Upozornění na omezení výstupu na nejvyšší horu Alp a Evropy na Mont Blanc. Úřady v Chamonix přistoupili k regulaci počtu turistů vystupujících normální francouzskou cestou na tento vrchol. Regulace se nevztahuje na ostatní francouzské ani italské výstupové cesty. Turisté, kteří nemají rezervaci na ubytování na Refuge de Aigulle du Goûter, nemají výstup povolený. Regulace je pouze dočasná a má snížit počet osob pohybujících se na této klasické a nejjednodušší cestě na vrchol Mont Blancu.
  Last minute ubytování v Rakousku - sleva až třetina z nájemní ceny

Omezení výstupu normální cestou na Mont Blanc

(červenec 2018)

Mont Blanc
Mont Blanc
Mont Blanc (4 810 m n.m.) je celoročně pokrytý mohutnými ledovci a sněhem. Odjakživa byl velkým lákadlem pro většinu vysokohorských turistů a horolezců. V letní sezóně je ale Mont Blanc vyloženě přelidněný. Ve vrcholových partiích na atraktivních a zároveň obávaných vrcholových hřebíncích se za hezkého počasí musí vyhýbat neskutečné množství lidí. Podle francouzských statistik se zde pohybuje až 300 lidí denně.
Úřady v Chamonix přistoupili k regulaci počtu návštěvníků, kteří chtějí zdolat vrchol Mt. Blancu tzv. Francouzskou normální cestou. Výstup normální cestou přes chatu Refuge de Aigulle du Goûter je zakázaný pro všechny, kteří na chatě nemají rezervaci na ubytování. Regulace platí od 28.7.2018 po dobu osmi dní.
Důvodem regulace je snížení počtu osob, které se po této cestě pohybují a tedy zvýšení bezpečnosti této výstupové trasy. Na ostatní trasy z Francie nebo Itálie se omezení nevztahuje a výstup na Mont Blanc po nich není nijak omezen.
Výstup na Mont Blanc po tzv. „normální cestě“ sice patří mezi technicky méně náročné výstupy, přesto by měl mít člověk zkušenosti s pohybem ve vyšších nadmořských výškách, s chůzí po ledovci a měl by znát základy jištění. Obtížnost této cesty je často podceňovaná a poměrně často zde dochází k nehodám. Naprostou samozřejmostí by měla být kvalitní výzbroj a výstroj všech, kteří se pokoušejí o výstup na tuto krásnou ale nebezpečnou horu. Mimo jiné jsou důležité kvalitní pohorky, mačky, sedací úvazek, dvě nebo tři karabiny, prusíkovací smyčky nebo např. tibloc a pro skupinu lano. Za ideálních podmínek sice lano necháte celou dobu v batohu, ale když se zkazí počasí nebo se dostanete do nečekané situace s nutností poskytnout spolulezci první pomoc, pak je neocenitelnou pomůckou.
Sponzorované odkazy:
Výstup na Mont Blanc 2014 - video
Náhled zobrazení polohy na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Booking.com Booking.com
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Potřebujete doplnit výbavu? Něco pro Vás máme:

Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Vyberte si ubytování v Rakousku se slevou:
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 15.8.2018 18:57
Mapa stránek ...