Průvodce po Alpách
Dnes je 21. 10. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

Zell am See / Kaprun, místo na které nikdy nezapomenete

Na břehu jezera Zell am See se rozkládá stejnojmenné městečko. Malebné domečky podél silnic, které jsou směrem do centra hezčí a hezčí. Při příjezdu vás po pravé straně vítá lanovka v designu Porsche, která strmě stoupá do výšky 2000 m na vrchol hory Schmittenhöhe. Vlevo od nás stojí centrum města, které končí malebnou promenádou břehu jezera.
Zell am See se vší parádou

Malebné, i když skutečně malé, centrum je tvořeno několika úzkými uličkami s gastronomickými zařízeními a obchůdky různého zaměření. Dominantou je kostel St. Hippolyte z 11. Století. V centru je k vidění spíše tradiční architektura. V těsném sousedství města, u hlavní silnice, stojí aqvapark, který nabízí ke skipasům příjemné slevy.

Zell am See je obdařeno skutečným genius loci. Najdete zde skutečně vše, co budete potřebovat a k tomu na tak strašně malém prostoru. Na lyžích se dostanete téměř do centra města díky již zmiňované lanovce na Schmittenhöhe. Nedaleko je Kaprun se svým ledovcem Kitzsteinhorn a pár kilometrů zpět směrem na Salzburg se rozkládá jedno z největších středisek v Rakousku. Vyhlášený Saalbach.

Městský resort Schmittenhöhe

Jde o oblast s prudšími svahy, které ocení především pokročilí lyžaři. Vyvézt se můžete přímo ze Zell am See lanovkou CityXpress, nebo od vzdálenějšího hlavního parkoviště kabinkami TrassXpress a Schmittenhöhebahn. Vrcholek leží ve výšce 2000 m. n. m. a je z něj překrásný výhled do údolí. Zpět se můžete vydat vpravo středem i vlevo.

Pravá strana, při pohledu na jezero, je nejmírnější. Převažují červené a modré sjezdovky. Ve spodní části je i sjezdovka černá. Dá se jí však bez problému vyhnout. Středová část je naopak nejprudší a po prvotním modrém nájezdu až k parkovišti svižně padá černá trať číslo 14. Levá strana nabízí nejvíce možností sjezdů. Až do údolí však směřuje pouze jedna a to černá. Vrchní část je protkána modrými a červenými s dobrou restaurační infrastrukturou.

Rodinný Kaprun

Městečko vzdálené doslova pár minut jízdy od Zell am See. Z parkovišť v Kaprunu vyrážejí lanovky dvěma směry. Panoramabahn Schaufelberg směřuje do výšky 1675 m. n. m. na Maiskogel. Zde se nachází pár červených a modrých sjezdovek jako stvořených pro rodiny s dětmi, nebo začínající lyžaře. I přes malý prostor zde nejsou houfy lidí. V případě nepřízně počasí, nebo prázdného žaludku vám bude 6 útulných restaurací s nabídkou tradičních jídel. Děti jistě ocení rakouské palačinky, nebo Kaiserschmarn, český řečený trhanec.

Ledovec Kitzsteinhorn

Nejbližší ledovec pro české turisty, Kitzsteinhorn, známý také jako Kaprun. Majestátní vrchol, tyčící se do výšky 3202 m. Lyžovat se dá až do 3029 m. V této výšce se také nachází proslulá vyhlídka na celou oblast. Na ledovci se nachází převaha modrých sjezdovek. Doplněny jsou několika červenými. Pro milovníky prudkých svahů tu jsou i dvě krátké černé. Aby toho nebylo málo, na ledovci stojí i snowpark (Central park a Roxy park), společně s U-rampou.

V nejvýše položeném bodě, pojmenovaném Gipfelstation, je kromě vyhlídkové plošiny i restaurace, 3D kino a tunel v ledovci, který tvoří krátkou naučnou stezku, věnovanou těžbě a ledovci.
Kromě vynikající dostupnosti střediska z České republiky si přidejte neuvěřitelné množství činností, kterými vyplnit volný čas. Dále vezměte v úvahu přítomnost věhlasného ledovce a 48 000 m2 velkého Tauern spa, jednoho z nejmodernějších lázeňských komplexů v Rakousku. Dostáváte jedinečnou kombinaci lákadel pro vaši dovolenou.
Tento PR-článek byl vytvořen 12.12.2012 a publikován byl 12.12.2012
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Itálie je oblíbenou dovolenkovou destinací nejen přes léto, ale také v zimě. Tato krásná země známá svou nádhernou přírodou a skvělým jídlem láká díky přírodnímu bohatství i k zimním radovánkám. Ceny zimní dovolené v italských Alpách jsou stejně lákavé jako lyžování v malebné krajině.
Věhlasné středisko Tignes leží v oblasti Espace Killy, která je spojuje s Val d´Isere. K dispozici lyžařům a snowboardistům je 298 km perfektních tratí všech obtížností. Přímo v Tignes nalezneme 150 km sjezdovek, ledovec a k tomu neuvěřitelné freeride zóny.
Rakouské lyžařské areály se sice často svou velikostí nemohou měřit s francouzskými a světovým věhlasem se švýcarskými, zato nabízejí cenově dostupné ubytování, moderní lanovky a nejkratší dopravní spojení z Česka. Lyžování v Rakousku je proto pro českého lyžaře nejatraktivnější alternativou, jak strávit zimní dovolenou v zahraničí.
Současná sněhová nadílka umožnila zahájení denního provozu vleků a lanovek v Bad Gasteinu a okolních střediscích již 7.12.2012. Sjezdovky jsou zatím prázdné a výborně upravené. Zahraničních návštěvníků je minimum a místní si zatím dávají pouze krátké jízdy, takže se na sjezdovkách můžete odvázat. Nadšenci pro jízdu v hlubokém sněhu mají možnost si užít svého freeridu, protože sněhu je dost.
Občas se zdá, jako by severní a jižní část francouzských Alp byla ve skutečnosti dvě zcela odlišná pohoří. Stačí, aby se od Atlantiku přihnala bouře jako před čtyřmi lety, a sever pokryje těžká sněhová deka. Jen během prosince tehdy stoupla výška sněhu v populárním letovisku Val d’Isere o více než čtyři metry a prudký vítr srazil teploty v Tignes na třicet pod nulou.
Rakousko - údolí Zillertal v Tyrolsku je rájem pro pěší turisty. Od ústí řeky Ziller do řeky Inn se táhne údolí přibližně v délce 30 kilometrů až k Mayrhofenu, kde se pak větví do čtyř bočních údolí: Zillergrund, Zemmgrund, Stillupgrund a Tuxertal.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Haus Ental, Kaprun (Rakousko, Salcbursko, Kaprun)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Aparthotel Greier, Fulpmes (Rakousko, Tyrolsko, Fulpmes)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Hochkönig, Maria Alm am Steinernen Meer (Rakousko, Salcbursko, Maria Alm am Steinernen Meer)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Mattle, Pettneu am Arlberg (Rakousko, Arlberg, Pettneu am Arlberg)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Christl, Fügen (Rakousko, Zillertal, Fügen)
 Čtěte na ALPY.NET:
Ke Stüdlhütte 2.801m méně známou cestou
Ke Stüdlhütte 2.801m
méně známou cestou
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 12.12.2012 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 21.10.2017 v 06:45