Na nejvyšším ledovci Tyrolska Pitztaler Gletscher začne letošní lyžařská sezóna 15. září. Skiareál Pitztaler Gletscher a sousední menší areál Rifflsee jsou na konci 45 km dlouhého údolí Pitztal. Vzadu nad tímto ledovcovým lyžařským střediskem se tyčí druhá nejvyšší hora Rakouska Wildspitze 3770 m n.m. Pitztalský ledovec je nejvýše položenou lyžařskou oblastí Rakouska. Je to poměrně malý, kompaktní areál. Do ledovcového areálu je z údolí jediné spojení a to podzemní kolejovou lanovkou Pitzexpress.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Pitztaler Gletscher

zahájení lyžařské sezóny 2018/2019

Pitztaler Gletscher
Pitztaler Gletscher
Na nejvyšším ledovci Tyrolska Pitztaler Gletscher začne letošní lyžařská sezóna 15. září

Pitztaler Gletscher je nejnovějším rakouským střediskem, otevřené bylo roku 1983. Je zde velký a každý rok modernizovaný funpark s halfpipe a boardercrossem oblíbeným nejen mezi snowboardisty.

Lanovkami Gletscherexpress a Wildspitzbahn můžete vyjet nejvýše, kam je to v Rakousku lanovkami možné. V nadmořské výšce 3440 m n.m. je i nejvýše položená kavárna Café 3440.

Nejvyšší lanová dráha Rakouska Vás v komfortních gondolách Doppelmayr s vytápěnými sedačkami dopraví za pouhých 6 minut až na horský vrchol Hinterer Brunnenkogel. Nová lanovka Wildspitzbahn a kavárna Cafe 3.440 Vás okouzlí svým mimořádným architektonickým provedením a dech beroucím výhledem z horní stanice.
Sponzorované odkazy:
Obrázek
Wildspitzbahn a Café 3.440
Letošní novinkou je rozšířený skipas se kterým si můžete zalyžovat v šesti skiareálech s celkem 76 sjezdovkami o celkové délce 121 km. S rošířením skipas Glacier Park Card Ski & Snow Winter můžete lyžovat na ledovcích Pitztal a Kaunertal a ve skiareálech Rifflsee, Hochzeiger Bergbahnen, Imster Bergbahnen a Fendels. Tento skipas platí od 3 dnů a výhodou je, že lanovky a vleky pro děti v doprovodu dospělého jsou zdarma.

Pro skialpinisty je zde Dynafit park, kde si skialpinismus mohou vyzkoušet i začátečníci. Jsou zde samozřejmě trasy i pro nárošné skialpinisty.
V celém skiareálu se velmi dbá na lavinovou bezpečnost a tak jsou zde všechny druhu zimních sportů z tohoto hlediska opravdu bezpečné.
Ve skiareálu Pitztaler Gletscher trénuje i místní rodák, vícenásobný olympijský vítěz, mistr světa a vítěz Světového poháru Benjamin Raich, který se narodil v Arzl im Pitztal.
Nevýhodou skiareálu Pitztaler Gletscher je malý počet obtížných sjezdovek, větší vzdálenost z České republiky a občasné fronty u přibližovací podzemní lanovky Pitzexpress.
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Booking.com Booking.com
Potřebujete doplnit výbavu? Něco pro Vás máme:

Trasa autem z Prahy:
Typ pro Vás: Pokud si chcete některou z navržených tras odeslat přímo do svého mobilního telefonu, klikněte na mapě na 'Další možnosti'.
Ubytování v okolí:
Ubytování
Ubytování Sankt Leonhard im Pitztal: celkem 6 apartmánů pro 2 až 4 osoby
Köfels 4 km od Pitztaler Gletscher: Nádherný výhled na slavnou 'Mittagskoge bytový dům 'Köfels'. Klidná poloha, 4 km od sjezdovek, v zeleni. Společné: zahrada. Ping-pong, terasa, zahradní nábytek, gril, dětské hřiště. V domě: společenská místnost, přístup na internet, sauna, parní lázeň, solárium, relaxační místnost, odkládací místnost na kola, lyžárna. Úklid na vyžádání (extra). Donáška pečiva. Parkovací místo u domu. Potraviny 3 km, restaurace 100 m, bar 3 km, autobusová zastávka 50 m, koupaliště 20 km. Lanová dráha 5 km, kabinková lanovka 4 km, zastávka ski-busu 50 m, lyžařská škola 4 km, sáňkařská dráha 5 km, běžkařské stopy 20 m. Atrakce v ...
Ubytování
Ubytování Sankt Leonhard im Pitztal: celkem 15 apartmánů pro 2 až 4 osoby
Tieflehn: Komfortní bytový dům 'Pitztal'. Slunná poloha, 500 m od sjezdovek. Společné: zahrada. V domě: snídaňová místnost, sauna (extra), infrasauna, lyžárna. Donáška pečiva a snídaně na vyžádání. Parkovací místo u domu, společné garáže. Potraviny 700 m, restaurace, bar, autobusová zastávka 40 m, jezero ke koupání 10 km. Jízdárna 20 m, od domu vedou turistické / vycházkové trasy, cyklistická stezka 40 m, lyžařské centrum 700 m, zastávka ski-busu 40 m, lyžařská škola, sáňkařská dráha 500 m, běžkařské stopy 40 m, dětské hřiště 500 m. Snadno dostupné vyhlášené lyžařské oblasti: Pitztaler Gletscher 2 km, Rifflsee 700 m, Hochzeiger 27 km. Pozor prosím: katalogová ...

V okolí je více ubytování (ještě dalších 24). Zobrazit je všechny ...
Vyberte si ubytování v Rakousku:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 19.9.2018 17:50
Mapa stránek ...