Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapě. Parkoviště je na konci zpevněné cesty vedoucí údolím Vrata k chatě Aljažev dom. Za parkování zde musíte zaplatit. Dále se autem už dojet nedá - parkoviště je už jen asi 450 m od chaty. Parkuje se v nadmořské výšce asi 1000 m. Pro nejbližší okolí jsou zobrazeny webové kamery, místa kde byla natočena zajímavá videa, lyžařské oblasti, místa s předpovědí počasí a také místa, kde naleznete ubytování. Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Kde je parkoviště Aljažev dom na mapě

placené parkoviště v údolí Vrata

Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps
Sponzorované odkazy:

Kde se nachází parkoviště Aljažev dom

Parkoviště Aljažev dom je v údolí Vrata jen asi 450 m od chaty Aljažev dom. Z Mojstrany sem vede asi 10 km dlouhá zpevněná cesta. V Mojstraně sledujte směrovky s nápisem Vrata. Poplatek za parkoviště je 2,5 Euro (poplatek se vybírá od 15. června do 15. září, od 5:00 do 17:00 - i mimo tyto hodiny je parkoviště normálně přístupné a bez závory). Toto info je z roku 2017.
Aljažev dom je nejen jedním z výchozích bodů na Triglav, nejvyšší horu Julských Alp i Slovinska, ale i na řadu dalších vrcholů v širším okolí.Aljažev dom se jmenuje podle Jakoba Aljaze (1845 - 1927), slovinského kněze, skladatele a spisovatele, ale i vůdčí osobnosti rozvoje turistiky v oblasti Triglavu. Původně zde stála od roku 1896 dřevěná bouda, za jejíž výstavbou stál právě Aljaz. V roce 1904 tady byla postavena nová chata, tu ale v roce 1909 smetla lavina. Chata byla obnovena na bezpečnějším místě během následujících několika let. Dnešní podobu získala chata během rekonstrukce v letech 1976 - 1978.
Chata Aljažev dom je otevřena sezónně, většinou od dubna do října. Během zimních měsíců je k dispozici zimní místnost se čtyřmi lůžky. Chata má celkem 67 lůžek ve 29 pokojích. V přízemí chaty je restaurace s 90 místy k sezení. Toalety a sprchy jsou v prvním patře.

Aljažev dom
Aljažev dom
Na mapě je zobrazená poloha parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a pro nejbližší okolí jsou vyznačeny webové kamery, místa kde byla natočena zajímavá videa, lyžařské oblasti, místa s předpovědí počasí a také místa, kde naleznete ubytování. Pokud se vám zdá mapa příliš nepřehledná, můžete skrýt nebo naopak zobrazit ikony na mapě pomocí tlačítka v levé spodní části mapy.

Pokud chcete zobrazit parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata na mapě Google Maps v novém okně prohlížeče se všemi podporovanými mapovými funkcemi, například s plánovačem automobilových tras, klikněte na tento odkaz. Trasu příjezdu si pak můžete odeslat i přímo do vašeho mobilního telefonu.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Nepřehlédněte:
Image
Brixen: sjezd po modré sjezdovce číslo 3 (Zinsberg abfahrt)
Sjezd po pohodové modré sjezdovce číslo 3 Zinsberg abfahrt ve skiareálu Brixen im Thale - SkiWelt. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky.

Image
Alpbach: sjezd podél Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13
Video z oblasti Alpbach - Wildschönau. Sjezd od horní stanice kabinové lanovky Verbindungsbahn po červené sjezdovce číslo 13.

Image
Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) – od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní.

Image
Cesta z Mayrhofenu přes Edelhütte na Ahornspitze
Typ na jednodenní výlet v oblasti Mayrhofenu (Zillertal). Větší část cesty, minimálně okruh k chatě Edelhütte, se dá naplánovat jako nenáročný rodinný výlet s dětmi. Další část cesty až do sedla, které je jihozápadně od 2973m vysokého vrcholu Ahornspitze, zvládnou děti také.

Image
Záhadná hora Kailas
Kailas je asi nejzáhadnější horou na světě. Je opředena množstvím mýtů a legend. Zatím na ni nevystoupil žádný horolezec. Kailas měří 6714 metrů (podle čínských měření), místní lidé ale tvrdí, že hora má výšku jen 6666 metrů a na vrcholu je údajně...

Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 17.10.2019 21:28
Mapa stránek ...