Průvodce po Alpách
Dnes je 16. 11. 2018    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Vytoužený cíl mnoha cestovatelů

Vzdálený kout na Zemi, polynéská země, která se rozkládá na třech ostrovech a má rozlohu před 270 00 km2. Nový Zéland má prakticky všechny druhy krajin, které nás napadnou. Jsou zde pouště, nedotčené lesy, hory, horké termální prameny, jezera i ledovce a přesto na severu rostou citrusy.
Výhled, za kterým stojí vycestovat
Výhled, za kterým stojí vycestovat

Je to země s vysokou seizmickou aktivitou, takže každoročně můžete zažít tak 150 dostatečně silných zemětřesení. Největším městem je Auckland, které leží na dnes již vyhaslých sopkách, ale stále aktivní sopky můžete nalézt například v Národním parku Tongariro.
Na jižním ostrově je vysoké pohoří Jižních Alp s mnoha ledovci a hlubokými fjordy zařízlými hluboko do vnitrozemí, které jsou obklopené nekonečným pralesem a štíry hor.
Naprosto unikátní je fauna i flora díky své milióny let trvající izolaci od okolního světa. Obklopí vás vysokohorské alpinky, deštné pralesy, zdánlivě tropické palmy nebo horské řeky, které brázdí tryskové lodě – jetboaty. Ty se vyvinuli pro snazší přístup do horských údolí a nyní zrychlují tep posádce lodi při průjezdu skalními kaňony za vysoké rychlosti.
Pro svoji krajinu je Nový Zéland známý a proto ho využívají filmaři. Byl místem natáčení trilogie Pán prstenů, série Letopisy z Narnie nebo Hobita. Zajímavé je, že země byl téměř bez savců, než byla osídlena lidmi. Máloznámá kultura původních obyvatel osloví nejednoho cestovatele. Maorské řezbářské umění patří mezi umělecké skvosty. Bílí osadníci byli většinou z Anglie a Skotska a nazývají se pakeha.
Díky evropské kolonizaci si dnes Zéland představíme jako zemi skotů a ovcí, ale to je jen poměrně mladá historie, která se však znatelně zapsala do rázu krajiny. K pobavení je, že na jednu osobu připadá asi deset ovcí. Z okolí Plzně přišli i čeští osadníci v devatenáctém století a jedním z významných novozélanďanů je malíř s českým původem Bohumír Lindauer.
Na Novém Zélandě si odpočinete od naší stresem naplněné západní civilizace, ale hlavně i užijete, protože během cestování se vám nabízí široká škála aktivit a to jak pohybových, tak chuti velebných. Můžete si zalyžovat, zahrát si golf nebo rugby a zkoušet vlastně veškeré vodní sporty. Můžete si zapůjčit mořský kajak a ztraťte se na několik dní v zálivech hlubokých soudů a fjordů. Pěší turisté si také přijdou na svoje, protože stezek je nespočet a to od krátkých a dobře udržovaných až po ty, které se hodí na několikadenní tůru. A pokud by vám tento adrenalin nestačil, tak je Zéland i místem, kde se komerčně prvně skákal bungee jumping, takže na skoro každém místě je vám nabízen seskok padákem, paragliding nebo vyhlídkové lety. Pokud jste vice klidný typ, tak vás nadchne jejich výborná káva nebo lahodné novozélandské vína. K jídlu si můžete dát steak z lávového grilu, okusit jehněčí nebo vyzkoušet plody moře.
Chcete se na okamžik přenést na druhý konec světa? Díky dni plném poutavého vyprávění Jardy Duška a Vlaďky Kennett na akci Nový Zéland na Blátě máte tu možnost. Nebudou chybět příznivci značky Bushman, maorský tanec Haka, tradiční večeře Hangi a mnohem více.

Oblečení Bushman pro vaše cesty
Tento PR-článek byl vytvořen 19.6.2017 a publikován byl 19.6.2017
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Itálie je oblíbenou dovolenkovou destinací nejen přes léto, ale také v zimě. Tato krásná země známá svou nádhernou přírodou a skvělým jídlem láká díky přírodnímu bohatství i k zimním radovánkám. Ceny zimní dovolené v italských Alpách jsou stejně lákavé jako lyžování v malebné krajině.
Tvar také dělá své. Článek o designu, bezpečnosti ale i pohodlí, které dělá z helmy buď skvělého pomocníka nebo příšernou přítěž. Dozvíte se také, jak helmu pro vaše děti vybrat tak, aby se z ní stal právě skvělý pomocník.
Na břehu jezera Zell am See se rozkládá stejnojmenné městečko. Malebné domečky podél silnic, které jsou směrem do centra hezčí a hezčí. Při příjezdu vás po pravé straně vítá lanovka v designu Porsche, která strmě stoupá do výšky 2000 m na vrchol hory Schmittenhöhe. Vlevo od nás stojí centrum města, které končí malebnou promenádou břehu jezera.
Nabízíme ubytování v 7 apartmánech - pro 2,3,4,6 osob. Naše apartmány jsou určeny především párům, rodinám a malým, ale klidným skupinám. Pro větší skupiny zařídíme ubytování v Kranjske Gore v apartmánech nebo v pokojích s polopenzí.
Občas se zdá, jako by severní a jižní část francouzských Alp byla ve skutečnosti dvě zcela odlišná pohoří. Stačí, aby se od Atlantiku přihnala bouře jako před čtyřmi lety, a sever pokryje těžká sněhová deka. Jen během prosince tehdy stoupla výška sněhu v populárním letovisku Val d’Isere o více než čtyři metry a prudký vítr srazil teploty v Tignes na třicet pod nulou.
Chystáte se poprvé na lyže do Alp s dětmi? Pak se vám možná bude hodit pár tipů na vybavení, které se vám může hodit a neměli byste bez něj na hory vyrazit. Více v článku.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Romantik, Umhausen (Rakousko, Ötztal, Umhausen)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Katharina, Aschau im Zillertal (Rakousko, Zillertal, Aschau im Zillertal)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Am Weitfeld, Längenfeld (Rakousko, Ötztal, Längenfeld)
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
  © 1996 - 2018, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 19.6.2017 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 16.11.2018 v 11:38