Průvodce po Alpách
Dnes je 21. 10. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování ve Švýcarsku - sleva až třetina z nájemní ceny

Vyrážíme na hory! Zn. S pořádnou výbavou

Rádi cestujete po horských masivech? Objevujete krásy České republiky? Nejlépe si odpočinete v přírodě, daleko od ruchu a prachu velkoměsta? Pak je pro vás jistě tou nejlepší dovolenou pobyt v přírodě.

   Jací pomocníci vám mohou usnadnit výstup na vrcholky hor a co by mělo být součástí vašeho outdoor vybavení? To zjistíte na následujících řádcích.


Kvalitní obuv je základ

   Bez dobrých bot se na své túře určitě neobejdete. Taková outdoorová obuv musí vydržet nemalou zátěž a zároveň pomoci zdolávat vám obtížný terén a nezradit ani v případě extrémních situací. Obuv pro turistiku vybírejte pečlivě. Zaměřte se na její funkční prvky, materiál, ze kterého je vyrobena podrážka, vnitřní výstelku i to, jak botu správně ošetřovat. Samotný vzhled – jako rozhodující parametr – ponechte až na úplný závěr. Pokud si jeden den koupíte nové boty a druhý den vyrážíte na týdenní štaci po českých horách, s největší pravděpodobností si přivezete puchýře jako pětikoruny a dojmy z právě prožité dovolené rozhodně nebudou nikterak příjemné. Každou botu je potřeba rozchodit a nechat ji, aby se noze člověka přizpůsobila, proto svou novou obuv otestujte „nanečisto“.


Trekking jako náročný sport i koníček

   Obliba trekingu u nás nabírá na intenzitě. Samotný pojem se k nám dostal z německého pohraničí a ve své podstatě znamená zdolávání nejrůznějších více, či méně náročných tras. K udržení stability mohou vyznavačům trekingu pomáhat speciální duralové trekingové hole, které si u nás získaly oblibu u celé řady věkových skupin. Osoby, jejichž nedílnou součástí je tento typ holí, vídáváme v parcích, městech i na horských masivech. Intenzivní trekking je často fyzicky i psychicky náročný. Po zdolání vysněného cíle však není nic krásnějšího, než pohled do malebného údolí z právě pokořeného horského velikána.

Tento PR-článek byl vytvořen 30.9.2013 a publikován byl 1.10.2013
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Rakouské lyžařské areály se sice často svou velikostí nemohou měřit s francouzskými a světovým věhlasem se švýcarskými, zato nabízejí cenově dostupné ubytování, moderní lanovky a nejkratší dopravní spojení z Česka. Lyžování v Rakousku je proto pro českého lyžaře nejatraktivnější alternativou, jak strávit zimní dovolenou v zahraničí.
Rakousko - údolí Zillertal v Tyrolsku je rájem pro pěší turisty. Od ústí řeky Ziller do řeky Inn se táhne údolí přibližně v délce 30 kilometrů až k Mayrhofenu, kde se pak větví do čtyř bočních údolí: Zillergrund, Zemmgrund, Stillupgrund a Tuxertal.
Chystáte se na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pojďme se podívat na několik tipů na lyžařskou výzbroj, která by se vám s sebou mohla hodit.
Vzdálený kout na Zemi, polynéská země, která se rozkládá na třech ostrovech a má rozlohu před 270 00 km2. Nový Zéland má prakticky všechny druhy krajin, které nás napadnou. Jsou zde pouště, nedotčené lesy, hory, horké termální prameny, jezera i ledovce a přesto na severu rostou citrusy.
Věhlasné středisko Tignes leží v oblasti Espace Killy, která je spojuje s Val d´Isere. K dispozici lyžařům a snowboardistům je 298 km perfektních tratí všech obtížností. Přímo v Tignes nalezneme 150 km sjezdovek, ledovec a k tomu neuvěřitelné freeride zóny.
Na břehu jezera Zell am See se rozkládá stejnojmenné městečko. Malebné domečky podél silnic, které jsou směrem do centra hezčí a hezčí. Při příjezdu vás po pravé straně vítá lanovka v designu Porsche, která strmě stoupá do výšky 2000 m na vrchol hory Schmittenhöhe. Vlevo od nás stojí centrum města, které končí malebnou promenádou břehu jezera.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Haus Rottenstein, Bad Kleinkirchheim (Rakousko, Korutany, Bad Kleinkirchheim)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Pitztal, Sankt Leonhard im Pitztal (Rakousko, Pitztal, Sankt Leonhard im Pitztal)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Wolfgang, Fügen (Rakousko, Zillertal, Fügen)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Oberhofen, Telfs (Rakousko, Tyrolsko, Telfs)
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 1.10.2013 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 21.10.2017 v 16:06