Pokuta za lyže v autě

Diskuze pro motoristy i ostatní cestovatele

Pokuta za lyže v autě

Příspěvekod staré fórum » pát 11. bře 2011 11:05:56

Rád bych Vás poprosil o jednu informaci týkající se dopravních předpisů v Rakousku. Kamarád dostal minulý týden v Rakousku pokutu za lyže umístěné uvnitř automobilu. Jeli na lyže jen ve dvou, zdálo se zbytečné brát truhlu na střechu, proto sklopili ve Felicii zadní sedadla a lyže uložili takto. Pokuta 50Eur, vysvětlení: Máte to mít na střeše. Nikde na webu jsem nenašel info o tomto pravidlu. Máte vy, prosím, bližší informace?
----------
Jan
staré fórum

Re: Pokuta za lyže v autě

Příspěvekod Jirka » pát 11. bře 2011 11:15:51

Už jsem jednou o podobném případu slyšel. Tehdy to byly ale lyže na střeše v držáku ale bez obalu.
Postižený taky zaplatil pokutu. Přitom to nikde zakázano není, může to být ale posouzeno jako nebezpečné pro ostatní účastníky silničního provozu.
Pokud jde o lyže uvnitř auta, tak těch se týkají stejné předpisy jako jakéhokoli jiného nákladu uvnitř auta.
Musí být upevněny tak, aby neohrožovaly posádku auta a neomezovaly řidiče a to ani v případě dopravní nehody. Pokud budou tedy lyže přepravovány uvnitř auta a nebudou omezovat řidiče ani ohrožovat řidiče nebo spolujezdce a budou upevněny tak, aby ani v případě nehody nebo třeba i prudkého brzdění nikoho neohrozily, nebrání takové přepravě žádný předpis.
Bohužel ale bezpečnost přepravy je posuzována policisty a může být tedy vykládána a posuzována různě. Policajt má vždy pravdu - to platí i v Rakousku. To co jednomu nevadí, může druhý pokutovat.
Pokud máte smůlu a narazíte na naštvaného policajta nezbývá než zaplatit - dohadování většinou nemá cenu.
Zkrátka přeprava lyží uvnitř auta vyslovně zakázána není, ale může to být posouzeno jako nebezpečné a pokutováno. To se týká třeba i neupevněného hasicího přístroje uvnitř auta.
Jirka Hrbáček
Jirka
Administrátor

Příspěvekod johny3329 » pon 21. led 2013 9:34:49

Všem doporučuji tuto lokalitu, byl jsem tam již 3x a jsem stále spokojený, krom toho využil jsem služeb jedné cestovní kanceláře. Přemyšlím, že bych vyzkoušel novou lokalitu ve Švýcarsku, znáte nějákou na doporučení ?
johny3329

Příspěvekod Jirka » stř 10. črc 2013 12:16:19

Já spoléhám spíš na maps.google.com. Zatím byla každá naplánovaná trasa bez problémů.
Jirka Hrbáček
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Rejnok » čtv 12. zář 2013 8:02:34

Tak o této pokutě slyším poprvé, každopádně děkuji za upozornění
Rejnok

Zpět na Doprava v Rakousku