Průvodce po Alpách
Dnes je 18. 10. 2017    
ALPY.NET PRŮVODCE POČASÍ LYŽOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ UŽITEČNÉ INFORMACE DISKUZNÍ FÓRUM
PR články
Poslední vložené | Náhodný článek | Seznam všech článků | Pravidla a návody | Vložit nový PR článek | 
 !  Last minute ubytování v Itálii - sleva až třetina z nájemní ceny

Apartmány Triglav Slovinsko Julské Alpy

Nabízíme ubytování v 7 apartmánech - pro 2,3,4,6 osob. Naše apartmány jsou určeny především párům, rodinám a malým, ale klidným skupinám. Pro větší skupiny zařídíme ubytování v Kranjske Gore v apartmánech nebo v pokojích s polopenzí.
Apartmány Triglav
Apartmány Triglav
Dům s apartmány (Apartmány Triglav) se nachází v Dovje (703 m). Dovje je vesnice s tisíciletou historií a venkovskou tradicí. Je stísněna pod příkrým svahem pohoří Karavanke. Vesnice zachovala mnohé alpské architektonické charakteristiky. Slovinsko, Julské Alpy a Triglavský národní park jsou to pravé místo pro vaši dovolenou.

   Z nedaleké Mojstrany vedou tři překrásné alpské doliny. Dolina Krma nabízí turistům nejlehčí přístup na Triglav (v zimě horské lyžování), dolina Kot očaruje návštěvníky svým tichem a samotou ve stínu severní stěny hory Rjavina, dolina Vrata, po Aljažu nejhezčí dolina na světě, překvapí mohutnou triglavskou severní stěnou, která uzavírá jeho konec. Ve středu doliny Vrata je hoden pohledu vodopád Peričnik (horní 16m, spodní 52m), nad ním se klene Vrtaška planina, která je svojí bohatou florou a faunou jedním z nejdrahocenějších míst Triglavského národního parku. Od Vrtašké planiny proti Škrlatici lemuje Vrata jižní strana znamenité Martuljkovi skupiny s mohutnou Kukovou špicí na začátku. Na konci zavírá dolinu napříč, barokně vytvořený Stěnar, který se s hladkou východní stěnou zvedá plných 1500 m těsně za Aljaževým domem.

   Ve všech apartmánech je možné připojit vlastní notebook k internetu. Připojení je realizováno prostřednictvím lokální počítačové sítě. Pokud se budete chtít připojit, musíte mít ssebou vlastní notebook a připojovací síťový kabel do místní počítačové sítě. Připojení je za poplatek, který budete platit na místě.

   Nejbližší lyžařská sjezdovka (délka 600 m) je v Mojstraně 800 m od apartmánů. O víkendu je k dispozici i noční lyžování. U lyžařské sjezdovky je i kluziště na bruslení. Další lyžařské sjezdovky jsou v Kranjske Gore 12 km od domu. Lanovky a lyžařské tratě jsou v Kranjske Gore rozprostřené od úbočí hory Vitranc do Planice, v nadmořské výšce od 800 do 1215 metrů (v celkové délce cca 40km). Sjezdovky svazuje systém 5 sedačkových lanovek a 15 vleků. Větší díl sjezdovek (70 ha) je, v případě nedostatku sněhu, dodatečně zasněžováno kompaktním sněhem. Obtížnost tratí sahá od nejlehčích - pro děti rezervovaných terénů - až do závodních tratí v Podkoreni, kde se koná každý rok světový pohár ve slalomu (muži). Nejvíc však budou mít z této oblasti ti návštěvníci, kteří nehledají příliš náročné tratě, ale ti které zajímá především dobrý požitek a volné užívání sněhu.

Tento PR-článek byl vytvořen 1.12.2011 a publikován byl 1.12.2011
Provozovatel webu Alpy.net neodpovídá za pravdivost a správnost údajů v tomto článku. Obsah článku nevyjadřuje názory a postoje provozovatele. Za obsah výše zobrazeného PR článku a legálnost užití v článku zobrazených obrázků odpovídá výhradně vkladatel článku, který při vkládání článku prohlásil, že vlastní autorská práva potřebná ke zveřejnění textu i obrázků na stránkách Alpy.net.
Sponzorované odkazy:

Náhodně vybrané PR články:
Vzdálený kout na Zemi, polynéská země, která se rozkládá na třech ostrovech a má rozlohu před 270 00 km2. Nový Zéland má prakticky všechny druhy krajin, které nás napadnou. Jsou zde pouště, nedotčené lesy, hory, horké termální prameny, jezera i ledovce a přesto na severu rostou citrusy.
Rádi cestujete po horských masivech? Objevujete krásy České republiky? Nejlépe si odpočinete v přírodě, daleko od ruchu a prachu velkoměsta? Pak je pro vás jistě tou nejlepší dovolenou pobyt v přírodě.
Livigno, středisko na pomezí Švýcarska a Itálie, kam se dostanete jednosměrným tunelem se střídavým provozem. Livigno kromě výborného lyžování nabízí i luxusní zázemí. Díky své poloze v bezcelní zóně sem míří smetánka ze všech koutů Evropy. Resort je však svými cenami dostupný naprosto všem.
Na břehu jezera Zell am See se rozkládá stejnojmenné městečko. Malebné domečky podél silnic, které jsou směrem do centra hezčí a hezčí. Při příjezdu vás po pravé straně vítá lanovka v designu Porsche, která strmě stoupá do výšky 2000 m na vrchol hory Schmittenhöhe. Vlevo od nás stojí centrum města, které končí malebnou promenádou břehu jezera.
Při výběru spacího pytle je dobré se zamyslet nad několika otázkami, které pomohou s jeho správným výběrem. Ideální univerzální spacák bohužel neexistuje a asi nikdy ani existovat nebude.
Chystáte se na lyžařskou dovolenou v Alpách? Pojďme se podívat na několik tipů na lyžařskou výzbroj, která by se vám s sebou mohla hodit.

Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
 
Konverze stránky do PDF:
Tuto stránku můžete stáhnout a uložit (vytisknout) jako PDF dokument.
 Najdete na ALPY.NET:
Sněhové zpravodajství z rakouských Alp
Sněhové zpravodajství z rakouských Alp
Rezervace hotelů
Ubytování
Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna
a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam
je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

This website has been chosen by the National Library of the Czech Republic as a quality resource to be preserved
for the future and become part of the Czech cultural heritage. It is archived several times a year and its record
is included in the Czech National Bibliography and the National Library catalogue.
 
  Prezentujte se na ALPY.NET - umístěte reklamu do Průvodce po Alpách. Informace o reklamě na tomto webu naleznete zde ...
  © 1996 - 2017, Jiří Hrbáček - ALPY.NET                     Poslední aktualizace: 1.12.2011 E-MAIL  
> > > Podmínky používání těchto www stránek < < <
Stránka byla vygenerována 18.10.2017 v 20:18