Průvodce po Alpách
Dnes je 19. 10. 2018    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování ve Francii - sleva až třetina z nájemní ceny

Vyrážíme na hory! Zn. S pořádnou výbavou

Rádi cestujete po horských masivech? Objevujete krásy České republiky? Nejlépe si odpočinete v přírodě, daleko od ruchu a prachu velkoměsta? Pak je pro vás jistě tou nejlepší dovolenou pobyt v přírodě.

   Jací pomocníci vám mohou usnadnit výstup na vrcholky hor a co by mělo být součástí vašeho outdoor vybavení? To zjistíte na následujících řádcích.


Kvalitní obuv je základ

   Bez dobrých bot se na své túře určitě neobejdete. Taková outdoorová obuv musí vydržet nemalou zátěž a zároveň pomoci zdolávat vám obtížný terén a nezradit ani v případě extrémních situací. Obuv pro turistiku vybírejte pečlivě. Zaměřte se na její funkční prvky, materiál, ze kterého je vyrobena podrážka, vnitřní výstelku i to, jak botu správně ošetřovat. Samotný vzhled – jako rozhodující parametr – ponechte až na úplný závěr. Pokud si jeden den koupíte nové boty a druhý den vyrážíte na týdenní štaci po českých horách, s největší pravděpodobností si přivezete puchýře jako pětikoruny a dojmy z právě prožité dovolené rozhodně nebudou nikterak příjemné. Každou botu je potřeba rozchodit a nechat ji, aby se noze člověka přizpůsobila, proto svou novou obuv otestujte „nanečisto“.


Trekking jako náročný sport i koníček

   Obliba trekingu u nás nabírá na intenzitě. Samotný pojem se k nám dostal z německého pohraničí a ve své podstatě znamená zdolávání nejrůznějších více, či méně náročných tras. K udržení stability mohou vyznavačům trekingu pomáhat speciální duralové trekingové hole, které si u nás získaly oblibu u celé řady věkových skupin. Osoby, jejichž nedílnou součástí je tento typ holí, vídáváme v parcích, městech i na horských masivech. Intenzivní trekking je často fyzicky i psychicky náročný. Po zdolání vysněného cíle však není nic krásnějšího, než pohled do malebného údolí z právě pokořeného horského velikána.

Tento PR-článek byl vytvořen 30.9.2013 a publikován byl 1.10.2013
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Chystáte se na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pojďme se podívat na několik tipů na lyžařskou výzbroj, která by se vám s sebou mohla hodit.
Občas se zdá, jako by severní a jižní část francouzských Alp byla ve skutečnosti dvě zcela odlišná pohoří. Stačí, aby se od Atlantiku přihnala bouře jako před čtyřmi lety, a sever pokryje těžká sněhová deka. Jen během prosince tehdy stoupla výška sněhu v populárním letovisku Val d’Isere o více než čtyři metry a prudký vítr srazil teploty v Tignes na třicet pod nulou.
Itálie je oblíbenou dovolenkovou destinací nejen přes léto, ale také v zimě. Tato krásná země známá svou nádhernou přírodou a skvělým jídlem láká díky přírodnímu bohatství i k zimním radovánkám. Ceny zimní dovolené v italských Alpách jsou stejně lákavé jako lyžování v malebné krajině.
Současná sněhová nadílka umožnila zahájení denního provozu vleků a lanovek v Bad Gasteinu a okolních střediscích již 7.12.2012. Sjezdovky jsou zatím prázdné a výborně upravené. Zahraničních návštěvníků je minimum a místní si zatím dávají pouze krátké jízdy, takže se na sjezdovkách můžete odvázat. Nadšenci pro jízdu v hlubokém sněhu mají možnost si užít svého freeridu, protože sněhu je dost.
Nabízíme ubytování v 7 apartmánech - pro 2,3,4,6 osob. Naše apartmány jsou určeny především párům, rodinám a malým, ale klidným skupinám. Pro větší skupiny zařídíme ubytování v Kranjske Gore v apartmánech nebo v pokojích s polopenzí.
Chystáte se poprvé na lyže do Alp s dětmi? Pak se vám možná bude hodit pár tipů na vybavení, které se vám může hodit a neměli byste bez něj na hory vyrazit. Více v článku.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Katharina, Aschau im Zillertal (Rakousko, Zillertal, Aschau im Zillertal)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Montafon, Vandans (Rakousko, Montafon, Vandans)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Hochkönig, Maria Alm am Steinernen Meer (Rakousko, Salcbursko, Maria Alm am Steinernen Meer)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Johanna, Mayrhofen (Rakousko, Zillertal, Mayrhofen)
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
  © 1996 - 2018, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 1.10.2013 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 19.10.2018 v 10:06