Průvodce po Alpách
Dnes je 19. 10. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování ve Švýcarsku - sleva až třetina z nájemní ceny

Zimní dovolená 2013 v italských Alpách

Itálie je oblíbenou dovolenkovou destinací nejen přes léto, ale také v zimě. Tato krásná země známá svou nádhernou přírodou a skvělým jídlem láká díky přírodnímu bohatství i k zimním radovánkám. Ceny zimní dovolené v italských Alpách jsou stejně lákavé jako lyžování v malebné krajině.

   Milujete lyžování, rádi se kocháte krásnými panoramaty a večer si chcete zajít na dobrou večeři, kterou si po sportovním výkonu bezesporu zasloužíte. A rádi byste si udělali v zimě 2013/2014 takovou dovolenou, která by odpovídala vašim představám. Je to jednoduché, vydejte se zalyžovat si do italských Alp. Nadchnou vás zcela jistě po všech stránkách – sportovní, přírodní i kulinářské.


Proč dovolená v italských Alpách?

   Jestliže hledáte výjimečnou atmosféru zimní dovolené 2013/2014 a budete cestovat i s méně nadšenými sportovci nebo dětmi, jsou italské Alpy, konkrétně například vyhledávané Dolomity, tím pravým. Zimní dovolená v Itálii je totiž vždy především o pohodě, radosti a užívání si života.

   Jen si to představte. Ráno si vypijete výbornou italskou kávu buď v hotelu, nebo v nějaké útulné kavárničce. Pro zahřátí můžete do pressa či cappuccina přidat chutný likér, nebo kávu vyměnit za skvělou horkou čokoládu. Až se posilníte, vyrazíte na perfektně připravenou sjezdovku vyzkoušet své lyžařské schopnosti.

   A když vám vyhládne, můžete ochutnat výborné a vyhlášené italské speciality. Protože v italských lyžařských střediscích se velmi dobře a kvalitně jí, stejně jako v celé Itálii. Nemusíte se tak smířit s konzumací smažených polotovarů, po kterých vám bude těžko.

   Po odpoledním sjezdu si můžete dopřát oblíbený alkoholický nápoj pro zahřátí bombardino, na který narazíte v každém baru u sjezdovek. Bombardino se připravuje z vaječného koňaku a přidává se k němu i něco tvrdšího – například whisky nebo brandy. Nápoj je zdobený šlehačkou a vypijete ho nejčastěji brčkem. Ovšem pozor, může být opravdu silný, proto si ho dejte spíše až po lyžování, ať si zimní dovolenou v Alpách nepokazíte nepříjemným pádem.


Letoviska v italských Alpách: Kam vyrazit?

   Takže už máte jasno, že to letos v zimě vyhraje Itálie. Zimní lyžování v italských Alpách je skvělá volba a může vás čekat úžasná dovolená plná jedinečných zážitků. Jenže jaké vybrat středisko? Kde se vám bude dobře lyžovat a zároveň dostanete skvělý servis?

   Dolomity jsou z České republiky skvěle dostupné a nabízejí hned několik výborných lyžařských středisek, která jsou vyhlášená. „Doporučit můžu například středisko Arabba, které patří k těm nejlepším a leží na známém okruhu Sella Ronda. Jde o nejvýše položenou obec Dolomit a lyžaři zde najdou úžasnou soustavu sjezdovek a vleků. Nedaleko se nachází i středisko Marmolada s ledovcem, což je vůbec nejvyšší bod Dolomit,“ uvedl Ing. Petr Smítka, ředitel cestovní kanceláře SMART travel.

   Lyžařské středisko Arabba je výborné i pro rodiče s dětmi, protože se zde nachází snow park a dětský park. Toto místo zaujme i milovníky historie, protože tudy prochází lyžařské válečné safari Grande Guerra, které jde po stopách první světové války.


Středisko Arabba
Středisko Arabba

   Z dalších oblíbených lyžařských středisek v italských Alpách – Dolomitech, nesmíme zapomenout na Paganella, které leží nedaleko Trenta, přibližně dva výškové kilometry nad známým údolím Adiže. K tomuto místu se váže italská lyžařská historie, protože první lanovka zde byla postavena již v roce 1928 a jel se zde také první závod, který se stal později součástí závodů Světového poháru.

   „Co se týká náročnosti sjezdovek v oblasti Paganella, tak většinu tratí je možné klasifikovat jako středně těžkou. Nejdelší sjezdovka měří asi 7 metrů. Mezi lyžaři je pak známá pětikilometrová legendární sjezdovka Olimpica. Důležité také je, že tato oblast se zpravidla pyšní největší sněhovou nadílkou,“ doplnila Jana Wypásková, manažerka cestovní kanceláře SMART travel.

   K oblíbeným destinacím v italských Alpách patří také oblast Alta Valtellina, která obsahuje známá lyžařská střediska Livigno, Bormio, Santa Caterina a Valdidentro. Toto místo je rovněž dobře dostupné z ČR, když se nachází blízko italsko-rakousko-švýcarských hranic. Toto místo je známé pro své optimální sněhové podmínky a skvělé sjezdovky.

Tento PR-článek byl vytvořen 23.10.2013 a publikován byl 23.10.2013
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Občas se zdá, jako by severní a jižní část francouzských Alp byla ve skutečnosti dvě zcela odlišná pohoří. Stačí, aby se od Atlantiku přihnala bouře jako před čtyřmi lety, a sever pokryje těžká sněhová deka. Jen během prosince tehdy stoupla výška sněhu v populárním letovisku Val d’Isere o více než čtyři metry a prudký vítr srazil teploty v Tignes na třicet pod nulou.
Na trhu dnes najdete mnoho lavinových vyhledávačů. 1anténové, 2anténové, 3anténové, červené, zelené, modré, laciné, drahé, velké, malé…Není jednoduché vybrat ten pravý. Cílem následujícího textu je usnadnění vašeho výběru.
Při výběru spacího pytle je dobré se zamyslet nad několika otázkami, které pomohou s jeho správným výběrem. Ideální univerzální spacák bohužel neexistuje a asi nikdy ani existovat nebude.
Vzdálený kout na Zemi, polynéská země, která se rozkládá na třech ostrovech a má rozlohu před 270 00 km2. Nový Zéland má prakticky všechny druhy krajin, které nás napadnou. Jsou zde pouště, nedotčené lesy, hory, horké termální prameny, jezera i ledovce a přesto na severu rostou citrusy.
Livigno, středisko na pomezí Švýcarska a Itálie, kam se dostanete jednosměrným tunelem se střídavým provozem. Livigno kromě výborného lyžování nabízí i luxusní zázemí. Díky své poloze v bezcelní zóně sem míří smetánka ze všech koutů Evropy. Resort je však svými cenami dostupný naprosto všem.
Itálie je oblíbenou dovolenkovou destinací nejen přes léto, ale také v zimě. Tato krásná země známá svou nádhernou přírodou a skvělým jídlem láká díky přírodnímu bohatství i k zimním radovánkám. Ceny zimní dovolené v italských Alpách jsou stejně lákavé jako lyžování v malebné krajině.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Nové na ALPY.NET:
Kristallwand
výstup na
Kristallwand 3.239m
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Aktuální možnosti lyžování v Alpách
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 23.10.2013 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 19.10.2017 v 05:33