Průvodce po Alpách
Dnes je 30. 4. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování ve Švýcarsku - sleva až třetina z nájemní ceny

Toužíte po vlastní nemovitosti v Alpách?

Přibližně půl milionů Čechů vyráží každoročně lyžovat do Alp. Další sem pak na dovolenou míří i mimo zimní sezonu. Přesné údaje o tom, kolik z nich zde vlastní nemovitost neexistují. Mohou si vůbec Češi nakupovat nemovitosti v Alpách, nebo existují nějaká omezení?
Koupě druhého bydlení na horách nebo u moře je v západní Evropě běžným trendem již desítky let. Češi si po dlouhá léta mohli pořídit maximálně chalupu na tuzemských horách. Po pádu železné opony se ale i jim otevřely nové možnosti. V prvních letech po listopadu 1989 na vlastní nemovitost v zahraničí myslel málokdo. Limitující byly jak legislativní překážky, tak především nedostatečná kupní síla. Se zlepšující se ekonomickou situací a především pak se vstupem České republiky do Evropské unie ale došlo k zásadním změnám i v této oblasti.

Nemovitosti v Alpách si stále častěji pořizují i Češi
Nemovitosti v Alpách si stále častěji pořizují i Češi


Prodej nemovitostí se vždy řídí legislativou platnou v zemi, kde nemovitost kupujete. Vstupem Česka do Evropské unie se naši občané dostali do srovnatelného postavení s ostatními občany EU. V praxi to znamená, že pro ně v podstatě neexistují žádné legislativní překážky, které by jim v nákupu alpských nemovitostí bránily. Češi tak mohou nakupovat reality v Dolomitech, Savojských Alpách i v sousedním Rakousku. Poněkud specifičtější je situace v případě Švýcarska, které není součástí EU a možnosti nabývání nemovitostí cizinci jsou zde přísnější.

Konkrétní podmínky koupě nemovitostí se v jednotlivých zemích liší. Vyplatí se proto využít služeb specializované realitní společnosti, která má s daným realitním trhem zkušenosti. Ta pomůže nejen s výběrem vhodné nemovitosti, ale i s celým průběhem koupě a poradí také s dalšími praktickými náležitosmi, jako je přihlášení k pobytu, zajištění služeb apod.

Kde nemovitost koupit

Výběr lokality patří při pořízení jakékoliv nemovitosti k nejdůležitějším rozhodnutím. V první řadě byste se měli zamyslet nad tím, jakým způsobem chcete nemovitost užívat. Pokud plánujete jezdit do svého druhého bydlení v Alpách často, a třeba i na prodloužené víkendy, vyplatí se dát přednost dopravně nejdostupnějším lokalitám především v Rakousku. V případě, že ve své nemovitosti chcete trávit dvakrát do roka čtrnáctidenní dovolenou, můžete uvažovat i o vzdálenějších francouzských nebo italských střediscích.

Důležitý je ale i výběr konkrétní lokality. Naprostá většina kupujících si dům nebo apartmán v Alpách pořizuje za účelem vlastního užívání v kombinaci s dalším pronájmem. To znamená, že majitel nemovitost využívá ve vybraných termínech a po zbytek doby ji prostřednictvím smluvního operátora, který zajistí veškerý související servis, pronajímá. Vedle zhodnocení nemovitosti v čase a dovolené ve vlastním zadarmo, tak je možné dosáhnout také na zajímavý výnos pohybující se v úrovni od 3 do 7 % ročně.

Pokud plánujete nemovitost dále pronajímat, vyplatí se ohlížet se po nemovitostech ve vyhlášených střediscích a v jejich blízkém okolí. Do známých lokalit míří větší množství turistů a díky větší obsazenosti lze dosáhnout vyšších výnosů.

Domácí hory, nebo Alpy?

V porovnání s tuzemskými zimními středisky nabízejí Alpy delší lyžařskou sezónu, podstatně lepší sněhové podmínky i kvalitu služeb. Daní za to je delší cesta a s tím spojené cestovní náklady.

K výhodám nemovitostí v Alpách můžeme zařadit i snadnou možnost dalšího pronájmu a s tím spojený finanční příjem. Alpská střediska nabízejí také rozmanitější způsoby celoročního vyžití. V jejich okolí naleznete golfová hřiště, termální lázně, věnovat se zde můžete turistice, cykloturistice, raftingu i celé řadě dalších aktivit.

Výrazně se neliší ani pobytové náklady. Hlouběji budete muset sáhnout do kapsy v případě exkluzivních alpských středisek, která jsou, podobně jako např. Špindlerův Mlýn v Česku, na vyšší cenové úrovni. V případě Alp je ale dobré připočíst ještě náklady na připojištění pro zahraniční cesty.

Za lepší sněhové podmínky a kvalitnější služby si prostě něco připlatíme.

Jaké jsou ceny

Ceny nemovitostí v Alpách se pohybují v poměrně širokém rozpětí. Nejlevnější apartmány v rakouském Kaprunu pořídíte za méně než 70 000 Euro. To je méně, než kolik byste zaplatili za bydlení třeba v Krkonoších. Ceny ve Francii a Itálii začínají o něco výše. Švýcarsko pak platí za exkluzivní destinaci a ceny tu jsou oproti Rakousku někdy i dvojnásobné. V případě luxusních nemovitostí pak je horní hranice prakticky otevřená.

Jak lze nákup financovat

Lidé, kteří si pořizují druhé bydlení v zahraničí, většinou patří do tzv. “middle class” nebo do výšepříjmových skupin obyvatelstva. Nemovitosti často kupují tzv. “za hotové”. Na nákup zahraniční nemovitosti je ale možné využít i hypotéku. Tu je obvykle možné získat od banky v zemi, kde se nemovitost nachází. Využít můžete i služeb tuzemských bank. Ty ale v některých případech mohou chtít vyžadovat ručení jinou nemovitostí nacházející se v České republice.
Tento PR-článek byl vytvořen 28.1.2014 a publikován byl 28.1.2014
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Rakousko - údolí Zillertal v Tyrolsku je rájem pro pěší turisty. Od ústí řeky Ziller do řeky Inn se táhne údolí přibližně v délce 30 kilometrů až k Mayrhofenu, kde se pak větví do čtyř bočních údolí: Zillergrund, Zemmgrund, Stillupgrund a Tuxertal.
Věhlasné středisko Tignes leží v oblasti Espace Killy, která je spojuje s Val d´Isere. K dispozici lyžařům a snowboardistům je 298 km perfektních tratí všech obtížností. Přímo v Tignes nalezneme 150 km sjezdovek, ledovec a k tomu neuvěřitelné freeride zóny.
Chystáte se na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pojďme se podívat na několik tipů na lyžařskou výzbroj, která by se vám s sebou mohla hodit.
Mají rádi sníh, hory a hlavně lyžování. Ale proč si hory užívat jen pár dnů během dovolené, řekli si Erika s Adamem. Proto si v rakouských Alpách pořídili druhé bydlení a tráví tady volný čas.
Přibližně půl milionů Čechů vyráží každoročně lyžovat do Alp. Další sem pak na dovolenou míří i mimo zimní sezonu. Přesné údaje o tom, kolik z nich zde vlastní nemovitost neexistují. Mohou si vůbec Češi nakupovat nemovitosti v Alpách, nebo existují nějaká omezení?
Na trhu dnes najdete mnoho lavinových vyhledávačů. 1anténové, 2anténové, 3anténové, červené, zelené, modré, laciné, drahé, velké, malé…Není jednoduché vybrat ten pravý. Cílem následujícího textu je usnadnění vašeho výběru.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování na Slovensku
4-pokojový dům 80 m2 na 2 podlažích, účelné zařízení: obývací pokoj/jídelna 15 m2, 1x pohovka pro 2 osoby, otevřený krb, jídelní stůl a TV-satelit. Vstup na terasu, jižní orientace. Kuchyně (2 plotýnky), kachlová kamna. Koupelna/WC. V horním patře: 2x pokoj, v kazdem pokoji 3x lůžko. 1x pokoj, 2x lůžko. Galerie 9 m2. Vstup na balkon, jižní orientace. Pozor prosím: povolen pouze 1 pes.
Ubytování v Irsku
'Old Stable Mews', 3-pokojový byt, komfortní, moderní a vkusné zařízení: obývací pokoj/jídelna, otevřený krb, TV, CD a DVD. Vstup k zahradnímu sezení. 1x pokoj, 1x lůžko a 1x francouzské lůžko. 1x pokoj, 1x francouzské lůžko. Velká, otevřená kuchyně (4 plotýnky, trouba, myčka, mikrovlnka, mraznička, gril), jídelní stůl. 2x koupelna, sprcha/WC, WC zvlášť, koupelna/sprcha/WC. Plynové topení. Zahradní sezení. Výhled na krajinu. K dispozici: pračka, sušička, dětská postýlka do 3 let.
Ubytování v Rakousku
2-pokojový byt 45 m2 ve 1. patře: vstup. Obývací pokoj/ložnice, 1x pohovka pro 2 osoby, jídelní kout a kabelová TV. 1x pokoj s dvoulůžkem. Kuchyně (4 plotýnky, elektrický kávovar). Koupelna, WC zvlášť. Balkon. Zahradní nábytek. Koupelna buď s vanou, nebo sprchou.
Ubytování v Maďarsku
6-pokojový dům: obývací pokoj, TV-satelit. Vstup na terasu. Kuchyně (4 plotýnky, trouba, mikrovlnka). Sprcha, WC zvlášť. Ve spodním patře: obývací pokoj/jídelna, jídelní kout a kuchyňským koutem. V horním patře: 2x pokoj, v kazdem pokoji, 1x pohovka pro 2 osoby. 2x pokoj, v kazdem pokoji, 1x pohovka pro 2 osoby. Vstup na balkon. Koupelna, WC zvlášť. Parkování (oplocené, 2 auta). Hollywoodská houpačka.
Ubytování v Itálii
3-pokojový byt 120 m2, v přízemí, jižní orientace, světlé, komfortní, pěkné a moderní zařízení: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka pro 2 osoby, otevřený krb, kabelová TV a rádio. Vstup na zahradu. 1x pokoj s dvoulůžkem, TV. 1x pokoj, 2x lůžko. Obytná kuchyně (trouba, myčka, mikrovlnka, mraznička), jídelní stůl. Vstup na zahradu. Koupelna/bidet/WC, sprcha/bidet/WC. Parketové podlahy. Zahrada 100 m2. Zahradní nábytek, lehátka (2x), lodžie. Pěkný výhled na hory a do zahrady. K dispozici: pračka.
 Čtěte na ALPY.NET:
Dolomity po tulácku - Brenta
Dolomity - Brenta
Rezervace hotelů
Ubytování v České republice
5-pokojový dům 130 m2 na 4 podlažích, komfortní a pěkné zařízení: obývací pokoj/jídelna 32 m2 s panoramatickým oknem jižní orientace, TV-satelit. Vstup na terasu, jižní orientace. 1x pokoj, 1x dvoulůžko. Otevřená kuchyně (4 plotýnky, trouba, myčka, mikrovlnka, mraznička), bar. WC zvlášť. V horním patře: 1x pokoj, 1x dvoulůžko a sprcha/WC. 1x pokoj, 2x lůžko a 1 x 2 lůžka nad sebou, sprcha/WC. Vstup, sprcha/bidet/WC. V podkroví: (přikré schodiště) 1x pokoj, 2x lůžko. Terasa 26 m2, terasa 40 m2. Zahradní nábytek, gril. Nádherný panoramatický výhled na hory. K dispozici: pračka. Pozor prosím: povolen jen pes malého vzrůstu. Pokoj s dvojlůžkem v 1. patře - přikré schodišté do podkrovního pokoje se 2 lůžky. Spodní patro: společenská místnost s otevřeným krbem, barem (voda, lednice) a vstupem na terasu 40 m2, na zahradu a k tenisovému kurtu, 2x WC.
Ubytování
Ubytování v Portugalsku
3-pokojový dům 160 m2 na 2 podlažích, komfortní zařízení: obývací pokoj/jídelna, TV-satelit. Vstup na zahradu. Otevřená kuchyně (4 plotýnky, trouba, mikrovlnka, mraznička). Sprcha/WC. Topení. V horním patře: 1x pokoj, 3x lůžko. 1x pokoj, 1x francouzské lůžko. Koupelna/WC. Terasa 300 m2. Zahradní nábytek, lehátka (6x). Výhled do zahrady.
Ubytování v Holandsku
'Wiringherlant 10', 4-pokojový dům 125 m2, zkosený, komfortní a vkusné zařízení: vstup. Obývací pokoj/jídelna, jídelní stůl, TV-satelit, stereo přehrávač, DVD a topení. Vstup na zahradu. Místnost na zavazadla. Otevřená kuchyně (4 plotýnky, myčka, kombinovaná mikrovlná trouba). V horním patře: 2x pokoj, v kazdem pokoji 2x lůžko. 1x pokoj, 1x lůžko. Sprcha/WC. Terasa, zahrada. K dispozici: pračka, sušička. Parkování u domu. Pozor prosím: nekuřácký dům. Všechny domy mají centrální vytápění a podlahové topení. Parní sprcha v místnosti na zavazadla.
Ubytování ve Slovinsku v Julských Alpách - Apartmány Triglav
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Ochrana osobních údajů
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 28.1.2014 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 30.04.2017 v 16:55