Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapě. Parkoviště je na konci zpevněné cesty vedoucí údolím Vrata k chatě Aljažev dom. Za parkování zde musíte zaplatit. Dále se autem už dojet nedá - parkoviště je už jen asi 450 m od chaty. Parkuje se v nadmořské výšce asi 1000 m. Pro nejbližší okolí jsou zobrazeny webové kamery, místa kde byla natočena zajímavá videa, lyžařské oblasti, místa s předpovědí počasí a také místa, kde naleznete ubytování. Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps

Kde je parkoviště Aljažev dom na mapě

placené parkoviště v údolí Vrata

Parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a jeho poloha na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps
Sponzorované odkazy:

Kde se nachází parkoviště Aljažev dom

Parkoviště Aljažev dom je v údolí Vrata jen asi 450 m od chaty Aljažev dom. Z Mojstrany sem vede asi 10 km dlouhá zpevněná cesta. V Mojstraně sledujte směrovky s nápisem Vrata. Poplatek za parkoviště je 2,5 Euro (poplatek se vybírá od 15. června do 15. září, od 5:00 do 17:00 - i mimo tyto hodiny je parkoviště normálně přístupné a bez závory). Toto info je z roku 2017.
Aljažev dom je nejen jedním z výchozích bodů na Triglav, nejvyšší horu Julských Alp i Slovinska, ale i na řadu dalších vrcholů v širším okolí.Aljažev dom se jmenuje podle Jakoba Aljaze (1845 - 1927), slovinského kněze, skladatele a spisovatele, ale i vůdčí osobnosti rozvoje turistiky v oblasti Triglavu. Původně zde stála od roku 1896 dřevěná bouda, za jejíž výstavbou stál právě Aljaz. V roce 1904 tady byla postavena nová chata, tu ale v roce 1909 smetla lavina. Chata byla obnovena na bezpečnějším místě během následujících několika let. Dnešní podobu získala chata během rekonstrukce v letech 1976 - 1978.
Chata Aljažev dom je otevřena sezónně, většinou od dubna do října. Během zimních měsíců je k dispozici zimní místnost se čtyřmi lůžky. Chata má celkem 67 lůžek ve 29 pokojích. V přízemí chaty je restaurace s 90 místy k sezení. Toalety a sprchy jsou v prvním patře.

Aljažev dom
Aljažev dom
Na mapě je zobrazená poloha parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata a pro nejbližší okolí jsou vyznačeny webové kamery, místa kde byla natočena zajímavá videa, lyžařské oblasti, místa s předpovědí počasí a také místa, kde naleznete ubytování. Pokud se vám zdá mapa příliš nepřehledná, můžete skrýt nebo naopak zobrazit ikony na mapě pomocí tlačítka v levé spodní části mapy.

Pokud chcete zobrazit parkoviště Aljažev dom v údolí Vrata na mapě Google Maps v novém okně prohlížeče se všemi podporovanými mapovými funkcemi, například s plánovačem automobilových tras, klikněte na tento odkaz. Trasu příjezdu si pak můžete odeslat i přímo do vašeho mobilního telefonu.
Booking.com Booking.com
Potřebujete doplnit výbavu? Něco pro Vás máme:

Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 17.1.2018 00:27
Mapa stránek ...