Průvodce po Alpách
Dnes je 25. 2. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování ve Švýcarsku - sleva až třetina z nájemní ceny

Toužíte po vlastní nemovitosti v Alpách?

Přibližně půl milionů Čechů vyráží každoročně lyžovat do Alp. Další sem pak na dovolenou míří i mimo zimní sezonu. Přesné údaje o tom, kolik z nich zde vlastní nemovitost neexistují. Mohou si vůbec Češi nakupovat nemovitosti v Alpách, nebo existují nějaká omezení?
Koupě druhého bydlení na horách nebo u moře je v západní Evropě běžným trendem již desítky let. Češi si po dlouhá léta mohli pořídit maximálně chalupu na tuzemských horách. Po pádu železné opony se ale i jim otevřely nové možnosti. V prvních letech po listopadu 1989 na vlastní nemovitost v zahraničí myslel málokdo. Limitující byly jak legislativní překážky, tak především nedostatečná kupní síla. Se zlepšující se ekonomickou situací a především pak se vstupem České republiky do Evropské unie ale došlo k zásadním změnám i v této oblasti.

Nemovitosti v Alpách si stále častěji pořizují i Češi
Nemovitosti v Alpách si stále častěji pořizují i Češi


Prodej nemovitostí se vždy řídí legislativou platnou v zemi, kde nemovitost kupujete. Vstupem Česka do Evropské unie se naši občané dostali do srovnatelného postavení s ostatními občany EU. V praxi to znamená, že pro ně v podstatě neexistují žádné legislativní překážky, které by jim v nákupu alpských nemovitostí bránily. Češi tak mohou nakupovat reality v Dolomitech, Savojských Alpách i v sousedním Rakousku. Poněkud specifičtější je situace v případě Švýcarska, které není součástí EU a možnosti nabývání nemovitostí cizinci jsou zde přísnější.

Konkrétní podmínky koupě nemovitostí se v jednotlivých zemích liší. Vyplatí se proto využít služeb specializované realitní společnosti, která má s daným realitním trhem zkušenosti. Ta pomůže nejen s výběrem vhodné nemovitosti, ale i s celým průběhem koupě a poradí také s dalšími praktickými náležitosmi, jako je přihlášení k pobytu, zajištění služeb apod.

Kde nemovitost koupit

Výběr lokality patří při pořízení jakékoliv nemovitosti k nejdůležitějším rozhodnutím. V první řadě byste se měli zamyslet nad tím, jakým způsobem chcete nemovitost užívat. Pokud plánujete jezdit do svého druhého bydlení v Alpách často, a třeba i na prodloužené víkendy, vyplatí se dát přednost dopravně nejdostupnějším lokalitám především v Rakousku. V případě, že ve své nemovitosti chcete trávit dvakrát do roka čtrnáctidenní dovolenou, můžete uvažovat i o vzdálenějších francouzských nebo italských střediscích.

Důležitý je ale i výběr konkrétní lokality. Naprostá většina kupujících si dům nebo apartmán v Alpách pořizuje za účelem vlastního užívání v kombinaci s dalším pronájmem. To znamená, že majitel nemovitost využívá ve vybraných termínech a po zbytek doby ji prostřednictvím smluvního operátora, který zajistí veškerý související servis, pronajímá. Vedle zhodnocení nemovitosti v čase a dovolené ve vlastním zadarmo, tak je možné dosáhnout také na zajímavý výnos pohybující se v úrovni od 3 do 7 % ročně.

Pokud plánujete nemovitost dále pronajímat, vyplatí se ohlížet se po nemovitostech ve vyhlášených střediscích a v jejich blízkém okolí. Do známých lokalit míří větší množství turistů a díky větší obsazenosti lze dosáhnout vyšších výnosů.

Domácí hory, nebo Alpy?

V porovnání s tuzemskými zimními středisky nabízejí Alpy delší lyžařskou sezónu, podstatně lepší sněhové podmínky i kvalitu služeb. Daní za to je delší cesta a s tím spojené cestovní náklady.

K výhodám nemovitostí v Alpách můžeme zařadit i snadnou možnost dalšího pronájmu a s tím spojený finanční příjem. Alpská střediska nabízejí také rozmanitější způsoby celoročního vyžití. V jejich okolí naleznete golfová hřiště, termální lázně, věnovat se zde můžete turistice, cykloturistice, raftingu i celé řadě dalších aktivit.

Výrazně se neliší ani pobytové náklady. Hlouběji budete muset sáhnout do kapsy v případě exkluzivních alpských středisek, která jsou, podobně jako např. Špindlerův Mlýn v Česku, na vyšší cenové úrovni. V případě Alp je ale dobré připočíst ještě náklady na připojištění pro zahraniční cesty.

Za lepší sněhové podmínky a kvalitnější služby si prostě něco připlatíme.

Jaké jsou ceny

Ceny nemovitostí v Alpách se pohybují v poměrně širokém rozpětí. Nejlevnější apartmány v rakouském Kaprunu pořídíte za méně než 70 000 Euro. To je méně, než kolik byste zaplatili za bydlení třeba v Krkonoších. Ceny ve Francii a Itálii začínají o něco výše. Švýcarsko pak platí za exkluzivní destinaci a ceny tu jsou oproti Rakousku někdy i dvojnásobné. V případě luxusních nemovitostí pak je horní hranice prakticky otevřená.

Jak lze nákup financovat

Lidé, kteří si pořizují druhé bydlení v zahraničí, většinou patří do tzv. “middle class” nebo do výšepříjmových skupin obyvatelstva. Nemovitosti často kupují tzv. “za hotové”. Na nákup zahraniční nemovitosti je ale možné využít i hypotéku. Tu je obvykle možné získat od banky v zemi, kde se nemovitost nachází. Využít můžete i služeb tuzemských bank. Ty ale v některých případech mohou chtít vyžadovat ručení jinou nemovitostí nacházející se v České republice.
Tento PR-článek byl vytvořen 28.1.2014 a publikován byl 28.1.2014
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Přibližně půl milionů Čechů vyráží každoročně lyžovat do Alp. Další sem pak na dovolenou míří i mimo zimní sezonu. Přesné údaje o tom, kolik z nich zde vlastní nemovitost neexistují. Mohou si vůbec Češi nakupovat nemovitosti v Alpách, nebo existují nějaká omezení?
Rakousko - údolí Zillertal v Tyrolsku je rájem pro pěší turisty. Od ústí řeky Ziller do řeky Inn se táhne údolí přibližně v délce 30 kilometrů až k Mayrhofenu, kde se pak větví do čtyř bočních údolí: Zillergrund, Zemmgrund, Stillupgrund a Tuxertal.
Nabízíme ubytování v 7 apartmánech - pro 2,3,4,6 osob. Naše apartmány jsou určeny především párům, rodinám a malým, ale klidným skupinám. Pro větší skupiny zařídíme ubytování v Kranjske Gore v apartmánech nebo v pokojích s polopenzí.
Věhlasné středisko Tignes leží v oblasti Espace Killy, která je spojuje s Val d´Isere. K dispozici lyžařům a snowboardistům je 298 km perfektních tratí všech obtížností. Přímo v Tignes nalezneme 150 km sjezdovek, ledovec a k tomu neuvěřitelné freeride zóny.
Na severních stráních masivu Kitzsteinhornu se rozkládá významné stejnojmenné lyžařské středisko. Lyžařské středisko se rozkládá ve výšce 1975 až 3000 metrů. Lanovkou je možno se dostat do výšky 3029 metrů, ve výšce 3035 metrů leží vyhlídková plošina.
Rakouské lyžařské areály se sice často svou velikostí nemohou měřit s francouzskými a světovým věhlasem se švýcarskými, zato nabízejí cenově dostupné ubytování, moderní lanovky a nejkratší dopravní spojení z Česka. Lyžování v Rakousku je proto pro českého lyžaře nejatraktivnější alternativou, jak strávit zimní dovolenou v zahraničí.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování ve Švýcarsku
3-pokojový byt 62 m2, v přízemí, komfortní a útulné zařízení: obývací pokoj/jídelna, 1x místo ke spaní, TV-satelit a rádio. Vstup na terasu, k zahradnímu sezení. 1x pokoj s dvoulůžkem, sprcha/WC. 1x pokoj s dvoulůžkem. Obytná kuchyně (4 plotýnky, trouba, myčka), jídelní stůl. Sprcha/WC. Topení. Zahradní sezení. Zahradní nábytek. Pěkný výhled na hory a na krajinu. Pozor prosím: povolen pouze 1 pes. Domácí zvíře na dotaz.
Ubytování ve Francii
1-pokojový byt 40 m2 ve 4. patře: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka pro 2 osoby a TV. Kabina, 1 x 2 lůžka nad sebou. Kuchyňský kout (2 plotýnky, trouba). Koupelna, WC zvlášť. Balkon, jižní orientace. Výhled na hory.
Ubytování v České republice
2-pokojová polovina dvojdomku 50 m2 na 2 podlažích, komfortní a osobité zařízení: vstup. Obývací pokoj/jídelna, krbová kamna, jídelní stůl a TV-satelit. Vstup na terasu. Kuchyňský kout (2 plotýnky, mikrovlnka). Sprcha/WC. E-topení. V horním patře: 1x zkosený pokoj, 2x lůžko. 1x zkosený pokoj, 1x dvoulůžko. Malá terasa. Pěkný výhled na krajinu a na město. K dispozici: Internet (Analog/ISDN). Parkování. Pozor prosím: povolen pouze 1 pes. Dřevo do krbu extra.
Ubytování ve Španělsku
7-pokojový dům na 2 podlažích, útulné zařízení: obývací pokoj/jídelna, otevřený krb a TV-satelit. Vstup na terasu. 1x pokoj, 1x francouzské lůžko. 1x pokoj, 1 x 2 lůžka nad sebou. 1x pokoj s dvoulůžkem, koupelna/bidet/WC a klimatizace. Otevřená kuchyně (trouba, sklokeramická deska, mikrovlnka, mraznička). Sprcha/WC. Ve spodním patře: (venkovní schodiště) obývací pokoj/jídelna, TV-satelit. 1x pokoj s dvoulůžkem, klimatizace. 1x pokoj, 1x lůžko. Malá, otevřená kuchyně (myčka, mikrovlnka). Sprcha/WC. Velká terasa částéčně krytá terasa. Zahradní nábytek, lehátka. Velmi pěkný výhled na moře, na krajinu a na město. K dispozici: pračka, dětská postýlka do 2 let.
Ubytování v Polsku
5-pokojový dům 180 m2 na 2 podlažích, částéčně zkosený, komfortní a útulné zařízení: otevřený obývací pokoj, TV-satelit. Vstup na zahradu, na terasu. 1x pokoj, 1x pohovka pro 2 osoby. Vstup na zahradu. Kuchyně (4 plotýnky, trouba, myčka). Sprcha/WC. V podkroví: 1x zkosený pokoj, 1x francouzské lůžko. Vstup na balkon. 1x zkosený pokoj, 1x francouzské lůžko. 1x zkosený pokoj, 2x lůžko. Koupelna/sprcha/WC. Pěkný výhled na krajinu.
 Čtěte na ALPY.NET:
Výstup na Großglockner hřebenem Stüdlgrat
Výstup na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat
Rezervace hotelů
Ubytování v Itálii
2-pokojový byt 38 m2, účelné a komfortní zařízení: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka pro 2 osoby, sprcha/bidet/WC a TV-satelit. Vstup na balkon. Pokoj s dvoulůžkem, bez okna. Kuchyňský kout (2 plotýnky). Balkon, jižní orientace. Výhled na hory. Parkování (kryté).
Ubytování
Ubytování na Slovensku
5-pokojový dům 110 m2 na 2 podlažích, jednoduché a účelné zařízení: otevřený obývací pokoj 30 m2, otevřený krb a TV-satelit. 1x pokoj, 1x dvoulůžko. Vstup 9 m2. Vstup na terasu. Sprcha/WC, WC zvlášť. V horním patře: 2x pokoj, v kazdem pokoji, 1x dvoulůžko. Terasa 18 m2, západní orientace. Pozor prosím: povolen pouze 1 pes.
Ubytování v Německu
3-pokojový byt 77 m2 ve 1. patře, zkosený: 1x pokoj, 2x lůžko. 1x pokoj s dvoulůžkem, umyvadlo. Vstup na balkon. 1x pokoj s dvoulůžkem, umyvadlo. Obytná kuchyně (trouba, myčka, sklokeramická deska, mikrovlnka, elektrický kávovar), TV-satelit. Koupelna/sprcha/WC. Balkónový nábytek. Pozor prosím: povolen pouze 1 pes. Přístup do dvoulůžkového pokoje je možný pouze přes dvoulůžkový pokoj s balkónem.
Lyžování ve Slovinsku v Julských Alpách - ubytování Apartmány Triglav
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
Ubytování v Rakousku, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Chorvatsku a v Čechách. On-line rezervace ubytování.
Austria Trend Hotel Lambrechterhof, Hauptstraße 38-40, 8813 Sankt Lambrecht, Rakousko
Austria Trend Hotel Lambrechterhof - on-line rezervace
Hauptstraße 38-40, 8813 Sankt Lambrecht, Rakousko
Austria Trend Hotel Lambrechterhof je výjimečný svou polohou i svou atmosférou. V této jedinečné kombinaci hotelu a kláštera najdete odpočinek,
Austria Trend Hotel Lambrechterhof je výjimečný svou polohou i svou atmosférou. V této jedinečné kombinaci hotelu a kláštera najdete odpočinek, léčivou moc přírody i vnitřní klid. Austria Trend Hotel Lambrechterhof se nachází ve zvlněné krajině podhůří Nízkých Taur, v obci St. Lambrecht, v těsné blízkosti místního kláštera.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Platební karta může zachránit dovolenou
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 28.1.2014 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 25.02.2017 v 12:24