Průvodce po Alpách
Dnes je 21. 9. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Livigno luxusní italská perla

Livigno, středisko na pomezí Švýcarska a Itálie, kam se dostanete jednosměrným tunelem se střídavým provozem. Livigno kromě výborného lyžování nabízí i luxusní zázemí. Díky své poloze v bezcelní zóně sem míří smetánka ze všech koutů Evropy. Resort je však svými cenami dostupný naprosto všem.
Příjezd do Livigna

Livigno leží v nadmořské výšce 1 800 m a vleky stoupají na obou stranách uzavřeného údolí do výšky 2 797 m. Z Prahy cesta autem trvá zhruba 8 hodin a urazíte na ní 650 km. Brno je o poznání vzdálenější. Trasa je dlouhá 780 km a trvá okolo 9 hodin jízdy. V obou případech se nevyhnete Švýcarsku. Z něj už to je jen kousek k tunelu Munt La Schera. Cena za průjezd včetně zpátečního, je 35 Euro. Po jeho průjezdu se již ocitnete v překrásném, sluníčkem zalitém údolí. To je severní trasa. Středisko umožňuje i příjezd z jihu. Tím se sice vyhnete placeným úsekům, ale protáhnete si cestu o 60 km po poměrně klikatých cestách. Trasa závisí zcela na vaší volbě.

Livigno
Livigno


Jízda na sjezdovkách i mimo ně

Livigno je obdařeno všemi typy sjezdových tratí. Těch prudkých je zde však poskrovnu. Převažují mírnější modré a červené. Nejprudší je černá sjezdovka situovaná přímo pod horou Della Nevo. Livigno je univerzálním střediskem, které uspokojí skutečně široké spektrum návštěvníků. Kromě sjezdovek jsou zde vyhlášené freeride zóny a snowpark s U-rampou. Na mírných svazích pod vrcholky Carosello (3 000 m) a Vetta Blesaccia (2 796 m) se učí začátečníci a ve vyšších polohách jezdí lepší lyžaři. Právě z těchto vrcholků vedou po odvráceném úpatí od Livigna dva luxusní freeridy. Další je na protější straně údolí. Začíná na Della Nevo a vede pod hřebenem stranou od vleků a vrací jezdce do oblasti Trepalle, ze které se zpět do Livigna dostanete sedačkovou lanovkou číslo 8.

Livigno - Monte d. Neve
Livigno - Monte d. Neve


Kam zajít, co ochutnat

Poklad Dolomit, Livigno nabízí k vyžití nejen lyžování, nebo snowboarding. Díky svému věhlasu disponuje vynikající infrastrukturou pro večerní život. Najdete zde převážně dražší podniky odpovídající klientele, která Livigno navštěvuje. Na své si však bez problémů přijdou i studenti, nebo průměrní návštěvníci.

Určitě podnikněte procházku centrem Livigna. Kromě zajímavých a levných obchodů se tu snoubí tradiční dřevěná architektura s modernou. Často také můžete narazit na kontrasty, jako obchod Lacoste v samostatně stojící dřevěnici atp.

Když už jsme u těch nákupů, ceny zde jsou skutečně přívětivé. Litr renomovaných whiskey, nebo vodek koupíte okolo 9 Eur. Pozor na to, že projíždíte Švýcarskem a zde platí pouze jeden litr na osobu. U oblečení jsou ceny také nižší, ale narazíte převážně na dražší značky.

Centrum Livigna
Centrum Livigna


A co v Livignu ochutnat? Jelikož se nacházíme v Itálii, obligátní pizza není k zahození. Její chuť je prostě naprosto někde jinde, než u těch českých. Italové na horách hodně ujíždějí na salátech a tak takový dobrý obědový salát s rozpečenou bagetkou, zakápnutý olivovým olejem přijde vhod. Salát je lehký a zasytí. Po lyžování si dopřejte pravé Bombradino. Horký nápoj s rumem/whiskey, vaječným koňakem a šlehačkou.

Lyžařské zájezdy do Livigna jsou jednoduše legendární. Každý kdo sem zavítá, se bude chtít vrátit. Kombinace 115 km sjezdovek, vynikající freeride a snowpark, atrakce pro děti a perfektní ubytování spojené s nástupními stanicemi lanovek bezplatnými skibusy. K tomu všemu italská pohostinnost a velký podíl slunečných dní dělá z Livigna vynikající typ na vaši dovolenou.
Tento PR-článek byl vytvořen 20.11.2012 a publikován byl 20.11.2012
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Nabízíme ubytování v 7 apartmánech - pro 2,3,4,6 osob. Naše apartmány jsou určeny především párům, rodinám a malým, ale klidným skupinám. Pro větší skupiny zařídíme ubytování v Kranjske Gore v apartmánech nebo v pokojích s polopenzí.
Rakouské lyžařské areály se sice často svou velikostí nemohou měřit s francouzskými a světovým věhlasem se švýcarskými, zato nabízejí cenově dostupné ubytování, moderní lanovky a nejkratší dopravní spojení z Česka. Lyžování v Rakousku je proto pro českého lyžaře nejatraktivnější alternativou, jak strávit zimní dovolenou v zahraničí.
Chystáte se poprvé na lyže do Alp s dětmi? Pak se vám možná bude hodit pár tipů na vybavení, které se vám může hodit a neměli byste bez něj na hory vyrazit. Více v článku.
Občas se zdá, jako by severní a jižní část francouzských Alp byla ve skutečnosti dvě zcela odlišná pohoří. Stačí, aby se od Atlantiku přihnala bouře jako před čtyřmi lety, a sever pokryje těžká sněhová deka. Jen během prosince tehdy stoupla výška sněhu v populárním letovisku Val d’Isere o více než čtyři metry a prudký vítr srazil teploty v Tignes na třicet pod nulou.
Rádi cestujete po horských masivech? Objevujete krásy České republiky? Nejlépe si odpočinete v přírodě, daleko od ruchu a prachu velkoměsta? Pak je pro vás jistě tou nejlepší dovolenou pobyt v přírodě.
Vzdálený kout na Zemi, polynéská země, která se rozkládá na třech ostrovech a má rozlohu před 270 00 km2. Nový Zéland má prakticky všechny druhy krajin, které nás napadnou. Jsou zde pouště, nedotčené lesy, hory, horké termální prameny, jezera i ledovce a přesto na severu rostou citrusy.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Čtěte na ALPY.NET:
Spielmann - vrchol s krásným výhledem
Spielmann - vrchol s krásným výhledem
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
 
  Zajímavé odkazy: Lavinový batoh
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 20.11.2012 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 21.09.2017 v 21:40