Průvodce po Alpách
Dnes je 20. 9. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

V Bad Gastein byla zahájena lyžařská sezona

Současná sněhová nadílka umožnila zahájení denního provozu vleků a lanovek v Bad Gasteinu a okolních střediscích již 7.12.2012. Sjezdovky jsou zatím prázdné a výborně upravené. Zahraničních návštěvníků je minimum a místní si zatím dávají pouze krátké jízdy, takže se na sjezdovkách můžete odvázat. Nadšenci pro jízdu v hlubokém sněhu mají možnost si užít svého freeridu, protože sněhu je dost.
Zahájení lyžařské sezony se týká samozřejmě nejen Bad Gastein, ale i středisek Bad Hofgastein, Dorfgastein a Sportgastein. Lyžování na Sportgastein bude do 21.12.2012 jen s víkendovým provozem, ale v ostatních střediscích už je zahájen denní provoz. Na sjezdovkách je dostatek sněhu a sněžná děla pracují nonstop, takže odřených skluznic se bát nemusíte.

Otevřené sjezdovky a lanovky v provozu najdete na této stránce. Každý den se otevírají další sjezdovky podle toho, jak je provozovatel stihne upravit. První víkend 8.-9.12.2012 bylo otevřeno jen několik málo sjezdovek, ale hned v následujícím týdnu se otevřely další, takže je dobré si vždy zjistit aktuální situaci.

Skipasy budou stát letos mimo sezonu 41,50EUR a v sezoně 44,50. Děti budou lyžovat za 21EUR a mládež za 32EUR. V sobotu a v neděli lyžují děti za 14EUR a mládež za 23,50EUR. Děti do 6 let mají lyžování zdarma.
Děti jsou narozené v letech 1997-2006. Mládež je narozená v letech 1994-1996.
Počítejte s tím, že při nákupu skipasu zaplatíte navíc 3EUR vratnou zálohu.

Pro rodiny s malými dětmi, které toho na lyžích moc nenajezdily, doporučujeme hlavně středisko Angertal, ve kterém se střetávají lanovky mezi Bad Gasteinem a Bad Hofgasteinem. Jsou zde pojízdné pásy různých délek a převýšení, které jezdí pomalu, takže dospělý doprovod stíhá vyjít svah pěšky vedle pásu. A až to prcky přestane bavit, nebo jim bude zima, tak se s nimi můžete schovat do vnitřní dětské herny, která je zde volně přístupná. Nová dětská herna je také na Stubnerkogelu - vrcholu nad Bad Gasteinem.

Dětských lyžařských škol je v Gasteinertalu dostatek, ale určitě se vyplatí hledat. Ceny se liší výrazně - od 45EUR do 70EUR, ale máme velice dobré recenze na školičku v Dorf Gasteinu, která je právě z těch nejlevnějších. Mimo sezonu je navíc velká pravděpodobnost, že ve skupince bude pouze pár dětí. Česky se tam sice děti nedomluví, ale až uslyší slovo pizza a instruktor jim vytvoří z lyží pluh, tak dětem rozhodně žádná jazyková bariéra vadit nebude a potom vám budou nadšeně vyprávět zážitky a vysvětlovat, co to ta pizza vlastně je.

Zajímavou novinku, která je určená lyžařským nadšencům sledujícím své výkony, nabízí v Dorf Gasteinu možnost spočítání ujetých kilometrů a celkové překonané převýšení. Stačí na jejich stránkách zadat číslo skipasu.

Využijte předsezonní nižší ceny a prázdné sjezdovky. Nabídka ubytování je široká. Zkuste třeba levné ubytování v Bad Gastein u českého majitele. Ubytování zde je za 18EUR za osobu mimo sezonu a za 20EUR v sezoně. Nebo vyhledejte výhodnou nabídku se zárukou nejnižší ceny na www.hotelylevne.cz. Na těchto stránkách najdete velký výběr ubytování za dobré ceny, jsou zde také reference předchozích návštěvníků na jednotlivá ubytovací zařízení.

A jen pro informaci těm, kteří se nechtějí dopustit nějakého faux pais: místní vyslovují Gastein jako Gastajn, ne Gaštajn, jak mají němčináři často tendenci říkat.
Tento PR-článek byl vytvořen 10.12.2012 a publikován byl 10.12.2012
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Současná sněhová nadílka umožnila zahájení denního provozu vleků a lanovek v Bad Gasteinu a okolních střediscích již 7.12.2012. Sjezdovky jsou zatím prázdné a výborně upravené. Zahraničních návštěvníků je minimum a místní si zatím dávají pouze krátké jízdy, takže se na sjezdovkách můžete odvázat. Nadšenci pro jízdu v hlubokém sněhu mají možnost si užít svého freeridu, protože sněhu je dost.
Livigno, středisko na pomezí Švýcarska a Itálie, kam se dostanete jednosměrným tunelem se střídavým provozem. Livigno kromě výborného lyžování nabízí i luxusní zázemí. Díky své poloze v bezcelní zóně sem míří smetánka ze všech koutů Evropy. Resort je však svými cenami dostupný naprosto všem.
Věhlasné středisko Tignes leží v oblasti Espace Killy, která je spojuje s Val d´Isere. K dispozici lyžařům a snowboardistům je 298 km perfektních tratí všech obtížností. Přímo v Tignes nalezneme 150 km sjezdovek, ledovec a k tomu neuvěřitelné freeride zóny.
Nabízíme ubytování v 7 apartmánech - pro 2,3,4,6 osob. Naše apartmány jsou určeny především párům, rodinám a malým, ale klidným skupinám. Pro větší skupiny zařídíme ubytování v Kranjske Gore v apartmánech nebo v pokojích s polopenzí.
Chystáte se na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pojďme se podívat na několik tipů na lyžařskou výzbroj, která by se vám s sebou mohla hodit.
Občas se zdá, jako by severní a jižní část francouzských Alp byla ve skutečnosti dvě zcela odlišná pohoří. Stačí, aby se od Atlantiku přihnala bouře jako před čtyřmi lety, a sever pokryje těžká sněhová deka. Jen během prosince tehdy stoupla výška sněhu v populárním letovisku Val d’Isere o více než čtyři metry a prudký vítr srazil teploty v Tignes na třicet pod nulou.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Nové na ALPY.NET:
pěší trasa k přehradě Mooserboden nad Kaprunem
pěší trasa
k přehradě Mooserboden
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Platební karta může zachránit dovolenou
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 10.12.2012 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 20.09.2017 v 18:33