Průvodce po Alpách
Dnes je 21. 9. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování ve Francii - sleva až třetina z nájemní ceny

S dětmi poprvé do Alp na lyže

Chystáte se poprvé na lyže do Alp s dětmi? Pak se vám možná bude hodit pár tipů na vybavení, které se vám může hodit a neměli byste bez něj na hory vyrazit. Více v článku.
Helmu vždy!

Nikdy nenechte dítě lyžovat bez lyžařské helmy, byť by to bylo jen na mírném kopci, nebo na konci modré sjezdovky. Vždy hrozí riziko kolize s dospělým lyžařem, která může být vzhledem k váhovému rozdílu pro dítě velmi nebezpečná.

Navíc v některých alpských zemích je lyžařská helma pro děti do 15 let povinná. Platí to například pro Itálii a některé oblasti Rakouska.

Při výběru lyžařské helmy se vždy přesvědčte, že má odpovídající certifikaci. Údaj o ní je uveden přímo na helmě. Dále se řiďte podle toho, jak helma dítěti sedí. Vyzkoušejte helmy více výrobců, abyste poznali, která tvarově nejlépe odpovídá hlavě dítěte.

Helma by měl sedět na těsno, ale nesmí nikde tlačit. Všimněte si také hmotnost helmy a toho, jak je odvětraná.

Dětské lyžařské brýle

Společně s helmou vybírejte také dětské lyžařské brýle. Brýle jsou podceňovaným doplňkem, ale zejména za zhoršeného počasí se bez nich lyžuje jen těžko.

Lyžařské brýle by měly dobře sednout do lyžařské helmy. Mezi brýlemi a helmou by se neměla tvořit mezera, ani by brýle neměly tlačit helmu příliš dolů, na nos.


Vhodný je i páteřák

Vzhledem k tomu, že úrazy páteře mohou mít podobně vážné následky, jako zranění hlavy, je dobré doplnit lyžařskou helmu chráničem páteře. Vybrat si můžete buď dětský chránič páteře klasický, z tvrdé plastové skořepiny, nebo pohodlný měkký páteřák, který ztuhne až ve chvíli nárazu.

Měkké páteřáky využívají nejmodernějších technologií viskoelastických polymerů nebo inteligentních d3o molekul a určitě jsou pohodlnější, než páteřáky tvrdé. Jedinou výhodu tvrdých páteřáků je subjektivní větší důvěra v jejich ochranné schopnosti.

Objektivně jsou však oba typy testovány stejnými metodami a měkké páteřáky tak splňují stejné standardy, jako páteřáky tvrdé.

Důležité je vybrat správnou velikost chrániče páteře. Ten by měl krýt celá záda od krku až po začátek kostrče, rozhodně by však neměl vystupovat nad úroveň ramen.

Bezpečnost dítěte můžete ještě zvýšit reflexní vestičkou, kterou bude nosit při lyžování přes oblečení. Tyto vestičky často používají i lyžařské školy. Děti jsou v nic mnohem lépe viditelné pro ostatní lyžaře a lze tak předejít nebezpečné srážce.

Lyže nezapomeňte nechat seřídit

Základem lyžařské výbavy jsou samozřejmě lyže. Dětské lyže vybírejte o 20 cm kratší, než je výška postavy dítěte. Rozhodně nekupujte lyže delší s tím, že do nich dítě doroste. Dlouhé lyže se dítěti špatně ovládají, lyžování ho nebaví a samozřejmě pak ani nedělá pokroky.

Před odjezdem na hory si nezapomeňte nechat seřídit vázání lyží v odborném servisu. Jen tak budete mít jistotu, že jsou lyže správně nastavené a tudíž i bezpečné. Případě můžete nechat lyže i oservisovat.

Výhody alpských středisek

V České republice stále u části populace přežívá názor, že Alpy nejsou vhodné pro začínající lyžaře včetně dětí. Opak je však pravdou. Je samozřejmě důležité, jaké středisko si zvolíte. I v Alpách jsou střediska, která jsou zaměřena spíše na rodinné lyžování, takže doporučujeme dát takovému určitě přednost.

Pak už si můžete užívat výhod, které Alpy nabízejí. Jsou to zejména pohodlné sedačkové lanovky a široké prostorné sjezdovky i mírných obtížností.

Přejeme vám i vašim dětem příjemnou lyžařskou dovolenou v Alpách!
Tento PR-článek byl vytvořen 23.10.2012 a publikován byl 23.10.2012
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Rakouské lyžařské areály se sice často svou velikostí nemohou měřit s francouzskými a světovým věhlasem se švýcarskými, zato nabízejí cenově dostupné ubytování, moderní lanovky a nejkratší dopravní spojení z Česka. Lyžování v Rakousku je proto pro českého lyžaře nejatraktivnější alternativou, jak strávit zimní dovolenou v zahraničí.
Na trhu dnes najdete mnoho lavinových vyhledávačů. 1anténové, 2anténové, 3anténové, červené, zelené, modré, laciné, drahé, velké, malé…Není jednoduché vybrat ten pravý. Cílem následujícího textu je usnadnění vašeho výběru.
Vzdálený kout na Zemi, polynéská země, která se rozkládá na třech ostrovech a má rozlohu před 270 00 km2. Nový Zéland má prakticky všechny druhy krajin, které nás napadnou. Jsou zde pouště, nedotčené lesy, hory, horké termální prameny, jezera i ledovce a přesto na severu rostou citrusy.
Chystáte se na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pojďme se podívat na několik tipů na lyžařskou výzbroj, která by se vám s sebou mohla hodit.
Na severních stráních masivu Kitzsteinhornu se rozkládá významné stejnojmenné lyžařské středisko. Lyžařské středisko se rozkládá ve výšce 1975 až 3000 metrů. Lanovkou je možno se dostat do výšky 3029 metrů, ve výšce 3035 metrů leží vyhlídková plošina.
Současná sněhová nadílka umožnila zahájení denního provozu vleků a lanovek v Bad Gasteinu a okolních střediscích již 7.12.2012. Sjezdovky jsou zatím prázdné a výborně upravené. Zahraničních návštěvníků je minimum a místní si zatím dávají pouze krátké jízdy, takže se na sjezdovkách můžete odvázat. Nadšenci pro jízdu v hlubokém sněhu mají možnost si užít svého freeridu, protože sněhu je dost.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Čtěte na ALPY.NET:
Spielmann - vrchol s krásným výhledem
Spielmann - vrchol s krásným výhledem
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Platební karta může zachránit dovolenou
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 23.10.2012 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 21.09.2017 v 21:40