Průvodce po Alpách
Dnes je 18. 1. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování ve Švýcarsku - sleva až třetina z nájemní ceny

Čím lákají lyžařská střediska v Rakousku?

Rakouské lyžařské areály se sice často svou velikostí nemohou měřit s francouzskými a světovým věhlasem se švýcarskými, zato nabízejí cenově dostupné ubytování, moderní lanovky a nejkratší dopravní spojení z Česka. Lyžování v Rakousku je proto pro českého lyžaře nejatraktivnější alternativou, jak strávit zimní dovolenou v zahraničí.

   Rakouské lyžařské areály se sice často svou velikostí nemohou měřit s francouzskými a světovým věhlasem se švýcarskými, zato nabízejí cenově dostupné ubytování, moderní lanovky a nejkratší dopravní spojení z Česka. Lyžování v Rakousku je proto pro českého lyžaře nejatraktivnější alternativou, jak strávit zimní dovolenou v zahraničí.

   V Rakousku se můžete téměř spolehnout, že cena bude odpovídat kvalitě. Rakouští hoteliéři a vlekaři jsou obecně považováni za velmi pečlivé a zároveň i přátelské hostitele, přičemž kvalita lanovek díky mohutným investicím v posledních 10 letech patří k alpské špičce. Jelikož dvě třetiny země zabírají Alpy, je výběr destinací skutečně široký a na své si přijdou jak začátečníci nebo rodiny s dětmi, tak milovníci extrémních terénů. Za inverzního počasí v zimě svahy lákají lyžaře slunečným počasím a dokonce i příjemnější teplotou než v údolích – není nad to sundat brýle, helmu a chvíli se opalovat s výhledem na zamlžené kotliny pod sjezdovkami. A i když se v rakouských Alpách sněhová pokrývka drží až 200 dní v roce, podmínky se liší místo od místa i rok od roku a vyplatí se sledovat sněhové zpravodajství, jelikož výkyvy počasí a zejména oblevy mohou navzdory zasněžování provoz omezit.

   Jedním z méně známých rakouských vábidel je lyžařské centrum Nassfeld na jihu země v Korutanech. Desítky moderních vleků a přes sto kilometrů sjezdovek sahajících do dvoutisícových výšek osloví snad každého středně náročného lyžaře a snowboardisty. Nechybí ani freeridové terény, které ocení dobrodružnější lyžaři. Zdejší NTC Blue Day středisko nabízí k zapůjčení nejrůznější výbavu pro neobvyklé zimní sporty jako snowtubing, skifox nebo bikeboard, pro které je zřízen i speciální areál Funbox – ideální místo pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od lyžování a jen tak se „vyblbnout“. Nejdelší kabinková lanovka Alp, Millenium Express, jedna z nejdelších uměle osvětlených sjezdovek Evropy (2,2 kilometrů), až 300 slunečných dní v roce a příznivé ceny dělají z Nassfeldu tajný hit mezi rakouskými středisky.

   Pod majestátním ledovcem Dachstein se rozkládají čtyři vrcholy, spojená lyžařskou houpačkou, což znamená že jsou jednotlivé vrcholy lanovkami a sjezdovkami spojeny v obou směrech. Hlavní značkou této oblasti je především městečko Schladming. Dlouhé sjezdové tratě jsou vhodné jak pro méně pokročilé, tak zdatnější lyžaře, co něco vydrží. Každoročně se zde také koná Světový pohár v nočním slalomu, na který se sjíždí až 50 tisíc diváků.

   Rakousko je od České republiky vzdálené coby kamenem dohodil a blízké nám je i díky společné historii. Cenově dostupné lyžařské areály světové úrovně za humny, to je hlavní tvář moderního Rakouska.

Více o lyžování v Rakousku i na SNOW.CZ

Text: Martin Müller

Tento PR-článek byl vytvořen 6.11.2014 a publikován byl 6.11.2014
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Rakouské lyžařské areály se sice často svou velikostí nemohou měřit s francouzskými a světovým věhlasem se švýcarskými, zato nabízejí cenově dostupné ubytování, moderní lanovky a nejkratší dopravní spojení z Česka. Lyžování v Rakousku je proto pro českého lyžaře nejatraktivnější alternativou, jak strávit zimní dovolenou v zahraničí.
Na trhu dnes najdete mnoho lavinových vyhledávačů. 1anténové, 2anténové, 3anténové, červené, zelené, modré, laciné, drahé, velké, malé…Není jednoduché vybrat ten pravý. Cílem následujícího textu je usnadnění vašeho výběru.
Rakousko - údolí Zillertal v Tyrolsku je rájem pro pěší turisty. Od ústí řeky Ziller do řeky Inn se táhne údolí přibližně v délce 30 kilometrů až k Mayrhofenu, kde se pak větví do čtyř bočních údolí: Zillergrund, Zemmgrund, Stillupgrund a Tuxertal.
Chystáte se poprvé na lyže do Alp s dětmi? Pak se vám možná bude hodit pár tipů na vybavení, které se vám může hodit a neměli byste bez něj na hory vyrazit. Více v článku.
Chystáte se na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pojďme se podívat na několik tipů na lyžařskou výzbroj, která by se vám s sebou mohla hodit.
Mají rádi sníh, hory a hlavně lyžování. Ale proč si hory užívat jen pár dnů během dovolené, řekli si Erika s Adamem. Proto si v rakouských Alpách pořídili druhé bydlení a tráví tady volný čas.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v apartmánu Haus Gander, Zell am See (Rakousko, Salcbursko, Zell am See)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Katharina, Aschau im Zillertal (Rakousko, Zillertal, Aschau im Zillertal)
Ubytování v Rakousku
Ubytování v Rakousku v rekreačním domě Bauer, Görtschach (Rakousko, Korutany, Görtschach)
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
Ubytování v Maďarsku. On-line rezervace ubytování.
Apartmány Gästehaus Steiner, Tröpolach 133, 9631 Tröpolach, Rakousko
Apartmány Gästehaus Steiner - on-line rezervace ubytování
Tröpolach 133, 9631 Tröpolach, Rakousko
Gästehaus Steiner stojí na klidném místě 100 metrů od lanovky Millenium Express do velké lyžařské oblasti Nassfeld. Nabízí apartmány s plně vybaveným
Gästehaus Steiner stojí na klidném místě 100 metrů od lanovky Millenium Express do velké lyžařské oblasti Nassfeld. Nabízí apartmány s plně vybaveným kuchyňským koutem a balkonem.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 6.11.2014 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 18.01.2017 v 17:05