
Z toho v provozu: (30.4.2020)0
Údaje jsou aktualizovány pouze v zimním období! 
Celková kapacita je asi 14.787 osob/hod 
Sněhové zpravodajství pro oblast
Galtür:
 na vrcholech ?
Aktualizováno pouze v zimě!
 v údolí ?
Zvětšit
Zimní lyžařská mapa a mapa okolí ...
Lyžařská sezóna:
od 6.12.2019 do 15.3.2020
Provozní doba:
8:45 - 16:00
E-Mail: info@galtuer.com
Telefon: +43 5443 8344
Internet: www.galtuer.com
Mapa volného ubytování v okolí:
 (po zadání data příjezdu a odjezdu se okamžitě na mapě zobrazují volná ubytování i s cenami)
Booking.com
Sponzorované odkazy:
Galtür (1567 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Skipas Galtür - ceny skipasu pro sezónu 2019/2020:
  Ceny zde uvedené jsou pouze orientační a slouží hlavně pro srovnání cen v jednotlivých lyžařských střediscích v hlavní zimní sezóně. Každý skiareál má na svých webových stránkách vlastní podrobný ceník, kde naleznete mnohem více tarifů a také ceny pro vedlejší lyžařskou sezónu nebo pro rodiny s dětmi či seniory. Odkaz na webové stránky skiareálu i telefonické a mailové kontakty naleznete v horní části stránky pod náhledem lyžařské mapky.
Galtür skipas - ceny, které platily v zimní sezóně 2019/2020:
ceny v Euro 1 den 1 den (od 12:30) 2 dny 5 dnů
Dospělí 42,50 29 82,50 178
Děti 25 17,50 48 101,50
- přibližnou cenu v Kč zjistíte po kiknutí na cenu v €
Skiline – vyhodnocení sjezdů a celkového převýšení podle skipasu:
  Po ukončení lyžování si ve většině lyžařských středisek můžete ve speciálním zařízení (Skiline kiosku) nechat vyhodnotit svůj skipas. Získáte tak přehled o počtu ujetých kilometů, celkovém převýšení i grafické znázornění vašeho lyžařského dne. Údaje si můžete nechat vytisknout. Služba je zdarma a Skiline kiosky najdete většinou poblíž pokladen, kde se skipasy prodávají.
  „Skiline“ zaznamenává v časovém průběhu pomocí profilu celkového převýšení veškeré tratě, které jste v lyžařské oblasti absolvovali. Obsahuje přesný seznam lanovek a vleků, které jste použili, celkové výškové převýšení a odhad ujetých kilometrů. Jako registrovaný uživatel obdržíte navíc celkové vyhodnocení všech vašich lyžařských dnů během lyžařské sezóny.
  Pokud nemáte čas, nebo zapomenete provést vyhodnocení skipasu přímo u sjezdovky, není to žádný problém - Skiline je dostupný i na internetu. Na webové stránce Skiline zvolíte lyžařské středisko, zadáte číslo svého skipasu a můžete sledovat své výkony i třeba videa..
Dovolená na sněhu Ischgl - je a zůstane jedinečným zážitkem!
Příjezd
Další informace o lyžařské oblasti Galtür:
    Tři střediska v údolí Paznaun se rozkládají nedaleko lyžařského ráje Silvertta, ale nabízejí více klidu než sousední Ischgl. Na začátku údolí leží středisko See, vhodné pro rodiny s dětmi. O sto metrů výše je vesnička Kappl, která nabízí mimo jiné obtížnou trať FIS. Klimatické lázně Galtür na konci údolí v nadmořské výšce 1537 metrů jsou vyhledávané běžkaři pro mnoho kilometrů upravovaných stop v nádherném okolí. Celé údolí Paznaun je dlouhé asi 40 km a rozkládá se mezi hřebeny Silvretta, Verwall a švýcarským Samnaun. Z údolí se dá vystoupat na 25 horských vrcholů v nadmořské výšce nad 3 000 metrů.
    23. února 1999 zasála vesnici Galtür velká lavina, která pronikla až do tzv. zelené zóny, která byla až do té doby považována za lavinami neohroženou. Zemřelo tehdy celkem 31 lidí. Následně byli z postižené oblasti pomocí vrtulníků evakuováni obyvatele vesnice i tisíce turistů. Byla to jedna z největších leteckých evakuací v historii Rakouska. Dnes jsou i díky pravidelnému odstřelování sněhu a návějí na svazích okolních hor sjezdovky i Galtür naprosto bezpečné.

Upravované běžkařské tratě:
8 klasických běžeckých stop: 60 km
8 bruslařských tratí: 60 km

Lyžařská škola Schischule Silvretta-Galtür:
Josef Kurz
Dorfplatz
6563 Galtür, Österreich
Tel.: +43 5443 8565
E-Mail: info@schischule-galtuer.at

Turistické informační centrum Tourismusverband Paznaun-Ischgl / Ortsstelle Galtür:
Gemeindehaus Nr.39
6563 Galtür, Österreich
Tel.: +43 5443 8521
E-Mail: info@galtuer.com
Trasa autem z Prahy do lyžařského střediska Galtür:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras do skiareálu Galtür odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Galtür 2014 - video
Galtuer - off-piste - video
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Silvapark Galtür - Sektor 05 (Pistenparadies) - video
Silvapark Galtür - Sektor 03 (Actionpark) - video
Informace o poloze lyžařského střediska a silničních vzálenostech:
Interaktivní panorama
Interaktivní panorama - zobrazuje se aktuální stav provozu v lyřařském středisku.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Fageralm: sjezd od Vorderer Fager do údolí (Talabfahrt)
Sjezd po modré a červené sjezdovce od Vorderer Fager (1 790 m n.m.) až do údolí do Forstau (935 m n.m.)

Image
Karstein (Kitzbüheler Alpen) panorama
Panorama z vrcholu Karstein, který je v rakouském Tyrolsku v horské skupině Kitzbüheler Alpen. Vrchol Karsteinu je v nadmořské výšce 1922 m. Na této stránce najdete panorama z vrcholu s popisem okolních hor.

Image
Harakiri - nejstrmější sjezdovka v Rakousku
Kde je nejprudší sjezdovka v Rakousku? Nejstrmější sjezdovkou v Rakousku je sjezdovka Harakiri Penken v lyžařském areálu Mayrhofen v Tyrolském Zillertalu.

Image
Rakouská dálniční známka
Kolik stojí rakouská dálniční známka. Kam se nalepuje. Dá se koupit přes internet? Jak funguje elektronická dálniční znánka. Na kterých úsecích dálnic není potřeba. Kompletní informace o rakouských dálničních známkách.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 15.7.2020 04:58
Mapa stránek ...