Chata Habsburghaus je v Dolním Rakousku v horské skupině Rax a Schneeberggruppe. Chata je vzdušnou čarou asi 5,7 km přibližně severovýchodním směrem od Altenberg an der Rax. Chata Habsburghaus je v nadmořské výšce 1.785 m a má kapacitu 101 lůžek. Patří Rakouskému alpskému svazu OeAV. Naleznete zde základní informace o možnostech ubytování, provozní době, kontaktech na správce nebo chataře, poloze na mapě a turistických cílech v okolí.

Habsburghaus

Rax a Schneeberggruppe

Obrázek nemáme k dispozici
Habsburghaus - fotografie bohužel není k dispozici
Habsburghaus - poloha na mapě
Zobrazení polohy Habsburghaus na mapových podkladech Google Maps a Open Street Maps. Na mapě je zobrazena přibližná poloha včetně případných dalších zajímavých objektů, webových kamer, videí a dalších užitečných informací v blízkém okolí. Zobrazeny jsou například i místa s předpovědí počasí v okolí.
Sponzorované odkazy:
Habsburghaus v oblasti Rax a Schneeberggruppe:
   Chata Habsburghaus je v oblasti Rax a Schneeberggruppe v nadmořské výšce 1.785 m. Chata patří Rakouskému alpskému svazu OeAV sekci Alpenverein-Gebirgsverein. V létě bývá chata v provozu od poloviny května do konce září. V květnu a v září je otevřeno podle aktuálního počasí a stavu sněhové pokrývky. V zimní sezóně je chata zavřená. Chatařem je Gerhard Wagner. Podrobné informace najdete na vlastní webové stránce chaty, link je uveden níže na stránce.

Telefon na chatu je +43 2665 219, +43 650 2371568
E-mail: habsburghaus@gebirgsverein.at

   Na chatě Habsburghaus je celkem 101 lůžek. V pokojích je celkem 36 lůžek a společné noclehárny (Matratzenlager) mají celkem 65 lůžek. Zimní místnost (Winterraum) je v zimě otevřená a vejde se sem 8 lidí a je zde nouzový telefon.

Přístupové cesty na chatu Habsburghaus:
horní stanice lanovky Rax-Seilbahn (Gsolhirn) (1.547 m) - 2:30 hod
Hinternasswald - Peter-Joklsteig (711 m) - 3:00 hod
Hinternasswald-Kaisersteig (711 m) - 3:00 hod
Hinternasswald-Klettersteige (711 m) - 4:00 hod
Preiner Gscheid (1.070 m) - 3:00 hod

Horské vrcholy, turistické cíle a zajištěné cesty v okolí:
Scheibwaldhöhe (1.944 m) - 1:00 hod
Predigtstuhl (1.902 m) - 1:30 hod
Gamseck (1.857 m) - 1:30 hod
Heukuppe (2.007 m) - 2:00 hod
Dreimarkstein (1.948 m) - 0:45 hod
Bärenloch-Klettersteig
Wildfährte-Klettersteig
Zahmes Gamseck-Klettersteig
Habsburghaus náhled polohy:
Náhled zobrazení polohy Habsburghaus na mapě.
Pro zobrazení na mapě na různých mapových podkladech klikněte na mapu nebo na tento odkaz.
Semmering (980 m n.m.) orientační předpověď počasí:
Potřebujete doplnit výbavu? Něco pro Vás máme:

Ubytování v okolí:
Ubytování
Ubytování Priggliz: rekreační dům 'Weidmann' pro 2 osoby
2-pokojový dům 60 m2, ve zvýšeném přízemí. Světlé, stylové a útulné zařízení: vstup. 1x dvoulůžkový pokoj. Obytná kuchyně (trouba, 4 plotýnky - sklokeramická deska, elektrický kávovar) s jídelní stůl, TV a kamna na dřevo. Koupelna/sprcha/WC. E-topení. Dřevěné podlahy. Nádherný panoramatický výhled na krajinu. K dispozici: pračka, dětská postýlka, vysoušeč vlasů. Internet (Wireless LAN [WLAN], zdarma). Pozor prosím: nekuřácký byt.
Ubytování
Ubytování Priggliz: rekreační dům 'Feichtinger' pro 4 osoby
3-pokojový dům 120 m2 na 2 podlažích. Světlé, stylové a útulné zařízení: vstup. Obytná kuchyně (trouba, myčka, 4 plotýnky - sklokeramická deska, elektrický kávovar) s jídelní kout, TV, TV-satelit, plochá obrazovka, kachlová kamna a kamna na dřevo. Vstup na terasu. Koupelna/sprcha/WC. E-topení. V podkroví: 1x zkosený dvoulůžkový pokoj. 1x pokoj s 2x lůžko a 1x místo ke spaní. Dřevěné podlahy. Terasa. Zahradní nábytek, odkládací místnost. Nádherný panoramatický výhled na krajinu. K dispozici: pračka, dětská postýlka, vysoušeč vlasů. Pozor prosím: vhodné pro rodiny. Nekuřácký byt.

V okolí je více ubytování (ještě jedno). Zobrazit je všechny ...
Kempy v okolí: (řazeno podle vzdálenosti vzdušnou čarou)
Udělejte si radost a vyberte si dovolenou vašich snů:
Poznámky návštěvníků:
Nikdo zatím k této stránce nepřidal vlastní zkušenosti, informace ani názory. Buďte první a podělte se s ostatními o své pozitivní i negativní dojmy a pomozte zkvalitnit, doplnit nebo opravit informace na této stránce.
Toto je místo pro Vaše poznámky a informace. Pokud máte i Vy nějaké zajímavé informace k tomuto místu, neváhejte a podělte se o ně s ostatními.
Facebook - přidejte informace nebo vlastní komentář k této stránce:
Aby komentář viděli i Vaši přátelé, zaškrtněte políčko 'Zveřejnit taky na Facebooku'.
Facebookové stránky ALPY.NET:
Přidejte se ke skupině fanoušků těchto webových stránek na Facebooku a sledujte tam nejaktuálnější informace, diskutujte, ptejte se a sdílejte informace s ostatními milovníky Alp nebo se svými přáteli.
Pokud jste na této straně nenašli potřebnou informaci, zkuste ji vyhledat:
Google
Stránka byla vygenerována 21.1.2019 05:34
Mapa stránek ...