Průvodce po Alpách
Dnes je 18. 8. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

Toužíte po vlastní nemovitosti v Alpách?

Přibližně půl milionů Čechů vyráží každoročně lyžovat do Alp. Další sem pak na dovolenou míří i mimo zimní sezonu. Přesné údaje o tom, kolik z nich zde vlastní nemovitost neexistují. Mohou si vůbec Češi nakupovat nemovitosti v Alpách, nebo existují nějaká omezení?
Koupě druhého bydlení na horách nebo u moře je v západní Evropě běžným trendem již desítky let. Češi si po dlouhá léta mohli pořídit maximálně chalupu na tuzemských horách. Po pádu železné opony se ale i jim otevřely nové možnosti. V prvních letech po listopadu 1989 na vlastní nemovitost v zahraničí myslel málokdo. Limitující byly jak legislativní překážky, tak především nedostatečná kupní síla. Se zlepšující se ekonomickou situací a především pak se vstupem České republiky do Evropské unie ale došlo k zásadním změnám i v této oblasti.

Nemovitosti v Alpách si stále častěji pořizují i Češi
Nemovitosti v Alpách si stále častěji pořizují i Češi


Prodej nemovitostí se vždy řídí legislativou platnou v zemi, kde nemovitost kupujete. Vstupem Česka do Evropské unie se naši občané dostali do srovnatelného postavení s ostatními občany EU. V praxi to znamená, že pro ně v podstatě neexistují žádné legislativní překážky, které by jim v nákupu alpských nemovitostí bránily. Češi tak mohou nakupovat reality v Dolomitech, Savojských Alpách i v sousedním Rakousku. Poněkud specifičtější je situace v případě Švýcarska, které není součástí EU a možnosti nabývání nemovitostí cizinci jsou zde přísnější.

Konkrétní podmínky koupě nemovitostí se v jednotlivých zemích liší. Vyplatí se proto využít služeb specializované realitní společnosti, která má s daným realitním trhem zkušenosti. Ta pomůže nejen s výběrem vhodné nemovitosti, ale i s celým průběhem koupě a poradí také s dalšími praktickými náležitosmi, jako je přihlášení k pobytu, zajištění služeb apod.

Kde nemovitost koupit

Výběr lokality patří při pořízení jakékoliv nemovitosti k nejdůležitějším rozhodnutím. V první řadě byste se měli zamyslet nad tím, jakým způsobem chcete nemovitost užívat. Pokud plánujete jezdit do svého druhého bydlení v Alpách často, a třeba i na prodloužené víkendy, vyplatí se dát přednost dopravně nejdostupnějším lokalitám především v Rakousku. V případě, že ve své nemovitosti chcete trávit dvakrát do roka čtrnáctidenní dovolenou, můžete uvažovat i o vzdálenějších francouzských nebo italských střediscích.

Důležitý je ale i výběr konkrétní lokality. Naprostá většina kupujících si dům nebo apartmán v Alpách pořizuje za účelem vlastního užívání v kombinaci s dalším pronájmem. To znamená, že majitel nemovitost využívá ve vybraných termínech a po zbytek doby ji prostřednictvím smluvního operátora, který zajistí veškerý související servis, pronajímá. Vedle zhodnocení nemovitosti v čase a dovolené ve vlastním zadarmo, tak je možné dosáhnout také na zajímavý výnos pohybující se v úrovni od 3 do 7 % ročně.

Pokud plánujete nemovitost dále pronajímat, vyplatí se ohlížet se po nemovitostech ve vyhlášených střediscích a v jejich blízkém okolí. Do známých lokalit míří větší množství turistů a díky větší obsazenosti lze dosáhnout vyšších výnosů.

Domácí hory, nebo Alpy?

V porovnání s tuzemskými zimními středisky nabízejí Alpy delší lyžařskou sezónu, podstatně lepší sněhové podmínky i kvalitu služeb. Daní za to je delší cesta a s tím spojené cestovní náklady.

K výhodám nemovitostí v Alpách můžeme zařadit i snadnou možnost dalšího pronájmu a s tím spojený finanční příjem. Alpská střediska nabízejí také rozmanitější způsoby celoročního vyžití. V jejich okolí naleznete golfová hřiště, termální lázně, věnovat se zde můžete turistice, cykloturistice, raftingu i celé řadě dalších aktivit.

Výrazně se neliší ani pobytové náklady. Hlouběji budete muset sáhnout do kapsy v případě exkluzivních alpských středisek, která jsou, podobně jako např. Špindlerův Mlýn v Česku, na vyšší cenové úrovni. V případě Alp je ale dobré připočíst ještě náklady na připojištění pro zahraniční cesty.

Za lepší sněhové podmínky a kvalitnější služby si prostě něco připlatíme.

Jaké jsou ceny

Ceny nemovitostí v Alpách se pohybují v poměrně širokém rozpětí. Nejlevnější apartmány v rakouském Kaprunu pořídíte za méně než 70 000 Euro. To je méně, než kolik byste zaplatili za bydlení třeba v Krkonoších. Ceny ve Francii a Itálii začínají o něco výše. Švýcarsko pak platí za exkluzivní destinaci a ceny tu jsou oproti Rakousku někdy i dvojnásobné. V případě luxusních nemovitostí pak je horní hranice prakticky otevřená.

Jak lze nákup financovat

Lidé, kteří si pořizují druhé bydlení v zahraničí, většinou patří do tzv. “middle class” nebo do výšepříjmových skupin obyvatelstva. Nemovitosti často kupují tzv. “za hotové”. Na nákup zahraniční nemovitosti je ale možné využít i hypotéku. Tu je obvykle možné získat od banky v zemi, kde se nemovitost nachází. Využít můžete i služeb tuzemských bank. Ty ale v některých případech mohou chtít vyžadovat ručení jinou nemovitostí nacházející se v České republice.
Tento PR-článek byl vytvořen 28.1.2014 a publikován byl 28.1.2014
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Rádi cestujete po horských masivech? Objevujete krásy České republiky? Nejlépe si odpočinete v přírodě, daleko od ruchu a prachu velkoměsta? Pak je pro vás jistě tou nejlepší dovolenou pobyt v přírodě.
Livigno, středisko na pomezí Švýcarska a Itálie, kam se dostanete jednosměrným tunelem se střídavým provozem. Livigno kromě výborného lyžování nabízí i luxusní zázemí. Díky své poloze v bezcelní zóně sem míří smetánka ze všech koutů Evropy. Resort je však svými cenami dostupný naprosto všem.
Chystáte se na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pojďme se podívat na několik tipů na lyžařskou výzbroj, která by se vám s sebou mohla hodit.
Věhlasné středisko Tignes leží v oblasti Espace Killy, která je spojuje s Val d´Isere. K dispozici lyžařům a snowboardistům je 298 km perfektních tratí všech obtížností. Přímo v Tignes nalezneme 150 km sjezdovek, ledovec a k tomu neuvěřitelné freeride zóny.
Mají rádi sníh, hory a hlavně lyžování. Ale proč si hory užívat jen pár dnů během dovolené, řekli si Erika s Adamem. Proto si v rakouských Alpách pořídili druhé bydlení a tráví tady volný čas.
Na břehu jezera Zell am See se rozkládá stejnojmenné městečko. Malebné domečky podél silnic, které jsou směrem do centra hezčí a hezčí. Při příjezdu vás po pravé straně vítá lanovka v designu Porsche, která strmě stoupá do výšky 2000 m na vrchol hory Schmittenhöhe. Vlevo od nás stojí centrum města, které končí malebnou promenádou břehu jezera.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Brigitta, Schruns (Rakousko, Montafon, Schruns)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Zehetner, Schlierbach (Rakousko, Horní Rakousko, Schlierbach)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Karrer, St. Stefan im Lavanttal (Rakousko, Korutany, St. Stefan im Lavanttal)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Christl, Fügen (Rakousko, Zillertal, Fügen)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Montafon, Vandans (Rakousko, Montafon, Vandans)
 Nové na ALPY.NET:
Hoher Dachstein 2006
výstup na
Hoher Dachsetin
Rezervace hotelů
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Ebenberghof, Zell am See (Rakousko, Salcbursko, Zell am See)
Ubytování
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Wolfgang, Fügen (Rakousko, Zillertal, Fügen)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Romantik, Umhausen (Rakousko, Ötztal, Umhausen)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Krimml, Krimml (Rakousko, Zillertal, Krimml)
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 28.1.2014 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 18.08.2017 v 03:09